ICO & Shadow of the Colossus Collection: kilkanaście minut materiału wideo z odświeżonych klasyków

Michał Ostasz
2011/08/12 18:30
8
0

Serwis IGN zaprezentował kilka klipów ICO & Shadow of the Colossus Collection. Dwie wspaniałe gry z konsoli PlayStation 2 prezentują się HD lepiej niż kiedykolwiek wcześniej. Musicie to zobaczyć!

ICO i Shadow of the Colossus to dzieła wewnętrznego studia Sony. Team ICO. Pierwsze z nich ukazało się na rynku w 2001 roku i zebrało niezwykle przychylne noty wśród recenzentów - średnia ocen tej gry w serwisie Metacritic to aż 90/100! Krytyków zachwycił m.in. nietypowy model rozgrywki, który łączył w sobie elementy gry logicznej i zręcznościowej. Duchowy sequel tej produkcji, Shadow of the Colossus zadebiutował pod koniec 2005 roku i przez wielu uważany jest on za dowód na to, że gry wideo są formą sztuki. Niestety, oba tytuły, nie wiedzieć czemu, nie odniosły spektakularnego sukcesu kasowego. Mamy nadzieję, że edycja HD zmieni ten stan rzeczy.

Wspomniane we wstępie klipy z odświeżonego wydania tych gier możecie obejrzeć poniżej:

GramTV przedstawia:

Przypomnijmy, że zestaw ICO & Shadow of the Colossus Collection ukaże się wyłącznie na konsolę PlayStation 3. Jego premiera zaplanowana jest na wrzesień bieżącego roku.

Komentarze
8
Usunięty
Usunięty
13/08/2011 02:31

Wydajwalo mi sie, ze remake na silniku TLG (nie port jako port ;), ktory wiazal by sie z redesign''em leveli i zawartosci pozostal by raczej przywilejem Team ICO- gdyby mial oczywiscie pokazac sie w takiej formie. A tak zajmuje sie tym BG i powstaje zwykly port, tyle ze w HD i 16:9, co -jak widac po postach- nie wszystkim sie podoba;

Lex
Gramowicz
12/08/2011 22:40
Dnia 12.08.2011 o 19:58, kodi24 napisał:

Team ICO powinien skupiac sie na TLG, zabawa w portowanie SotC i Ico na nowy silnik

Akurat za port tych gier odpowiada Bluepoint Games (ci sami goście portowali God of Wary), więc Ueda i spółka nie muszą odrywać się od pracy nad Last Guardianem. A że ciągle przekładają premierę? Wolę dostać w pełni dopracowany produkt, niż zabugowany bubel jak np. Majin. Taka już dola Japończyków na obecnej generacji konsol.

Deturis
Gramowicz
12/08/2011 21:58

Kupię jak stanieje, albo wymienię za coś innego zbyt dużo fajnych gier wychodzi w ciągu najbliższych kilku miesięcy, a zasoby portfela niestety ograniczone. :)
Trwa Wczytywanie