News

SimCity zostanie wykorzystane w nauczaniu

Paweł Pochowski, 19.01.2013 19:25 5

Electronic Arts powołało do życia inicjatywę SimCityEDU, dzięki której nauczyciele będą mogli wykorzystać grę w procesie nauczania

Okazuje się bowiem, że problemy ze studiami i niedopasowaniem absolwentów uczelni co do zapotrzebowania rynku pracy istnieje także USA. Tylko jedna trzecia absolwentów szkół wyższych posiada wykształcenie umożliwiające pracę w sektorze matematyki, technologii, nauki oraz inżynierii. Celem projektu jest próba zainteresowania większej ilości studentów tematyką inżynierii, technologii oraz tworzenia gier.

Ponadto uruchomiona zostanie specjalna platforma służąca za online'owe źródło informacji oraz platformę do dyskusji dla nauczycieli, którzy chcą uczynić gry elementem w swoim procesie nauczania. Cóż, i kto nam teraz powie, że z grania w gry nie wyniknie nic dobrego?

Przypominamy, że trwają obecnie zapisy na betatesty SimCity. Jeśli się dostaniecie i otrzymacie dostęp do wczesnej wersji gry - świata tym na pewno nie ulepszycie, ale już swój humor? Zdecydowanie tak.

najnowsze