Felieton

Funcom robi nowe MMO spod znaku LEGO

Patryk Purczyński, 28 czerwca 2012 14:29 7

Ludziki LEGO ożywią nową masówkę Funcomu. Gra ma stawiać na maksymalną przystępność i być powiązana z niezwykle popularną serią produktów LEGO Minifigures.

Zabawki z serii LEGO Minifigures mają na koncie niebywały sukces - w ubiegłym roku były najpopularniejszym produktem w swoim segmencie na terenie Wielkiej Brytanii. Szacuje się, że w tym roku wyprodukowanych zostanie ok. 340 milionów różnorakich postaci ze świata duńskich klocków. Tę niezwykłą popularność chce wykorzystać Funcom, produkując nową grę MMO.

Jak podaje serwis MCV, projekt ten ma być integralną częścią sieciowych doświadczeń oferowanych przez witrynę minifigures.lego.com, która miesięcznie notuje "miliony unikalnych odsłon". Twórcy chcą postawić też na maksymalną przystępność swojej nowej masówki. Norweskie studio pragnie ponadto wykorzystać wciąż rosnącą popularność gier dla najmłodszych użytkowników.

- Rynek przyjaznych rodzinie sieciowych doświadczeń wymierzony w dzieci i młodzież kryje w sobie spory potencjał - mówi dyrektor wykonawczy Funcomu, Trond Arne Aas. - Możliwość pracy z rozpoznawalną na całym świecie marką LEGO w celu stworzenia MMO dla wspomnianej grupy odbiorców niesamowicie nas ekscytuje. To materiał źródłowy, który wszyscy dobrze znamy i uwielbiamy. Nie możemy się już doczekać, aż wespół z LEGO Group zaczniemy realizować ten ekscytujący projekt - dodaje.

Do tej pory gry spod znaku LEGO były domeną Traveller's Tales. Czy Funcom, który ma doświadczenie w tworzeniu masówek (Age of Conan, Anarchy Online) poradzi sobie równie dobrze? A może gra podzieli losy zamkniętego w ubiegłym roku LEGO Universe? Jest jeszcze za wcześnie, by próbować odpowiedzieć na te pytania.

Steam nominuje najlepsze gry i twórców. Można głosować na Wiedźmina 3 i CDP RED
Microsoft w 2019 będzie aktywniejszy na rynku PC, zapewnia Phil Spencer
Sony przez przypadek zdradziło, ilu graczy ma poszczególne tytuły na PS4
SpellForce 3 dostanie samodzielny dodatek, Soul Harvest
najnowsze