Felieton

Afterfall Pearl of the Wasteland - pierwsze informacje, gra będzie sprzedawana w epizodach

Wiktor Keller, 16 stycznia 2013 10:59 13

Trzech bohaterów, trzy epizody, w sumie około sześciu godzin zabawy i charakterystyczny świat – to właśnie Afterfall Pearl of the Wasteland.

Afterfall Pearl of the Wasteland zostanie podzielony na trzy epizody trwające od półtorej do dwóch godzin, które opowiedzą tę samą historię z trzech perspektyw – wrogiego mutantom Reappera, Hope Iriv chroniona przez własnoręcznie zbudowanego mechanicznego strażnika i Rottgara Iriv, który jest bezkompromisowym i przebiegłym strategiem. Zabawę każdą postacią zaczniemy w tym samym miejscu, celem wszystkich (zapewne) będzie dotarcie do tytułowej Perły, ale ścieżka prowadząca do celu ma być (przynajmniej w większości) inna dla każdej postaci.

Czym jest owa Perła? Twórcy opisują ją następująco:

Dla jednych jest to skarbiec z nieograniczonymi bogactwami, dla innych ostatnia enklawa ludzkości, w której kwitnie normalne, przedwojenne życie. Historii i różnych wizji Perły jest w grze dość dużo, tworzą one w bohaterach wrażenie miejsca ulotnego, nieuchwytnego, mitycznego. Perła Pustkowi to człowieczeństwo w czasach, gdzie cywilizacja została zniszczona. Na pustkowiach, gdzie najważniejsze jest przetrwanie, prawdziwym skarbem, na który praktycznie nikt nie może sobie pozwolić jest pozostanie człowiekiem.

Gra opisywana jest jako „mix akcji, eksploracji i chronienia innych bohaterów”, wiemy również, że obecny w niej będzie system osłon, realistyczne zachowanie broni, a amunicji będzie brakować, co ma podkreślić klimat zagrożenia.

Afterfall Pearl of the Wasteland napędzany jest przez Unreal Engine, wygląda więc na to, że spór między studiem Nicolas Intoxicate a Epic Games został faktycznie rozwiązany.

Data premiery pierwszego epizodu nie została jeszcze ogłoszona, wiemy natomiast, że platformą docelową są na chwilę obecną wyłącznie komputery osobiste.

pr0gram - odcinek 126, w którym dewsom bije dzwon
Przejęcia polskich studiów - czy to dobrze, że jest ich tak mało?
Nicolas Games podnosi się z kolan, czyli krajobraz po premierze Reconquest
Rozdajemy kody na Afterfall Reconquest Ep. 01, aktualizacja 1.4 już dostępna
najnowsze