Twórcy Hard Reset o niezależności studia Flying Wild Hog

Patryk Purczyński
2011/08/10 01:50
8
0

W opublikowanym na łamach NowGamera wywiadzie Klaudiusz Zych podkreślił zalety niezależności, jaką cieszy się studio Flying Wild Hog, pracujące nad FPS-em Hard Reset.

Twórcy Hard Reset o niezależności studia Flying Wild Hog

Flying Wild Hog to zespół grupujący w swoich szeregach byłych pracowników innych polskich ekip: CD Projekt RED, People Can Fly i City Interactive. Przejście z załóg o ugruntowanej pozycji rynkowej do niezależnego studia może budzić zdumienie. Klaudiusz Zych na łamach NowGamera tłumaczy:

- Po tym, jak rozstaliśmy się z CD Projektem, mieliśmy już nakreśloną wizję tego, jak powinno wyglądać Flying Wild Hog. Nie chcieliśmy budować zespołu składającego się z 50 (lub więcej) osób, ale z niewielkim doświadczeniem. Zamiast tego woleliśmy być małym studiem z posiadającymi wysokie umiejętności weteranami.

- Popytaliśmy ludzi - najlepszych ludzi - czy nie chcieliby do nas dołączyć. Oni naprawdę wiedzą, jak stworzyć świetne gry. Następnym krokiem było zminimalizowanie zespołu zarządzającego. Struktura Flying Wild Hog jest płaska, nie mamy nikogo, kto pracuje jako pełnoetatowy producent lub menedżer. Każdy jest aktywnie włączony w produkcję jakiegoś elementu gry - wyjaśnia.

GramTV przedstawia:

Jak twierdzi, taka sytuacja jest znacznie lepsza z uwagi na szybszy przepływ informacji, a także fakt, że każdy może mieć wpływ na projekt. - Chcemy by ludzie porozumiewali się między sobą. To znacznie bardziej efektywny sposób zarządzania - dodaje.

Hard Reset zadebiutuje we wrześniu, a my już teraz zapraszamy do zapoznania się z pierwszymi wrażeniami Myszastego. Przypominamy także, że przed premierą gra dostanie demo.

Komentarze
8
Usunięty
Usunięty
10/08/2011 11:26

"Przejście z załóg o ugruntowanej pozycji rynkowej do niezależnego studia może budzić zdumienie."jakie przejscie, poprzednie projekty sie skonczyly i zostali zwolnieni wiec zalozyli wlasne studio, inna opcja to pozostac bezrobotnym

Headbangerr
Gramowicz
10/08/2011 10:18

"Samoprowadzący się" zespół bez kadry zarządzającej ? Ciekawe. Czas pokaże, na ile taki zespół może być stabilny i pracować w zgodzie :)

Usunięty
Usunięty
10/08/2011 09:49

... i to wszystko bym dostali kolejnego Painkillera. Nie dziękuję, postoję;
Trwa Wczytywanie