Afterfall Pearl of the Wasteland - pierwsze informacje, gra będzie sprzedawana w epizodach

Wiktor Keller
2013/01/16 10:59

Trzech bohaterów, trzy epizody, w sumie około sześciu godzin zabawy i charakterystyczny świat – to właśnie Afterfall Pearl of the Wasteland.

Afterfall Pearl of the Wasteland - pierwsze informacje, gra będzie sprzedawana w epizodach

Afterfall Pearl of the Wasteland zostanie podzielony na trzy epizody trwające od półtorej do dwóch godzin, które opowiedzą tę samą historię z trzech perspektyw – wrogiego mutantom Reappera, Hope Iriv chroniona przez własnoręcznie zbudowanego mechanicznego strażnika i Rottgara Iriv, który jest bezkompromisowym i przebiegłym strategiem. Zabawę każdą postacią zaczniemy w tym samym miejscu, celem wszystkich (zapewne) będzie dotarcie do tytułowej Perły, ale ścieżka prowadząca do celu ma być (przynajmniej w większości) inna dla każdej postaci.

Czym jest owa Perła? Twórcy opisują ją następująco:

Dla jednych jest to skarbiec z nieograniczonymi bogactwami, dla innych ostatnia enklawa ludzkości, w której kwitnie normalne, przedwojenne życie. Historii i różnych wizji Perły jest w grze dość dużo, tworzą one w bohaterach wrażenie miejsca ulotnego, nieuchwytnego, mitycznego. Perła Pustkowi to człowieczeństwo w czasach, gdzie cywilizacja została zniszczona. Na pustkowiach, gdzie najważniejsze jest przetrwanie, prawdziwym skarbem, na który praktycznie nikt nie może sobie pozwolić jest pozostanie człowiekiem.

GramTV przedstawia:

Gra opisywana jest jako „mix akcji, eksploracji i chronienia innych bohaterów”, wiemy również, że obecny w niej będzie system osłon, realistyczne zachowanie broni, a amunicji będzie brakować, co ma podkreślić klimat zagrożenia.

Afterfall Pearl of the Wasteland napędzany jest przez Unreal Engine, wygląda więc na to, że spór między studiem Nicolas Intoxicate a Epic Games został faktycznie rozwiązany.

Data premiery pierwszego epizodu nie została jeszcze ogłoszona, wiemy natomiast, że platformą docelową są na chwilę obecną wyłącznie komputery osobiste.

Komentarze
13
Usunięty
Usunięty
17/01/2013 16:47

Ciekawe kto robi ta grę jak wszyscy pracownicy się zwolnili a sama firma jest na skraju bankructwa? Czy Afterfall na X360 dostał certyfikat?

Usunięty
Usunięty
16/01/2013 19:32

nie - wypuścił znowu paczkę akcji 7 mistycznym inwestorom. Będzie miał na kotlety na kilka dni.

Usunięty
Usunięty
16/01/2013 17:27

Znowu beda akcje w stylu "dajcie dollara".
Trwa Wczytywanie