News

Black Seed, darmowy survival horror na Unreal Engine 3, zapowiedziany

Adam Berlik, 16.01.2012 10:58 5

Creepy Brain ujawniło, że pracuje nad grą Black Seed, która będzie pierwszoosobowym survival horrorem bazującym na Unreal Engine 3. Zostanie ona udostępniona za darmo.

Główny bohater budzi się w pokoju hotelowym i nie ma pojęcia, jak się w nim znalazł. Wkrótce zdaje sobie sprawę z tego, że jest w miasteczku, z którego nie ma ucieczki. Musi dołożyć wszelkich starań, by przetrwać - tak przedstawia się zarys fabularny Black Seed.

Za powstanie Black Seed odpowiada zaledwie kilkuosobowy zespół, którego trzon stanowi pomysłodawca projektu, Maximilian Bertrand, odpowiedzialny także za modele 3D. Oprócz niego w pracach biorą udział: Jeremy “Whiskas’ Vasseurone - dźwięk, Rémi” Dretz “Telenczak - programista i "Sake" - animacja i projekty postaci.

Black Seed powstaje od pięciu miesięcy, więc pierwszą grywalną wersję zobaczymy dopiero w 2013 roku. Jak na razie autorzy gry, studio Creepy Brain, opublikowali całkiem klimatyczny teaser. Warto jeszcze raz podkreślić, że wspomniany survival horror będzie dostępny za friko.

najnowsze