Techland: Dead Island Riptide nie pojawi się na Wii U, ale wcale nie przez Chrome Engine

Patryk Purczyński
2013/03/19 18:06
5
0

Pod koniec tygodnia informowaliśmy, że przeszkodą we wprowadzeniu Dead Island Riptide na Wii U jest silnik Techlandu. Przedstawiciele studia te informacje jednak dementują.

Techland: Dead Island Riptide nie pojawi się na Wii U, ale wcale nie przez Chrome Engine

- Kompatybilność z Wii U została napisana, stworzona i przetestowana wiele miesięcy temu, jeszcze w 2012 roku. Nie ma potrzeby jakiegokolwiek przepisywania by doprowadzić grę do stanu użytkowania na najnowszej konsoli Nintendo. Podsumowując, nie było planów stworzenia wersji na Wii U, ale ta decyzja nie ma nic wspólnego z brakiem możliwości obsługi gry przez Chrome Engine na tej platformie.

To treść oświadczenia Techlandu, który prostuje informacje przekazane w ubiegłym tygodniu przez wydawcę Dead Island Riptide, firmę Deep Silver. Alex Toplansky w jednym z wywiadów zasugerował, że przyczyną absencji nowej produkcji polskiego studia na Wii U są właśnie ograniczenia silnika Chrome Engine.

GramTV przedstawia:

Dead Island Riptide zadebiutuje więc tylko na PC, PS3 i X360, a stanie się to 26 kwietnia.

Komentarze
5
Usunięty
Usunięty
20/03/2013 15:26

Na wszystkich konsolach gra wyglada/wygladalaby jak kupa, wiec nie ma sie o co spinac ;)

Usunięty
Usunięty
19/03/2013 22:50
Dnia 19.03.2013 o 20:44, TobiAlex napisał:

Puknij się. Wyglądałaby tak samo jak na XBOX 360 a może nawet zdeczka lepiej. Do tego świetna byłaby obsługa ekwipunku itp. No ale co osoba, która tej konsoli nawet na oczy nie widziała może wiedzieć? Lepiej pisać głupoty nie?

O, posiadacz Wii U się odezwał?

TobiAlex
Gramowicz
19/03/2013 20:44

> Na Wii U gra wyglądałaby jak Minecraft, więc słusznie że twórcy nie widzą sensu w tworzeniu> tego portu.Puknij się. Wyglądałaby tak samo jak na XBOX 360 a może nawet zdeczka lepiej. Do tego świetna byłaby obsługa ekwipunku itp. No ale co osoba, która tej konsoli nawet na oczy nie widziała może wiedzieć? Lepiej pisać głupoty nie?
Trwa Wczytywanie