Twórcy Syndicate'a: Nie mieliśmy szans spełnić oczekiwań niektórych ludzi

Patryk Purczyński
2012/04/23 12:41
10
0

Po umiarkowanie ciepłym przyjęciu przez prasę i dalekiej od oczekiwanej sprzedaży Syndicate'a szef Starbreeze Studios opowiada, jak trudne zadanie miał jego zespół.

Twórcy Syndicate'a: Nie mieliśmy szans spełnić oczekiwań niektórych ludzi

- Z Syndicate'em wiązały się ogromne oczekiwania - nie ukrywa Mikael Nermark, szef Starbreeze Studios, w rozmowie z dziennikarzami serwisu Joystiq. - To przecież taka świetna marka. Nie sądzę, byśmy mogli w jakikolwiek sposób spełnić oczekiwania niektórych ludzi - twierdzi.

- Sam uwielbiam oryginał. Kiedy zaczynałem pracować w tej branży lata temu, RTS-y i tego typu gry należały do moich ulubionych. Zawsze jednak chcesz dodać do nich coś od siebie, chcesz uczynić z nich swoją grę nawet mimo tego, że są oparte na wielkiej marce. Sądzę, że to bardzo trudne. Ogólnie rzecz ujmując, jesteśmy jednak zadowoleni - dodaje Nermark.

GramTV przedstawia:

Syndicate spotkał się z ciepłym przyjęciem, choć nie brakowało również bardziej krytycznych opinii. Gra w tej chwili legitymuje się średnią w okolicach 72-75 punktów (w zależności od wersji). Rozczarowująca była natomiast jej sprzedaż. W miesiącu swojego debiutu w Stanach Zjednoczonych zakupiło ją zaledwie 34 tys. osób.

Komentarze
10
Dared00
Gramowicz
23/04/2012 19:31

Szczerze mówiąc... cieszę się. Jeżeli nie mają pomysłu ani ochoty na HL3, to niech go nie robią.

Usunięty
Usunięty
23/04/2012 19:29

raczej kontynuację np Syndicate 3 bo "Syndicate Wars" to kontynuacja "Syndicate"ale ogólnie zrobić z legendy shootera jakich wiele i liczyć że oddani fani pierwowzoru kupią byle badziew bo syndicate to na pewno trzeba być skończonym kretynem i leniem śmierdzącym.

Usunięty
Usunięty
23/04/2012 19:24

Znowu to słowo, MARKA. Gdy będą jakimś cudem mieć okazję popracować nad czymś w przyszłości to niech skupią się na GRZE a nie na wciskaniu ludziom kitu. Tak w ogóle to straszne, że ci niewdzięczni gracze nie kupują w ciemno każdego badziewia z napisem Syndicate na pudełku. To przecież taka marka!Co do wyników finansowych to raczej nic dziwnego. Przerabianie strzelanki taktyczno-ekonomicznej na kolejną, odmóżdżoną rąbankę jakich mnóstwo to najlepszy przepis na wtopę. Fani takiej rozgrywki mają już swoje CoD, GoW, Halo itp. Kolejny produkt na zamówienie księgowych.

Usunięty
Usunięty
23/04/2012 18:01
Dnia 23.04.2012 o 14:23, thiefi napisał:

Jakby zachowali pierwotną konwencję Syndicate (strategia ekonomiczno/taktyczna) to by takiej porażki sprzedażowej nie zaliczyli.

A zakład, że jednak nadal by tą porażkę zaliczyli? Syndicate''a pamięta garstka ludzi, jeszcze mniejsza w ogóle w tę pozycję grała.Tu chodzi o całkowite olanie przez EA tej gry i skupieniu się na rozpędzaniu machiny marketingowej ME3.A szkoda, bo Syndicate od Starbreeze był jedną z najlepszych strzelanek w jakie grałem :(

Usunięty
Usunięty
23/04/2012 17:47

ech... zagrałem w tego nowego Syndicate''a, przeszedłem i powiem szczerze... WOLAŁBYM SYNDICATE WARS 2

Usunięty
Usunięty
23/04/2012 14:23

Pewnie...Jakby zrobili z Diablo jakiegoś marian kart to też by nie spełnili niektórych oczekiwań...Jakby zachowali pierwotną konwencję Syndicate (strategia ekonomiczno/taktyczna) to by takiej porażki sprzedażowej nie zaliczyli.Ja się cieszę , że tak się stało. Gracze udowodnili, że legend się nie przerabia na papier toaletowy (papka) i kto pamięta oryginalnego Syndicate widzi, że to co spłodził Starbreeze to zwykła herezja.Mogli chociaż wydać jako spin-off z podtytułem, a nie jako czyste Syndicate.

Muradin_07
The King of Iron Fist
23/04/2012 13:33

Wydaje mi się, że jako RTS ta gra miałaby jeszcze mniejsze szanse... Oczywiście zależy jakby miał taki być zrobiony i ile różniłby się od oryginału. Ale po prostu: tych co grali w stare Syndicate- odrzuciło, nowych- nie przekonało.

Usunięty
Usunięty
23/04/2012 13:17

Nic tylko czekać na Cywilizacje Sports Edition, gdzie będziemy ścigać się rydwanami - a twórcy też powiedzą, że "mieliśmy trudne zadanie", i "wszystkiemu winni ci durni gracze, co to chcieli strategii".

L33T
Gramowicz
23/04/2012 13:09

Następna gra w kolejce do totalnego obicia za pomocą łopaty:- Ultima od BW

Usunięty
Usunięty
23/04/2012 13:04

ta, zawsze lubiłem rtsy, ale chciałem dodać coś od siebie więc wyszedł mi shooter, doprawdy zabawne są takie wypowiedzi ^^