Felieton

E3 2013: Nowy Mirror's Edge - informacje, platformy, screeny

Patryk Purczyński, 11 czerwca 2013 03:05 13

Prezentacja Mirror's Edge'a na konferencji EA była wyjątkowo skromna w szczegóły. "Elektronicy" na szczęście już nadrobili te zaległości, dorzucając kilka screenów.

Zapowiedziane na poprzedzającej targi E3 konferencji Electronic Arts Mirror's Edge (bez "dwójki" w tytule) zmierza na platformy PC, PS4 i Xbox One. Projekt znajduje się we wczesnej fazie realizacji, dlatego na razie nie ma wyznaczonej daty premiery. Twórcy określają grę mianem "restartu" a to oznacza, że historia Faith zawarta w wydanej w 2008 roku "jedynce" nie będzie kontynuowana, tylko opowiadana od nowa.

- Grę Mirror's Edge i postać Faith przedstawiliśmy graczom pięć lat temu. Czekaliśmy na właściwy moment, by ponownie ich zjednoczyć - mówi Sara Jansson, starsza producent w studiu DICE. - Dzięki silnikowi Frostbite i nowej generacji platform jesteśmy w stanie dostarczyć bogatszy świat, który gracze będą mogli eksplorować dysponując niespotykanym dotąd poziomem swobody w zakresie poruszania się i akcji - dodaje.

Już wcześniej prezentowaliśmy pierwszy zwiastun nowego Mirror's Edge'a. Teraz zapraszamy do obejrzenia galerii screenów.

Zapowiedziano El Hijo – skradankę w klimatach Westernu z małym chłopcem w roli głównej
Amy Hennig z nagrodą za całokształt twórczości na przyszłorocznym GDC
Detroit: Become Human - dwa miliony sprzedanych egzemplarzy
Assassin's Creed z symfoniczną trasą koncertową. Będą trzy występy w Europie
najnowsze