thatgamecompany: Gracze nie są głupi!

Michał Ostasz
2011/09/29 19:25
9
0

Twórcy nietuzinkowych tytułów takich jak flOw, Flower i Journey są zdania, że na rynku jest miejsce dla oryginalnych gier. W dodatku są oni przeciwni tym, którzy uważają graczy za osoby nieoczytane.

thatgamecompany: Gracze nie są głupi!

W rozmowie z serwisem Gamasutra Kellee Santiago z thatgamecompany powiedziała:

Gracze nie są głupi i nie uważam, że należy ich traktować jak głupich. Po chwili dodaje - Niektórzy mogą myśleć, że nasze gry są tylko dla "królików doświadczalnych" lub dziwaków.

Osiągnęliśmy naprawdę duży sukces na platformie PlayStation Network - mowa tu o posiadaczach konsol PlayStation 3. To najbardziej hardcore'owi gracze.

Santiago pochwaliła się również, że do odbiorców ich produkcji należą osoby, którym zależy na inteligentnej rozrywce.

GramTV przedstawia:

Śmiało mogę mówić o nich "oczytani gracze". Grają w nasze produkcje, czytają o grach, rozmawiają o nich i szukają nowych doświadczeń.

Nareszcie ktoś Nas pochwalił. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że pani Santiago zaznaczyła w swej wypowiedzi to, że powinniśmy od czasu do czasu sięgnąć po tytuł inny niż ten, który jest z "głównego nurtu". Naszym zdaniem także warto to zrobić.

Źródło: VG247

Komentarze
9
Vojtas
Gramowicz
30/09/2011 13:51
Dnia 29.09.2011 o 22:54, Berkel napisał:

A co właściwie kryje się pod tym "hardcore''owym" graczem? Wszędzie słyszę hardcorowy, albo casualowy. A nie ma nic po środku, bo tu takie skrajności jakby?

Pośrodku jest gramas - czyli gracz masowy. Jest to osobnik, który aktywnie interesuje się nowościami, czyta fora i recenzje (przynajmniej od czasu do czasu), ale kupuje wyłącznie wysokobudżetowe, mocno nagłośnione produkcje. Jeśli casuale są grupą docelową dla Wii, tak gramasi są główną klientelą Sony i MS. Z kolei PC łączy wszystkie te grupy, ale graczy hardcore''owych jest najwięcej - a za takich uważam miłośników strategii, symulatorów lotu, przeróżnych menadżerów i ambitnych gier mocno niszowych.

Usunięty
Usunięty
30/09/2011 08:58
Dnia 29.09.2011 o 22:54, Berkel napisał:

A co właściwie kryje się pod tym "hardcore''owym" graczem? Wszędzie słyszę hardcorowy, albo casualowy. A nie ma nic po środku, bo tu takie skrajności jakby?

Też tak nie do końca wiem, ale uważam siebie za gracza hardcorowego :) :1. Gram już dobre 20 lat2. Gram/ Grałem w wiele gier, na różnych platformach3. Mam też oczywiście swoją ulubioną grę, (CoD4 - ponad 2000 godzin rozegrane)A casual, to chyba taki co gra raz na jakiś czas nie specjalnie się wkręcając w temat.

Usunięty
Usunięty
29/09/2011 22:54

A co właściwie kryje się pod tym "hardcore''owym" graczem?Wszędzie słyszę hardcorowy, albo casualowy. A nie ma nic po środku, bo tu takie skrajności jakby?
Trwa Wczytywanie