Założyciele CD Projekt otrzymali tytuł Człowieka Roku 2010 Polskiego Internetu

Mateusz Kołodziejski, 22 czerwca 2011 11:55 17

W siódmej edcyzji plebiscytu na Człowieka Roku Polskiego Internetu, organizowanego przez Internet Standard, tytuł trafił do Marcina Iwińskiego i Michała Kicińskiego. Tymczasem akcje Optimusa, obecnej firmy laureatów, stają się coraz lepszą inwestycją.

W uzasadnieniu przyznania nagrody czytamy: W uznaniu za konsekwentną pracę w budowaniu marek o zasięgu międzynarodowym na niezwykle konkurencyjnym, światowym rynku gier. Za uruchomienie międzynarodowego projektu cyfrowej dystrybucji gier Gog.com, który jest jednym z pierwszych polskich projektów działających na światowym rynku e-commerce. Za pierwszą dystrybucję gry klasy AAA (Wiedźmin 2) za pomocą tej platformy.

Nagroda ta dołącza do szeregu innych, które w ostatnich latach zdobyli założyciele CD Projektu. Przypomnijmy, że w 2008 r. obydwaj Panowie otrzymali tytuł Przedsiębiorcy Roku, przyznawanego przez Ernst and Young, a ich firma kilkukrotnie była laureatem konkursu Gazel Biznesu, który organizuje dziennik Puls Biznesu.

Również Optimus, w ramy którego wchodzi obecnie CD Projekt, może pochwalić się sukcesami, gdyż radzi sobie coraz lepiej na warszawskiej giełdzie. Akcje firmy po premierze Wiedźmina 2: Zabójcy Królów idą w górę, w porównaniu do początku kwartału, a analitycy BZ WBK przewidują, że ta tendenja się utrzyma. Ich prognozy zakładają, że w tym roku tytuł kupi 2 mln klientów, z czego 1,2 mln wybierze wersję na PC, a 0,8 mln na Xboxa 360, które trafią na półki sklepowe pod koniec roku.

Źródło: Marketing News, Parkiet

Cyberpunk 2077 pojedzie na targi gamescom; demo z E3 to prawdziwy build na REDengine
Cyberpunk 2077 bez loot boksów. Iwiński krótko o przyszłości serii Wiedźmin
CDP RED mierzy się z falą krytyki za środowisko pracy
Wiedźmin 3 sprzedany w blisko 10-milionowym nakładzie!
najnowsze