Świetny kwartał Take-Two. Borderlands 2 głównym autorem sukcesu

Patryk Purczyński
2012/11/01 09:27
1
0

Zdecydowanie lepszy od ubiegłorocznego pod kątem przychodów był ostatni kwartał w wykonaniu Take-Two. Firma zanotowała jednak straty spowodowane koniecznością poniesienia większych inwestycji.

Świetny kwartał Take-Two. Borderlands 2 głównym autorem sukcesu

- Przychody i zyski Take-Two w drugim kwartale przekroczyły nasze prognozy, głównie dzięki sporemu sukcesowi Borderlands 2 i ożywionemu popytowi na produkty dystrybuowane przez nas drogą cyfrową - zakomunikował akcjonariuszom spółki Strauss Zelnick, dyrektor wykonawczy T2. Wspomniana gra autorstwa Gearbox Software znalazła się w sklepach w liczbie 5 milionów egzemplarzy.

Zaowocowało to przychodami na poziomie 273 milionów dolarów. Ostatni kwartał był więc pod tym względem zdecydowanie bardziej pomyślny niż ten sam okres rok wcześniej - wówczas udało się wypracować jedynie 107 milionów dolarów przychodu. Czas od lipca do końca września przyniósł jednak straty rzędu 12,4 miliona dolarów. Rok wcześniej firma chwaliła się 47-milionowym zyskiem.

GramTV przedstawia:

Nikt w Take-Two nie zamierza jednak zwieszać głowy - włodarze firmy optymistycznie zapatrują się bowiem na najbliższą przyszłość. - Nasz biznes nie przestaje działać z pełną mocą, a to za sprawą wczesnych wyników NBA 2K13 i perspektywą nadchodzących premier. Dzięki takim grom jak Bioshock: Infinite nasz kalendarz wydawniczy jest silniejszy niż kiedykolwiek - przekonywał Zelnick.

Take-Two spodziewa się też znacząco zwiększonych przychodów i zysków w następnym roku fiskalnym (rozpoczyna się w kwietniu). Wszystko dzięki zaplanowanej na wiosnę premierze GTA V.

Komentarze
1
Usunięty
Usunięty
01/11/2012 10:08

B2 to bardzo dobra gra na co-op i świetny zastępca pierwszej części nic tylko pogratulować.