Pierwsze recenzje Dead Island już są. Mamy hit?

Patryk Purczyński
2011/09/05 12:46
80
0

Sieć zalewają kolejne recenzje Dead Island. Jak wypada w nich polska gra, nad którą przez ostatnie miesiące pracował Techland? Zapraszamy na przegląd ocen i opinii.

Pierwsze recenzje Dead Island już są. Mamy hit?

Dead Island debiutuje w Polsce w najbliższy piątek. Już teraz możemy się jednak zapoznać z opiniami zachodnich dziennikarzy branżowych na temat naszego kolejnego eksportowego tytułu. Początek nie jest zły, w portalu Metacritic dominują oceny oznaczone kolorem zielonym (od 75/100 wzwyż). Najwyższa uzyskana dotychczas nota to 90/100 i od niej rozpoczynamy nasz przegląd.

TeamBox - 90/100

Czy podobała mi się ta gra? Absolutnie. Czy potrafiła mnie wielokrotnie przestraszyć? W stu procentach. Czy rozgrywce towarzyszyło uczucie prawdziwego survivalu, któremu niestety nieco brakowało do innych współczesnych gier o zombie? No jasne.

Game Informer - 85/100

Nowe gry z żywymi trupami mają problem z tym, że nie potrafią wybić się z tłumu. Dead Island, pierwszoosobowa gra akcji/RPG z otwartym światem od Techlandu, potrafi się jednak wyróżnić. Po pełnej kopów i cięć drodze prowadzącej do wydostania się z wyspy Banoi, mogę przyznać, że gra ma sporo do zaoferowania.

AusGamers - 81/100

Jako fan wszystkiego, co związane z zombie, do Dead Island podszedłem z wysokimi wymaganiami i znalazłem wiele trafnych rozwiązań. Porzucenie jednolitego co-opa drop-in/drop-out na rzecz miksu, dzięki któremu możemy grać zarówno z przyjaciółmi, jak i z obcymi ludźmi, jest świetnym rozwiązaniem, zwłaszcza biorąc pod uwagę przemyślane różnice w poszczególnych questach.

Meristation - 80/100

Dead Island to świetna gra. Ma wiele wad jeśli chodzi o wizualizacje, a pierwszoosobowa rozgrywka jest na początku trudna do przyswojenia. Gra dostarcza jednak wielki, otwarty RPG-owy świat, który można penetrować w czteroosobowej kooperacji, mając na wyspie wiele rzeczy do zrobienia. Miłośnicy filmów z gatunku horror i gier RPG powinni dać się skusić.

GramTV przedstawia:

LEVEL - 80/100

Dead Island to gra świeża, a zarazem banalna; surowa w zakresie walki i wizualizacji. Mogłaby być zrobiona lepiej, ale ten miks Fallouta 3 z Left 4 Dead zapewnia mnóstwo zabawy. Czegoś takiego brakowało przez długi czas.

Destructoid - 70/100

Jest błyskotliwa, ale obrzmiała. Genialna, ale wadliwa. Zabawna, ale denerwująca. Jak żyjące trupy same w sobie, Dead Island jest pełne sprzeczności od początku do końca. Mimo to czuję, że powinniście w to zagrać, bo choć kopiuje pomysły od nieskończenie bardziej dopracowanych gier, nie ma drugiej takiej na rynku. To, samo w sobie, stanowi kolejną przeciwwagę dla skołowanego, skonfliktowanego, często absolutnie pięknego bałaganu, jaki panuje w Dead Island.

Joystiq - 60/100

To prawdopodobnie najlepsze odtworzenie nieuniknionej i nadchodzącej apokalipsy zombie w historii gier wideo. Jest pełna desperacji, poświęcenia, terroru, frustracji i nieodpartego uczucia beznadziei. Jest w tym jednak haczyk. Choć apokalipsa zombie może niekiedy dostarczać satysfakcji i chwil triumfu, wywołanych przetrwaniem kolejnej nocy, jest jedna rzecz, której na pewno nie zapewni. Zabawy.

Metro GameCentral - 50/100

W tej grze nie ma nic, co sugerował trailer. Tylko okazjonalnie jest interesująca, widać niewielki budżet, próbuje połączyć Dead Rising i Fallouta.

To oczywiście nie wszystkie oceny, a jedynie ich reprezentatywny przegląd. Kolejne recenzje będą zapewne w najbliższych godzinach spływały do sieci, zatem jeśli macie mało, obserwujcie uważnie rozmaite serwisy.

Komentarze
80
Usunięty
Usunięty
20/09/2011 09:53

Dałem grze szansę, zarzynałem ją ostro ponad tydzień..jednak rozczarowuje, jest nudna, bardzo wiele elementów jest skrajnie nielogicznych, np. skoro sam naprawiam broń czy ją ulepsza ze swoich materiałów to komu za to płaće?:D zostawiam 1000$ na warsztacie za uzywanie narzędzi?;) Misje..przejść z A do B, przynieść, zanieść, powiedzieć..nuda, stałe misje z woda czy puszkami, jak komuś po 100 puszkach żarcia czy butelkach wody może nadal dokuczać głód czy pragnienie? ile butelek szampana można wypić?Dlaczego awansująć rosną poziomy zombie? mają gdzieś na mieście swoją salę treningową? Głupie to bo po to się zdobywa poziomy by było łatwiej a nie trudniej. Fabuła też niespecjalnie porywa. Żałuję że kupiłem ją od razu, mogłem miesiąc poczekać i wydać mniej niż 179 (xbox) dam 5/10 i to tylko dlatego że są tam zombie :) Pozdr.

Usunięty
Usunięty
07/09/2011 21:07

W sumie nawet znośne te oceny są. Sądzę, że CDA dostanie 7+/8.

Usunięty
Usunięty
07/09/2011 18:44

Jeśli to zagraniczne serwisy, to można się domyślać, że w takim CD-A ocena 9 lub 9+ jest jak w banku:D

Usunięty
Usunięty
07/09/2011 14:37

Tylko pogratulować i się cieszyć :)

Usunięty
Usunięty
06/09/2011 21:12
Dnia 06.09.2011 o 20:59, Pietro87 napisał:

najważniejsze pytanie to czy poprawia stosunkowo szybko ewidentne niedoróbki techniczne [no chyba, że na steama naprawdę trafił zły build, zamiast golda poszła jakaś alpha lub beta...

To sie tez nazywa niski budzet. Przypominam, ze techland podobnie do CDPR, nie ma kieszeni bez dna,a wydali 3 projekty w tym roku. Jak coś nie gra, nie rył bym ich za to. Nie są swiatowym potentatem.A gry nie są robione w systemie 0-1. Crap i niecrap, pewne gorsze elementy moga sie pojawić.W gorsze tytuły tez mozna grać, a tansze gry nie potrzebuja gigantycznej sprzedazy do zarobienia na siebie.Pytanie jak "wpływa na wiekszosc graczy" sam gameplay.Nawet najwieksza potwora ala DNF moze sobie znalezc amatora.

Usunięty
Usunięty
06/09/2011 21:12
Dnia 05.09.2011 o 15:55, Dared00 napisał:

2/5 na Polygamii. Uuuu...

Mnie tam Dead Island nie kręci ale polysraka to imo najgorszy polski serwis o grach więc bym się nie sugerował.

Zekzt
Gramowicz
06/09/2011 20:59
Dnia 06.09.2011 o 20:43, Smash-PL napisał:

"Metro GameCentral - 50/100 W tej grze nie ma nic, co sugerował trailer. Tylko okazjonalnie jest interesująca, widać niewielki budżet, próbuje połączyć Dead Rising i Fallouta. "

Mnie też to trochę dziwi, na gameplayu widać było np męża który rozpacza po zonie, sam mysza i lucas nie raz podkreślali, że npc są dosyć wiarygodni, mają wiarygodne, dosyć filmowe odchyły, ktoś świruje, ktoś popada w jakąś manię, aby się odstresować i nie zwariować, np szuka czegoś ciągle, inni majaczą, inni się modlą... chyba to miał trailer, ciężki, psychodeliczny klimat.Ale ja się z jakimikolwiek ocenami wstrzymuję do zagrania, na razie to są tylko suche obserwacje.W sumie obecnie, po tym co się dzieje na steamie z wersją Pc która dostali amerykanie, najważniejsze pytanie to czy poprawia stosunkowo szybko ewidentne niedoróbki techniczne [no chyba, że na steama naprawdę trafił zły build, zamiast golda poszła jakaś alpha lub beta... ale to by było mocno karygodne niedociągnięcie ze strony techlandu]

Usunięty
Usunięty
06/09/2011 20:50

Czyli jednak nie mamy hitu?

Usunięty
Usunięty
06/09/2011 20:43

"Metro GameCentral - 50/100W tej grze nie ma nic, co sugerował trailer. Tylko okazjonalnie jest interesująca, widać niewielki budżet, próbuje połączyć Dead Rising i Fallouta. "Ta gra ma wszystko co sugerował trailer a ten cytat pochodzi chyba od jakiegoś trolla... mi wystarczyła rzut na gameplay z prologue na youtube by to stwierdzić.W grze widać nie dociągnięcia ale visualnie jest ładnie i bardzo podobają mi się angielskie głosy, świetni lektorzy.

Usunięty
Usunięty
06/09/2011 20:41

Ale przecież nie masz pojęcia o moich sympatiach względem studia X czy Y. Bo niby co to znaczy? Techland czy Sucker Punch to organizmy złożone z wielu osób, nie mam żadnej uśrednionej opinii na ich temat. Bo niby skąd?Tak samo nie rozumiem zwrotu o "nie lubić gry XYZ". Że niby zasiadając do grania w tytuł, w który muszę zrecenzować z góry zakładam sobie, że go objadę? To tak nie działa, nie jesteśmy aż takimi masochistami. W redakcjach serwisów/pism jest na tyle dużo osób, współpracowników, aby dawać ludziom rzeczy, które ich kręcą i interesują. Masz strasznie negatywne wyobrażenie o tej robocie - gry to branża rozrywkowa, ma sprawiać ludziom radość. W momencie w którym ludzie są zmuszani do recenzowania gier, których nie lubią, to nie ma to sensu.Ważny jest też punkt widzenia. W swoim życiu napisałem jedną recenzję gry sportowej, gatunku, z którym nie spędzam na co dzień zbyt wiele czasu. I tekst nt Fify pisałem z punktu widzenia nie jarającego się serią gracza, o czym zresztą w tekście uprzedziłem. Dla fana serii, moja recenzja jest bezużyteczna, bo on oczekuje porad eksperta, który zauważy niuansy, jakie zostały wprowadzone przez ostatni rok. I spoko. Recenzje nie muszą być dla wszystkich, sieć jest zbyt duża.Byłem osobiście szczerze ciekaw zarówno inFamous 2 jak i Dead Island. Pierwszego z tego powodu, że jedynkę uważałem za tytuł o sporym, niewykorzystanym potencjale i byłem ciekawy, jak zostanie wykorzystany (moim zdaniem nie został - Tobie się podobało i ok), Dead Island dlatego, że mimo wszystko wierzyłem, że ten feralny zwiastun coś jednak znaczył. Plus po prostu lubię otwarte światy i zabijanie zombie.A Killzone to strasznie przereklamowana marka :) I naśmiewam się z niej, bo dlaczego nie? To tylko gra, zresztą traktujemy to trochę jak przechodni żart w redakcji. Coś jak Kartagina, która powinna zostać spalona. Żeby nie było - KZ ma świetnym tryb dla wielu graczy - moim zdaniem.Chciałbym też zauważyć, że:1. ocena 2/5 nie jest "skrajnie niska", bo w skali ocen Poly jest jeszcze 1/5, na które Dead Island w żadnej mierze nie zasługiwało2. ocena to tylko ocena, wskazówka, nie wyrok. Wierzę, że moja recenzja nie funkcjonuje w próżni. Jest jednym z wielu tekstów, jakie zostały o tej grze napisane i rozsądny czytelnik czyta artykuły z kilku różnych źródeł i sam sobie w głowie układa jakiś obraz gry.3. ocena nie jest wieczna. Wszyscy oceniamy gry tu i teraz. Za rok możemy mieć do tych gier zupełnie inny stosunek. Z perspektywy czasu uważam, że ocena 5/6 (jeszcze w starej skali Poly) dla Mass Effect 2 to było za dużo - mimo wszystko im dłużej myślę o głównym wątku tym bardziej jestem rozczarowany. Ale prawda jest też taka, że na moją ocenę dwójki w jakiś sposób wpływa już to, co wiem o trójce.pozdrawiam,Konrad

Zekzt
Gramowicz
06/09/2011 20:26

Czy ja ciebie wyzywam na prawo i lewo ?Mam takie zdanie na poziom recenzji jakie prezentujesz nie inne, że jestem w przeciwieństwie do wielu bezpośredni, to już ani sprawa [zawsze irytowało mnie to bawienie się w słodkie pierdzenie do osoby która cie dosłownie tym a tym aspektem swojego charakteru zwyczajnie wkurza]Nota bene czy ja nie rozmawiam jak normalny człowiek ? Nie rzucam tu jakiś bluzgów czy wulgaryzmów, że mam takie nie inne zdanie, no nie zmienię go pod wpływem magicznej perswazji [jak napiszesz ciekawa rzetelną recenzję nie będę jej beształ z błotem bo dwie czy trzy poprzednie w moim mniemaniu napisałeś mierne, nie jestem z grupy ludzi co walą komuś negatywy na każdym kroku bezpodstawnie]Aczkolwiek tylko świnia nie zmienia poglądów a ja nie jestem jakieś bydle bezrozumne, fakt faktem w jednym poście gdy ktoś tu zarzucił wasza ocenę z polygamii napisałem o tobie "ten sam baran" co jest przesadą, bo o ile pisząc "mierny recenzent" o kimś kogo teksty uważam za słabe/mierne wyrażam swoje zdanie na temat poziomu jego pracy, o tyle już pisząc "baran" jest to bezpodstawna obelga za co niniejszym przepraszam [btw błogie bezpieczeństwo internetowe - hmm na moim GSie jest mój gmail a tam w profilu moje imię i nazwisko, więc niejako nie żyje tu 100% anonimowo z nickiem "hwdpxyz278"]Natomiast - nie nie zgadzałem się z twoją recenzją infamousa 2, z twoim wiecznym narzekaniem na killzonea [do przesady] - a z recką DI, nie mam jak się nie zgadzać na dziś dzień, tu, żeby być uczciwym zagram, to porównam.A żeby było jasne :"Rzetelne dziennikarstwo poszło się walić w momencie gdy każdy baran zaczyna zastawiać się słowem "subketywny".Subiektywizm swoją drogą, rzetelność swoją. Można nie lubić studia XYZ, można nie lubić ich gry ABC, ale jeśli dany produkt w swojej kategorii jest solidny, pozbawiony błędów i prezentuje wysoki jakościowy poziom, wystawianie mu ocen skrajnie niskich dla przedłużenia sobie swojego zakompleksionego e-pena, jest pożałowania godne, bo gołym okiem widać, że taki dziennikarz, to żaden dziennikarz, tylko zwykły zakompleksiony miernota któremu się pomyliła rzeczywistość wirtualna z realną [w tej drugiej jest zwykłym nikim, to w tej pierwszej stara się nadrabiać]"To nie było akurat kierowane w 100% pod twoim adresem, ale jako ogół - pisałem, wyżej, że jest kilku recenzentów tu i tam których uważam za ludzi skrajnie trollujących i hejtujących pewne firmy a tym samym ich produkcje tylko dla faktu pokazania swojej śmiesznej postawy, a zdanie o nich jako ogólne wyraziłem w w/w cytacie.Natomiast czy twarzą w twarz powiedział bym ci to samo, co powiedziałem o twojej recenzji inf2, ano tak, takie mam zdanie, uważam ją dalej za słabą próbę obrony swojego usilnego czepialstwa.Czy określił bym cie ponownie mianem Barana - nie, bo jak pisałem wyżej była to przesada [może i jestem bezpośredni może i wedle niektórych cham, ale nie jakiś twardogłowy który uprze się, że nie popełnia błędów]

Usunięty
Usunięty
06/09/2011 20:07

Nie masz wywalone, po prostu wyzywasz ludzi na prawo i lewo żyjąc w błogim bezpieczeństwie jaką daje internet. Założę się, że gdybyśmy się spotkali twarzą w twarz rozmawiałbyś już jak człowiek, dwa tony spokojniej i logiczniej. I pisząc to nie mam na myśli, że miałbym Cię zastraszyć i bić (w końcu wiesz, jaką mam posturę).A jeśli uważasz, że potrafisz pisać ciekawsze/lepsze recenzje - daj znać, zawsze chętnie porozmawiam na ten temat, zwłaszcza na jesieni, kiedy jest tyle nowych tytułów.pozdrawiam,Konrad

Zekzt
Gramowicz
06/09/2011 19:02

Dnia 06.09.2011 o 16:53, Vojtas napisał:

LOL, zacna wymiana.

A nie widzisz, przeoczyłem [nie żebym przykładał do tego tematu jakaś mega uwagę]Personalnie jako do człowieka do jednego czy drugiego recenzenta [jak do kilku osób z destructoida czy wybiórczo do jednego człowieka z IGN] nic nie mam, nie mniej już do stanowiska recenzenta jakie prezentują mam wiele, stąd takie a nie inne moje zdanie o tej czy tej osobie, w zakresie stricte pisania recenzji [jak ktoś je pisze miernie - to określam go mianem kiepskiego czy miernego recenzenta, jak ktoś prezentuje stanowisko świadczące o tym, że mu się bajki pomieszały i jest od dziś "internetowym wojownikiem o wolność" to też mówię jakie mam na to zdanie], żeby tu zaraz ktoś nie wrzucił, że jestem wielki zły i ordynus co każdego beszta z błotem - może ten czy tamten prywatnie są git, jako dziennikarze mi nie lezą [oni i ich artykuły] i o tym mówię.Jestem bezpośredni, można to lubić [taką cechę stricte] można nienawidzić.Mam na to... wywalone.

Vojtas
Gramowicz
06/09/2011 16:53

Ale zauważyłeś, że użytkownik kmh [post 51], to Pan Konrad? :DLOL, zacna wymiana.

Usunięty
Usunięty
06/09/2011 16:52

Polygamia 2/5 (40/100)"tylko dla fanów przyjemności płynącej z patrzenia na wyskakujący napis „awansowałeś na następny poziom”.":]

Zekzt
Gramowicz
06/09/2011 16:41

Grałem w co ?W DI, nie, w ME tak. Precyzuj pytania.O ile nie jesteś samym panem Konradem [co było by skrajnie dziwne, żeby aż tu mnie szukał celem bronienia swojej miernej recenzji] to czy gdziekolwiek kieruje posty do ciebie ?Uważam Konrada, jak i kilku innych pseudo-recenzentów polskiej sceny gamingowej za barana, barana który powinien iść i pasać się na polu zamiast wmawiać ludziom, że jest dziennikarzem.Moje zdanie o nim, to moje zdanie i tyle, a że wyrażam je szczerze, [zwłaszcza, że zdarzyło mi się z nim rozmawiać swego czasu, bo nie mógł przeboleć wtedy na Poly konstruktywnej krytyki i w prywatnej rozmowie zaprezentował poziom bardziej żenujący niż w samych recenzjach to taką mam o nim opinie nie inną] do tego prosto z mostu i tak trudno to przełknąć, to już nie moja sprawa.Mógł ubierać wszystko w czułe słówka, tylko po co bawić się w jakieś iluzje, jak uważam, ze ktoś jest miernym pajacem, to mu to mówię zamiast bawić się w jakieś słodkie pierdzenieP.S.Nie nie uważam, ze wszyscy którzy nie przepadają za Me to "frajerzy", aczkolwiek niewątpliwie ci którzy grze bezpodstawnie wystawiają laurkę "gniota" i oceny 1/10 zapewne się do tej kategorii idealnie wpasowują.

Usunięty
Usunięty
06/09/2011 15:20
Dnia 06.09.2011 o 13:44, Pietro87 napisał:

Ale czego ty oczekujesz ? Mam ci tu walnąć epistołę na 4 strony dlaczego uważam pana Konrada za miernego recenzenta

Nie, możesz sobie rzucać hasłami do woli i "zasłaniać" się tym, że tak uważasz i tyle:)jak cię to tak bardzo boli.. to tylko twój problemCiekaw jestem, skąd bierzesz szklane kule i magiczne fusy, bo to naprawdę ciekawa informacja, że coś mnie boli;)

Dnia 06.09.2011 o 13:44, Pietro87 napisał:

Jeśli uważasz ME za gniota bo to takie fajnie i nie mainstreamowe to pozostaje dodać "pozdro i poćwicz".

Gdybym jeszcze nie napisał u góry, czemu uważam grę za gniota, taka logika mogłaby jeszcze przejść, ale jak już napisałem... no proszę Cię;) No i mój ulubiony typ odpowiedzi: wymyślę sobie coś głupiego, czyli "uważasz to za fajne i nie mainsteamowe" i na tym będę opierał swoją wypowiedź;)

Dnia 06.09.2011 o 13:44, Pietro87 napisał:

żenujący tok rozumowania

Tak bywa, jak się nie czyta tekstu ze zrozumieniem:(

Dnia 06.09.2011 o 13:44, Pietro87 napisał:

... prawdopodobnie spowodowany jakąś personalną niechęcią do samego BW

Jasne, strasznie mnie boli, że istnieje jakieś studio, które nie wie o moim istnieniu, a ja sam mam tak dużo czasu i jestem taki biedny umysłowo, że czerpię perwersyjną przyjemność z jechania po studiu poprzez jechanie ich grze;)

Dnia 06.09.2011 o 13:44, Pietro87 napisał:

jak u większości zakompleksionych internetowych trolli pozujących na tych "super coll undergrołnd pure pc race players joł"]

Przepraszam, ale nie mam pojęcia, o czym do mnie rozmawiasz w tym fragmencie - począwszy od użytych słów, na jako-takiej logice kończąc. To chyba ma mi udowodnić, że tylko frajerzy nie lubią ME, tak?:)

Dnia 06.09.2011 o 13:44, Pietro87 napisał:

Rzetelne dziennikarstwo poszło się walić w momencie gdy każdy baran zaczyna zastawiać się słowem "subketywny".

Rzetelne komentowanie poszło się walić, gdy zaczynamy obrażać na lewo i prawo i wymyślamy sobie ciekawe teorie na temat drugiej osoby:)

Dnia 06.09.2011 o 13:44, Pietro87 napisał:

ale jeśli dany produkt w swojej kategorii jest solidny, pozbawiony błędów i prezentuje wysoki jakościowy poziom

Grałeś?

Dnia 06.09.2011 o 13:44, Pietro87 napisał:

wystawianie mu ocen skrajnie niskich dla przedłużenia sobie swojego zakompleksionego e-pena

Oooołkej, czyli kończymy dyskusję. Strasznie nie lubię ludzi, którzy na potęgę starają się kogoś obrazić, fatalnie to świadczy o poziomie takiego osobnika.

Zekzt
Gramowicz
06/09/2011 13:44

Ale czego ty oczekujesz ? Mam ci tu walnąć epistołę na 4 strony dlaczego uważam pana Konrada za miernego recenzenta, uważam i tyle, nie ten temat, żeby się nad tym rozwodzić [zwłaszcza, ze już to zrobiłem spory czas temu na samej Poly i nie mam zamiaru do tego wracać, znów powtórzę się, jak cię to tak bardzo boli.. to tylko twój problem]Jeśli uważasz ME za gniota bo to takie fajnie i nie mainstreamowe to pozostaje dodać "pozdro i poćwicz".Jedna z lepszych serii SF ostatnich lat, zaprawdę straszny gniot [już spierać się czy jest to cRPG czy FPS z elementami cRPG to inna sprawa, ale ocenianie produktu jako całości mianem gniota, żenujący tok rozumowania... prawdopodobnie spowodowany jakąś personalną niechęcią do samego BW, jak u większości zakompleksionych internetowych trolli pozujących na tych "super coll undergrołnd pure pc race players joł"]Rzetelne dziennikarstwo poszło się walić w momencie gdy każdy baran zaczyna zastawiać się słowem "subketywny".Subiektywizm swoją drogą, rzetelność swoją. Można nie lubić studia XYZ, można nie lubić ich gry ABC, ale jeśli dany produkt w swojej kategorii jest solidny, pozbawiony błędów i prezentuje wysoki jakościowy poziom, wystawianie mu ocen skrajnie niskich dla przedłużenia sobie swojego zakompleksionego e-pena, jest pożałowania godne, bo gołym okiem widać, że taki dziennikarz, to żaden dziennikarz, tylko zwykły zakompleksiony miernota któremu się pomyliła rzeczywistość wirtualna z realną [w tej drugiej jest zwykłym nikim, to w tej pierwszej stara się nadrabiać]

Usunięty
Usunięty
06/09/2011 13:37
Dnia 06.09.2011 o 13:32, Pietro87 napisał:

Hmm ciekawe jak będzie z naszymi wersjami [u nas premiera za 2 dni] i day0 patchem. Może okazać, się, że będzie taka kaszanka jaką teraz mają amerykanie albo wszystko będzie zapitalać cacy [takie jaja się trafiały już wcześniej - gra wychodziła szybciej w jednym regionie, był to kijowy build a my w EU dostawaliśmy potem wersje poprawioną, czasem ten późniejsze premiery nie są złe]

Patrz: Disciples III. Do dzisiaj się zastanawiam, jak Rosjanie dali się zrobić w konia, by kupować tak wczesną wersję gry. Nie mają tam serwisów z recenzjami? oO

Usunięty
Usunięty
06/09/2011 13:34
Dnia 05.09.2011 o 21:45, Pietro87 napisał:

Prezentuje iście debilny tok rozumowania

To samo słyszałem, gdy wspomniałem w komentarzu o Mass Effect, czemu ta gra zasysa:1. Ma 4 rodzeje broni, każdy po dwa modele, bo po co komu więcej.2. Ma planety z generatora.3. Że zadania poboczne to leć -> jedź -> zabij w jednym z 4 modeli budynków, jakimi gra dysponuje.Mój tok rozumowania dla niektórych również był iście debilny, a niestety recenzji pana Konrada nie znam na tyle (jakby nie było, znam tylko jedną), by się o nim w tym guście wypowiadać.

Dnia 05.09.2011 o 21:45, Pietro87 napisał:

w swoich recenzjach z których Infamous 2 pobił rekord próby obrony swojego na siłę negatywnego zdania. Chciał być fajny, zjechać jeden z lepszych tytułów na PS3 tylko dla bycia fajnym i takim nie mainstreamowym, nie udało się, co pokazała solidna krytyka czytelników Poly.

Przykłady, przykłady. Jak wspomniałem, przeczytałem jedną recenzję - Dead Island - i póki co, w kwestii wypowiedzi nieaprobujących, znalazłem tylko utrzymujące się w tym stylu:"TAK SIE ODRĄBUJE NOGI, TAK SIE ROBI RECENZJE" - autor nie zauważył, że twórca recenzji o tym napisał."brawo... w recenzji powyzej chyba przewazyla chec byc kontrowersyjnym nad obiektywizmem" - jeden z tych wielu, którzy uważają, że recenzja ma być obiektywna. Tak nawiasem mówiąc, nie wiem, co w tym tekście jest kontrowersyjnego. Żadnego czepialstwa na siłę nie uświadczyłem."nie uniosłeś tematu kolego" - nie wiem, po co to cytuję, bo nikt na poważnie podobnych wypowiedzi krytyką by nie nazwał, ale jak już lecieć po kolei..."Chodzi mi o to, że IMO jeśli recenzja ma być użyteczna dla typowego czytelnika, to powinna mieć jakiś stały punkt odniesienia. To, że np. autentycznie nie lubię Uncharted, jej bohatera, fabuły i grywalności nie znaczy, że mógłbym uczciwie dać Among Thieves 6/10, bo po prostu - jako profesjonalista - musiałbym widzieć jakość tej gry nie tylko indywidualnie, ale też w kontekście tego, co było i jest na rynku." - to jest ciekawy komentarz. Zakładając, że jego twórca zna upodobania autora recenzji DI."i to ostro, nie spodziewałem się 2/5, liczyłem bardziej na 4/5 " - nie grałem, ale ma być wyżej. Aha?"juz to zauwazylem konrad nie powinien pisać recenzji... Wiekszosc powoduje tylko zgroze u ludzi czemu duże zagraniczne serwisy dają 8/10 czyli 4/5 w waszej skali oxm i inne daje średnio 7,8,9 na 10? Jedną jedyną tlyko widziałem recenzje a widziałem już ok. 10 6/10, Polygamio przesadzasz znowu, chociaz w to nie gralem ale gra na pewno nie wyglada na 2/5...................." - to akurat jest bardzo ciekawe. Moją zgrozę od kilku ładnych lat wywołują właśnie recenzje na zagranicznych serwisach, gdzie gnioty dostają wysokie oceny (np. Mass Effect), toteż uważam to za żaden argument, że za granicą oceniają wyżej. No i kolejna wypowiedź "nie wiem, o co chodzi, ale ma być wyżej".

Dnia 05.09.2011 o 21:45, Pietro87 napisał:

Tyle w temacie, jak cie to boli... to cytując klasyka "to masz synu problem".

Internet doszczętnie mnie wypaczył: jestem kompletnie przyzwyczajony do zarzucania komukolwiek czegokolwiek bez podawania uzasadnienia (to tak gwoli pierwszej wypowiedzi);)

Zekzt
Gramowicz
06/09/2011 13:32

Hmm ciekawe jak będzie z naszymi wersjami [u nas premiera za 2 dni] i day0 patchem.Może okazać, się, że będzie taka kaszanka jaką teraz mają amerykanie albo wszystko będzie zapitalać cacy [takie jaja się trafiały już wcześniej - gra wychodziła szybciej w jednym regionie, był to kijowy build a my w EU dostawaliśmy potem wersje poprawioną, czasem ten późniejsze premiery nie są złe]Po dosyć pozytywnym przyjęciu ze strony recenzentów jak i myszy oraz lucasa [choć i oni narzekali na mniejsze i większe bugi] było by spoko, gdyby techland popisał się tu dobrym supportem i polatał w miarę szybko wszystkie problemy.

Usunięty
Usunięty
06/09/2011 13:15

Wszystko pięknie do czasu wersji PC;/ : http://forums.steampowered.com/forums/showthread.php?t=2101253 oraz http://www.rockpapershotgun.com/2011/09/06/ultra-oops-dead-island-dev-build-released/ . Z racji iż jest to nasza gra to przemilczę sprawę i pozostawię każdemu do swojej oceny:P

Nalfein
Gramowicz
06/09/2011 12:25

3/5 to jest dokładnie 6/10, czyli tyle ile w przywołanym przeze mnie edge''u. Identycznych ocen widzę tam jeszcze dwie. Z bardziej znanych CD-Action - 7/10 (czyli 3.5/5), Gamespot 75/100 (3,75/5).

Dared00
Gramowicz
06/09/2011 12:24
Dnia 06.09.2011 o 12:19, Pietro87 napisał:

Problemy ze wzrokiem ? I czytanie ze zrozumieniem [bo skala 1-5 i ocena w niej 3/5 to w przełożeniu na skale 1-10 ocena 5-6/10]

Owszem, mam problemy ze wzrokiem, -1,75 dioptrii, ale nie o tym mowa. Chodzi mi bardziej o to, że recenzenci nie używają pełnej skali ocen, dając crapom 5 i 6 (a czasem nawet i więcej). To doprowadza do sytuacji, w której sprawiedliwa ocena 3/5, która oznacza "nie jest żle" jest uznawana za zniewagę.

Dnia 06.09.2011 o 12:19, Pietro87 napisał:

Reasumując, idź trolluj gdzie indziej.

Po co? Tutaj mi tak dobrze idzie ^^

Zekzt
Gramowicz
06/09/2011 12:19

Dnia 06.09.2011 o 12:11, Dared00 napisał:

Wybacz, ale u owych "krytyków" skala to nie 1-10, tylko 6-10.

Problemy ze wzrokiem ? I czytanie ze zrozumieniem [bo skala 1-5 i ocena w niej 3/5 to w przełożeniu na skale 1-10 ocena 5-6/10] http://www.metacritic.com/game/playstation-3/infamous-2Metascore 83.71 pozytywnych czyli na poziomie 80-10017 mieszanych czyli na poziomie 50-700 negatywnych.User score 8.5111 pozytywnych2 mieszane3 negatywneReasumując, idź trolluj gdzie indziej.

Dared00
Gramowicz
06/09/2011 12:11
Dnia 06.09.2011 o 11:52, Pietro87 napisał:

Średnią 83 od krytyków i 8.5 od userów porównujesz do oceny 3/5 czyli oceny w skali 1-10 przełożonej na około 5-6/10 lub 50-60/100 ? Brawo za interpretację.

Wybacz, ale u owych "krytyków" skala to nie 1-10, tylko 6-10.

Zekzt
Gramowicz
06/09/2011 11:52

Średnią 83 od krytyków i 8.5 od userów porównujesz do oceny 3/5 czyli oceny w skali 1-10 przełożonej na około 5-6/10 lub 50-60/100 ?Brawo za interpretację.

Nalfein
Gramowicz
06/09/2011 11:50

Eee, tyle samo ta gra dostała w edge''u, a sama srednia na metacritic też nie jest wybitnie wysoka. Choć PS3 nie mam i w iNf2 nie grałem, to ocena 3/5 raczej nie wygląda na szczególnie niesprawiedliwą w porównaniu do innych recenzji.

Zekzt
Gramowicz
06/09/2011 11:05

I nie tyle chodziło o samą ocenę [która też była śmieszna] co o próbę usilnej naciąganej obrony swoich racji co do zaniżenia oceny [w recenzji nie było wiele "recenzji", ot przypiął się do 2-3 naciągniętych argumentów i wałkował je w kółko, potem ten bełkot nazywając "recenzja"]Dlatego uważam, że takie miernoty nadają się bardziej do faktów i innych szmatławców niż do pisania rzetelnych artykułów.

Usunięty
Usunięty
06/09/2011 11:01
Dnia 05.09.2011 o 21:45, Pietro87 napisał:

Znam recenzje [jeśli to w ogóle można recenzjami nazwać] pana Konrada dosyć dobrze, toteż moje subiektywne zdanie o nim jest takie, że jest... baran i swołocz i tyle. Prezentuje iście debilny tok rozumowania w swoich recenzjach z których Infamous 2 pobił rekord próby obrony swojego na siłę negatywnego zdania. Chciał być fajny, zjechać jeden z lepszych tytułów na PS3 tylko dla bycia fajnym i takim nie mainstreamowym, nie udało się, co pokazała solidna krytyka czytelników Poly. Tyle w temacie, jak cie to boli... to cytując klasyka "to masz synu problem".

Z tego co pamiętam, wystawiłem inFamous 2 ocenę "3/5", co w nomenklaturze Polygamii oznacza: "Ocenę 3 otrzymują gry średnie, którym nieco brakuje. Można zagrać w wolnej chwili, ale nic się nie stanie, jeśli się z tym poczeka". Bywają niższe oceny.Pokój i miłość.

Vojtas
Gramowicz
05/09/2011 22:11
Dnia 05.09.2011 o 21:22, Dared00 napisał:

Kocham Polaków, bo można im wcisnąć każdy szajs, jeśli się powie, że jest polski.

A ja kocham uogólnienia nie poparte żadnymi racjonalnymi argumentami.

Zekzt
Gramowicz
05/09/2011 21:45

Znam recenzje [jeśli to w ogóle można recenzjami nazwać] pana Konrada dosyć dobrze, toteż moje subiektywne zdanie o nim jest takie, że jest... baran i swołocz i tyle.Prezentuje iście debilny tok rozumowania w swoich recenzjach z których Infamous 2 pobił rekord próby obrony swojego na siłę negatywnego zdania. Chciał być fajny, zjechać jeden z lepszych tytułów na PS3 tylko dla bycia fajnym i takim nie mainstreamowym, nie udało się, co pokazała solidna krytyka czytelników Poly.Tyle w temacie, jak cie to boli... to cytując klasyka "to masz synu problem".

Dared00
Gramowicz
05/09/2011 21:22
Dnia 05.09.2011 o 20:37, BigDaddy534 napisał:

Nawet jeśli tak,a gra będzie niezła,to warto będzie dać tą kase na kolekcjonerke i wspomożenie naszego ojczystego techlandu :)

Kocham Polaków, bo można im wcisnąć każdy szajs, jeśli się powie, że jest polski.

Usunięty
Usunięty
05/09/2011 20:52

Zarzucanie skrajnego debilizmu kompletnie nieznanej osobie na podstawie oceny, jaką ta osoba wystawiła grze. Takie coś może przejść tylko na gramie.

Usunięty
Usunięty
05/09/2011 20:37
Dnia 05.09.2011 o 20:21, Dared00 napisał:

> Zainwestowałem 200 PLN w zakup kolekcjonerki i mam nadzieję, że jej wydanie nie okaże > się stertą chińskich gadżetów 200 złotych za 20 gadżetów... cóż, to BĘDĄ chińskie gadżety.

Nawet jeśli tak,a gra będzie niezła,to warto będzie dać tą kase na kolekcjonerke i wspomożenie naszego ojczystego techlandu :)

Usunięty
Usunięty
05/09/2011 20:31
Dnia 05.09.2011 o 20:21, Dared00 napisał:

> Zainwestowałem 200 PLN w zakup kolekcjonerki i mam nadzieję, że jej wydanie nie okaże > się stertą chińskich gadżetów 200 złotych za 20 gadżetów... cóż, to BĘDĄ chińskie gadżety.

Tego się właśnie obawiam, cała nadzieja, że gra będzie warta tej kasy?

Dared00
Gramowicz
05/09/2011 20:21
Dnia 05.09.2011 o 20:18, KrisN1 napisał:

Zainwestowałem 200 PLN w zakup kolekcjonerki i mam nadzieję, że jej wydanie nie okaże się stertą chińskich gadżetów

200 złotych za 20 gadżetów... cóż, to BĘDĄ chińskie gadżety.

Usunięty
Usunięty
05/09/2011 20:18

Zainwestowałem 200 PLN w zakup kolekcjonerki i mam nadzieję, że jej wydanie nie okaże się stertą chińskich gadżetów a gra średniakiem bo cały czas mam mieszane uczucia? Na szczęście recenzje IGN i Gametrailers napawają optymizmem.

Usunięty
Usunięty
05/09/2011 20:08
Dnia 05.09.2011 o 19:54, Darkstar181 napisał:

> 2/5 na Polygamii. Uuuu... Reputacja redaktora który ją recenzował, działa na zasadzie "im większe kontrowersje wokół oceny, tym większy rozgłos dla mnie i serwisu". Patrzyłbym na nią z przymrużeniem oka. A sam serwis to też o kąt tyłka zbić... każdy inny w sieci jest bardziej rzetelny. Czekam na oceny od IGN i Gamespot.

IGN 8/10A gamespot nie wiem : P

Usunięty
Usunięty
05/09/2011 20:01

Liczę na zabawę na poziomie L4D. Mam nadzieję, że się nie zawiodę. :)

Darkstar181
Gramowicz
05/09/2011 19:54
Dnia 05.09.2011 o 15:55, Dared00 napisał:

2/5 na Polygamii. Uuuu...

Reputacja redaktora który ją recenzował, działa na zasadzie "im większe kontrowersje wokół oceny, tym większy rozgłos dla mnie i serwisu". Patrzyłbym na nią z przymrużeniem oka. A sam serwis to też o kąt tyłka zbić... każdy inny w sieci jest bardziej rzetelny.Czekam na oceny od IGN i Gamespot.

Darkstar181
Gramowicz
05/09/2011 19:50

Gametrailers dało 8,5 /10 a to oznacza że nie jest źle... jest bardzo dobrze :)

Usunięty
Usunięty
05/09/2011 19:48

Ten gościu co pisał na polygamii reckę powinien się leczyć...Gra będzie świetna widać po większości ocen,poza tym mi się osobiście podoba.

Usunięty
Usunięty
05/09/2011 18:21

Ja tam w sumie grę zamówiłem bo nie mam w co grać a że się zapowiada dość dobrze i ma tryb kooperacji to może starczyć na dłużej.

Zekzt
Gramowicz
05/09/2011 17:25
Dnia 05.09.2011 o 15:55, Dared00 napisał:

2/5 na Polygamii. Uuuu...

Wystawione przez tego samego barana co dał 3/5dla Infamous 2, koleś powinien się przerzucić na pisanie newsów do Faktu, tam by lepiej pasował [nie żebym jakoś nadgorliwie bronił gry, zagram w piątek, okaże się, że jest słabo to też powieszę na niej kilka psów, ale akurat pan Konrad to jest wyjątkowo mierny recenzent... pamiętam te jego jęki i steki na Killzonea 3 które wylewa gdzie tylko się da, taki zwykły Troll internetowy co mu się virtual z realem pomylił].Subiektywizm swoją drogą, ale skrajny debilizm i trolling recenzentom raczej nie przystoi.

Usunięty
Usunięty
05/09/2011 17:13

Jaki hit? Po prostu dobra gra, to że jest robiona przez Polaków i ma oceny rządu 7/10 nie czyni z niej hitu.

Vojtas
Gramowicz
05/09/2011 17:07
Dnia 05.09.2011 o 14:04, pepsi napisał:

To nie jest pytanie skierowane do Czytelników, to jest pytanie rzucone w celu ubarwienia tytułu, nadania mu jakichś emocji.

Generalnie niespecjalnie popieram akurat taki kierunek ubarwiania tytułów. Jest jeszcze jeden, który mnie drażni - tytuł który sugeruje jedno, podczas gdy chodzi o coś zupełnie innego. Czysty onet/wp/interia/o2/fakt.

Usunięty
Usunięty
05/09/2011 16:32
Dnia 05.09.2011 o 15:55, Dared00 napisał:

2/5 na Polygamii. Uuuu...

Oglądając same gameplaye, już wiem, że gry po prostu nie kupie. Co jest nie tak? Mało zombie, respawn w tym samym miejscu gdzie zginęliśmy, nudne bronie. Z takim schematem rozgrywki ta gra nie miała prawa się udać.

Headbangerr
Gramowicz
05/09/2011 16:26

Ciekawe te zagraniczne opinie, fajnie, że gra odniosła sukces. Zastanawiam się tylko, kiedy ludzie zaczną twierdzić, że gry takie, jak Saper lub Kulki zawierają elementy RPG. Co za czasy...

Usunięty
Usunięty
05/09/2011 16:12
Dnia 05.09.2011 o 16:06, karolekx23x napisał:

Jakie różnice ocen od 50 do 91. Gra bardzo rożnie przyjęta.

widzisz bo ci co narzekają że dają oceny poniżej 70 jak czytam w recenzjach to są tacy co uważają że wszystko ma być jak CoD pod każdym względem.

Usunięty
Usunięty
05/09/2011 16:09

Wygląda więc na to, że to po prostu nie jest gra skierowana dla mas.

Usunięty
Usunięty
05/09/2011 16:07

Szkoda, że gra nie wygląda jak w zapowiedziach z 2007 roku, ale mimo to jest OK :)

Usunięty
Usunięty
05/09/2011 16:06

Jakie różnice ocen od 50 do 91. Gra bardzo rożnie przyjęta.

Dared00
Gramowicz
05/09/2011 15:55

2/5 na Polygamii. Uuuu...

Usunięty
Usunięty
05/09/2011 15:38

Filmik z gry na Xboxa: http://tvgry.pl/?ID=1893hmm ... ogólnie nie przepadam za grami typu DR,tutaj grafika wygląda trochę dziwnie - niby jest ładnie i szczegółowo / zwłaszcza w dżungli / ale coś sprawia,że wygląda to trochę ... kiczowato?fajne jest natomiast to nawiązanie do " Borderlands ",że DI jest grą trochę podobnączy będzie jakieś demo tej produkcji?.

Usunięty
Usunięty
05/09/2011 15:15

Po tych ocenach na pewno nie można być pewnym co do zakupu tej gry.

Zekzt
Gramowicz
05/09/2011 14:39

Dude im touched... sincerely :)A poważnie... hmm rozrzut ocen spory, generalnie cieszą mnie oceny kilku serwisów z którymi poniekąd często się zgadzam w kwestii recenzji produktów [tzn moja opinia często pokrywa się z ich spostrzeżeniami i doznaniami płynącymi z rozgrywki] tzn IGN [80/100] i GameTrailers [85/100]. Czekam w sumie jeszcze na ocenę Gamespotu ale jest nieźle.Co prawda wpadły tam tez jakieś mniej pochlebne recki, widać 60 i 50 na 100, ale większość jednak trzyma te średnie 70-80, więc wygląda na to, że jest całkiem zgrabnie.Czekam na moje EK, mam nadzieje, że optymalizacja na PC nie będzie jakąś niemiła niespodzianką i zobaczymy co im z tego wyszło :)Z tego co pobieżnie doczytałem, tak wybiórczo -Rpgowy system lootu, masa miejsc do przeszukania, torby, pokoje, szafy itp itd, jest co i gdzie zbierać.Bardzo duże jak na grę akcji drzewko rozwoju, system questów i modyfikacji broni.Z tego co wyczytałem nie mamy jednak klasycznych dialogów, tzn nie ma jakiś drzewek odpowiedzi [co osobiście mnie nieco smuci], zaczynamy dialog z jakimś NPC, dostajemy questa i rozwiązujemy go pozytywnie lub negatywnie [vide fakt, że można kogoś uratować, ale nie musi się to powieść itp]Cieszy bardzo, że każdy podkreśla - tak to jest cRPG, może nie takie bardzo klasyczne i zrzynające z Fallouta NV ale jednak cRPG, więc coś w tym chwaleniu musi być :)Wszyscy jak jeden narzekają na nieco kulejące czasem doczytywanie tekstur [głównie na PS3, na Xie nie ma takich zgrzytów, w jednej recce wersji PC ponoć też nie występują], na szczęście nikt nie wieszał psów na optymalizacji, czyli jakiś zacinek FPSów nie powinno być, no i wszyscy narzekają, że grafika jedynie poprawna na dzisiejsze standardy, co mi osobiście zwisa, widziałem grę na gameplayach w HD, fakt nie jest to wodotrysk na miarę Crysisa 2 czy nowego BFa, ale jest na tyle ok, że nie razi po oczach i to mi wystarcza [grafika u mnie zawsze na drugiej pozycji :)]Btw warto też nadmienić, ze teren gry jest podobno większy [choć nieznacznie] od tego z LA Noir, więc będzie po czym zapitalać.Generalnie zapowiada się ciekawy jednak cRPG w klimatach truposzczaków :)@Dared00Nie zgodzę się.My gracze - dali byśmy radę - przynajmniej wiemy że trzeba walić w czerep i że czarni giną pierwsi :)

Dared00
Gramowicz
05/09/2011 14:14
Dnia 05.09.2011 o 14:09, DNADesigN napisał:

Tak swoją drogą: jeżeli kiedykolwiek nastałaby zombie-apokalipsa, to chyba najlepiej by sobie gracze poradzili. Temat jest obstrzelony od lewej do prawej. :D

Taa... biorą z szafy broń, wychodzą na zewnątrz i gdzie teraz ta strzałka prowadząca do schronienia?

DNADesigN
Gramowicz
05/09/2011 14:09

Recenzje mnie zaciekawiły. Widziałem tylko pierwszy trailer do tej gry i nie wiedziałem czego się spodziewać. Po trailerze myślałem, że będzie polskie Resident Evil albo coś podobnego, ale na szczęście nie miałem racji. :) Ciekaw jestem tych elementów RPG.Tak swoją drogą: jeżeli kiedykolwiek nastałaby zombie-apokalipsa, to chyba najlepiej by sobie gracze poradzili. Temat jest obstrzelony od lewej do prawej. :D

pepsi
Redaktor
05/09/2011 14:04
Dnia 05.09.2011 o 13:07, Vojtas napisał:

Pepsi, dlaczego pytasz czytelnikó, czy mamy hit? Skąd my, do diabła, mamy to wiedzieć!? Od tego jest chyba redakcja, prawda? A może świat stanął na głowie i role się zmieniły?

To nie jest pytanie skierowane do Czytelników, to jest pytanie rzucone w celu ubarwienia tytułu, nadania mu jakichś emocji. Sam nie jestem w stanie rozstrzygnąć, czy DI jest hitem, a niektóre (i tylko niektóre) recenzje mogą na to wskazywać.Pozdrawiam.

Usunięty
Usunięty
05/09/2011 13:57

Już w piątek będę ciachał zombie ze znajomymi :] Oczywiście bierę :]

Usunięty
Usunięty
05/09/2011 13:54

Gra zapowiada się ciekawie i nieszablonowo, oceny bardzo dobre, jak na tytuł spoza mainstreamowych studiów i serii, brak online pass itp, cena przyzwoita, długość rozgrywki zdecydowanie zachęcająca (20-30h), teren do zwiedzania ogromny - IMO warto zainwestować (pewnie bym brał, gdyby nie stos tytułów zalegających na półce ;) ), do Skyrim może nie starczy, ale w najgorszy wypadku można wymienić/odsprzedać z minimalną stratą i wypełnić resztę czasu :D

Usunięty
Usunięty
05/09/2011 13:53

Oczywiście te oceny nie mają wartości.

Usunięty
Usunięty
05/09/2011 13:51

dajcie mi surowy mózg turysty! A grrr! ;S

Usunięty
Usunięty
05/09/2011 13:46

Mam mieszane uczucia co do zakupu tej gry :/

HentaiDymon
Gramowicz
05/09/2011 13:27

A jakiś czas temu było trąbienie o tym, jak ta gra pięknie wygląda. :P

Usunięty
Usunięty
05/09/2011 13:26

Gametrailers 85/100.Jak zwykle czesc ludzi szuka dziury w calym.Gra jest dobra i orginalna - to wystarczy.

Usunięty
Usunięty
05/09/2011 13:26

Gametrailers 8.5 \ 10 to mi wystarczy na pewno pogram

Lordpilot
Gramowicz
05/09/2011 13:26

> Nie wiem czemu ale mam wrażenie, że będzie jak z Chrome... każdy zachwala a mało kto

Dnia 05.09.2011 o 13:10, Siberian_Husky napisał:

ukończy grę bo zanudzi na śmierć.

Aż mi się to Chrome przypomniało - kompletnie znudzony byłem już gdzieś po pierwszej misji... :/ A naprawdę mało którego FPSa nie kończę, na liście tych nieskończonych z powodu nudy mam tylko dwa: Chrome właśnie i Painkillera.Co do DI to lepiej poczekam na jakieś opinie graczy :) Zapowiada się dobrze i miodnie, ale Chrome też się tak zapowiadał ;-) Lepiej więc się trochę wstrzymać, tym bardziej, że jest w co grać :)

Usunięty
Usunięty
05/09/2011 13:21

Może ktos mnie zastrzelić i uciac glowe, ale nazwe to "nieogranym" Call of Juarez The cartel ;)

Kafar
Gramowicz
05/09/2011 13:19
Dnia 05.09.2011 o 13:10, Siberian_Husky napisał:

Nie wiem czemu ale mam wrażenie, że będzie jak z Chrome... każdy zachwala a mało kto ukończy grę bo zanudzi na śmierć.

Ja myślę że nie bo fanów Zombie jest bardzo dużo i tak na prawdę gra powinna zarobić już na tych fanach.. a oni takich gier szybko nie odstawiają tym bardziej że co jak co ale gier typu Dead Island nie ma wiele. To raczej jest taka symulacja przetrwania;).

Usunięty
Usunięty
05/09/2011 13:17

Żaden hit, skoro jeszcze przed premierą są oceny poniżej 7. Gra jest na pewno lepsza od Cartel, ale na pewno też świata nie zwojuje, bo czuć na kilometr mały budżet i monotonną rozgrywkę...

Usunięty
Usunięty
05/09/2011 13:17

@Pietro87Jeśli to czytasz, to odszczekuję co mówiłem na temat DI. :)Skoro recenzenci wspominają Fallouty połączone z Dead Rising czy L4D to znaczy, że faktycznie tego RPG jest całkiem sporo a tytuł sam w sobie jest dobry i moje obawy się nie sprawdziły :)Peace mate :)

Usunięty
Usunięty
05/09/2011 13:15

Eurogamer 6.0/10

Usunięty
Usunięty
05/09/2011 13:13

IGN wystawił ocenę 8.0/10

Kafar
Gramowicz
05/09/2011 13:11

Za 3 dni trafi w moje ręce kolekcjonerka. Zapraszam do wspólnej gry na PS3;).

Usunięty
Usunięty
05/09/2011 13:10

Nie wiem czemu ale mam wrażenie, że będzie jak z Chrome... każdy zachwala a mało kto ukończy grę bo zanudzi na śmierć.

Vojtas
Gramowicz
05/09/2011 13:07

Pepsi, dlaczego pytasz czytelnikó, czy mamy hit? Skąd my, do diabła, mamy to wiedzieć!? Od tego jest chyba redakcja, prawda? A może świat stanął na głowie i role się zmieniły?

Usunięty
Usunięty
05/09/2011 13:01

Hmmm, ciekawe co dokładnie recenzenci mieli na myśli jeśli chodzi o wady związane z wizualizacją. Dalej też ktoś wspomniał o tym, że widać niski budżet. Widzę, że paru recenzentów wskazuje na to samo, a do tego mówią o połączenia L4D/DR z Falloutem - to akurat fajna sprawa :) Zobaczymy za jakiś czas jaka wyjdzie średnia ocena. Ja grę chętnie sprawdzę, ale nie jest to must have w dniu premiery, stanieje to stanie na półeczce, nie pali się ;-)

Usunięty
Usunięty
05/09/2011 13:01

Trzymałem kciuki za tę grę i wygląda na to, że się nie przeliczyłem