Informacje

Funcom robi nowe MMO spod znaku LEGO

7

Ludziki LEGO ożywią nową masówkę Funcomu. Gra ma stawiać na maksymalną przystępność i być powiązana z niezwykle popularną serią produktów LEGO Minifigures.

Funcom robi nowe MMO spod znaku LEGO - obrazek 1

Zabawki z serii LEGO Minifigures mają na koncie niebywały sukces - w ubiegłym roku były najpopularniejszym produktem w swoim segmencie na terenie Wielkiej Brytanii. Szacuje się, że w tym roku wyprodukowanych zostanie ok. 340 milionów różnorakich postaci ze świata duńskich klocków. Tę niezwykłą popularność chce wykorzystać Funcom, produkując nową grę MMO.

Jak podaje serwis MCV, projekt ten ma być integralną częścią sieciowych doświadczeń oferowanych przez witrynę minifigures.lego.com, która miesięcznie notuje "miliony unikalnych odsłon". Twórcy chcą postawić też na maksymalną przystępność swojej nowej masówki. Norweskie studio pragnie ponadto wykorzystać wciąż rosnącą popularność gier dla najmłodszych użytkowników.

- Rynek przyjaznych rodzinie sieciowych doświadczeń wymierzony w dzieci i młodzież kryje w sobie spory potencjał - mówi dyrektor wykonawczy Funcomu, Trond Arne Aas. - Możliwość pracy z rozpoznawalną na całym świecie marką LEGO w celu stworzenia MMO dla wspomnianej grupy odbiorców niesamowicie nas ekscytuje. To materiał źródłowy, który wszyscy dobrze znamy i uwielbiamy. Nie możemy się już doczekać, aż wespół z LEGO Group zaczniemy realizować ten ekscytujący projekt - dodaje.

Do tej pory gry spod znaku LEGO były domeną Traveller's Tales. Czy Funcom, który ma doświadczenie w tworzeniu masówek (Age of Conan, Anarchy Online) poradzi sobie równie dobrze? A może gra podzieli losy zamkniętego w ubiegłym roku LEGO Universe? Jest jeszcze za wcześnie, by próbować odpowiedzieć na te pytania.

7 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
cHICEK

A to była kiedyś taka dobra firma :( lego ? Chyba naprawdę chłopaki szukają kasy. Anarchy Online jak dla mnie to było najlepsze MMORPG jakie kiedykolwiek powstało, nie ma drugiej takiej gry. Teraz to już ma ponad 10lat i ciągle jeszcze dycha, słabo ale dycha. W świecie WoWa to nie lada wyczyn.

Odpowiedz
oxygar

Jeżeli będzie to kolejna gra dla dzieci, to mogą być pewni, że padnie jeszcze szybciej niż Lego Universe.

Odpowiedz
G Pajonk78

Stwórzymy grę sieciową dla dzieci - dajmy pole do popisu pedofilom... :/

Odpowiedz
G zawcia

Funcom ma już jedno MMO dla dzieci/młodszych odbiorców - Pets VS Monsters, więc już wcześniej było wiadomo że będą tworzyć również "mniejsze" tytuły dla właśnie takiej niszy.

Skoro to ich druga taka gra, to musi być to w jakiś sposób opłacalne.

Odpowiedz
G Longer

The Longest Journey 3. Tyle w temacie jesli chodzi o mnie :)

Odpowiedz
G Vojtas

Oby to jednak od początku zrobili F2P, bo w przeciwnym razie może być naprawdę krucho.

Jak ktoś ma ochotę coś zbudować z wirtualnych lego, to polecam tę stronkę:
http://www.buildwithchrome.com

Odpowiedz
Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
Najnowsze
Lubisz nas?