Twórcy C&C Generals 2: Nowa jakość strategii dzięki silnikowi Frostbite

Patryk Purczyński
2011/12/14 10:33

Command & Conquer: Generals 2 powstaje na silniku Frostbite 2.0. Zalety wynikające z tego faktu doceniają przedstawiciele BioWare Victory.

Twórcy C&C Generals 2: Nowa jakość strategii dzięki silnikowi Frostbite

Technologia Frostbite 2.0 zawiesi poprzeczkę wierności w szczegółach w gatunku strategii na nowej wysokości - przekonują twórcy Command & Conquer: Generals 2 na łamach PC Gamera. - Oczywiście pojawią się pewne różnice między strzelaniną a strategią, ale możliwości, jakie się przed nami otworzyły, są z pewnością dużo większe dzięki wykorzystaniu świetnego nowego silnika - komentuje producent wykonawczy Jon Van Caneghem.

Zdradza on również, że BioWare nosiło się z zamiarem stworzenia zupełnie nowej gry w uniwersum Command & Conquer, spin-offu tradycyjnej serii. - Ostatecznie wsłuchaliśmy się w to, czego życzy sobie nasza społeczność i to, czego większość z nas, jako fanów C&C, chciała - powrotu do Generals! Czekaliśmy już wystarczająco długo - stwierdza Van Caneghem.

Wtóruje mu Ray Muzyka: - Właśnie tego domagała się społeczność C&C. To także najlepiej sprzedająca się gra w historii całej serii, co jest imponujące bacząc na to, jakie tytuły ukazały się pod szyldem Command & Conquer. Sądzimy też, że fikcja daje mnóstwo różnych możliwości. Ton serii jest nieco bardziej poważny, a praca z wielkimi armiami i współczesnymi technologiami umiejscowiona w niedalekiej przyszłości zapewnia intensywne i głębokie przeżycia.

GramTV przedstawia:

Van Canegham zapewnia fanów pierwszej części, że Generals 2 będzie tą grą, na którą czekali. - Z całą pewnością nie odstąpimy od tonu, w jakim zostało wykonane Generals. Postrzegamy to jako wielką szansę dostarczenia przesadnej akcji z jednoczesnym utrzymaniem wysokiej intensywności. Generals jest znacznie odważniejszym tytułem od pozostałych gier z serii, a my zamierzamy to uwypuklić - stwierdza.

Command & Conquer: Generals 2 szykowane jest z myślą o 2013 roku. Według dotychczasowych doniesień, gra zmierza na komputery osobiste.

Komentarze
104
Usunięty
Usunięty
19/12/2011 10:32

jedyny rts, ktorego oczekuje to dawn of war 3

Usunięty
Usunięty
17/12/2011 13:57

nowa grafika na pewno, ale nowa jakosc? Pozyjemy zobaczymy.

Olamagato
Gramowicz
15/12/2011 23:04
Dnia 15.12.2011 o 19:24, inzkulozik napisał:

Nie wystarczy. Przemyśl to jeszcze raz :P

Oczywiście że wystarczy. Przykładem są wszystkie helikoptery w układzie tandem takie jak Boeing CH-47 Chinook oraz jedyny śmigłowy pionowzlot V-22 Osprey. Żaden z nich nie potrzebuje śmigła poprzecznego.
Trwa Wczytywanie