Sędzia orzekł, że West i Zampella mają mocne dowody przeciwko Activision

Mateusz Kołodziejski
2011/06/18 11:40

Sędzia Sądu Najwyższego w Los Angeles orzekł we wtorek, że istnieją wystarczające dowody do tego, aby poprzeć pozew Jasona Westa i Vincenta Zampelli przeciwko Activision. Oznacza to, że proces jest już właściwie nieunikniony.

Sędzia orzekł, że West i Zampella mają mocne dowody przeciwko Activision

Jason West i Vincenta Zampella to byli szefowie Infinity Ward oraz twórcy potęgi marki Modern Warfare. W marcu 2010 r. złożyli oni pozew przeciwko Activision, w którym twierdzili, że wydawca bezpodstawnie zwolnił ich z pracy oraz nie wypłacił zaległych należności wynikających z prac nad Call of Duty: Modern Warfare 2. W grę wchodziła niebagatelna suma przekraczająca 100 mln. dolarów. Teraz sędzia Sądu Najwyższego w Los Angeles orzekł, że dowody dostarczone przez Westa i Zampellę są na tyle mocne, że mogą stać się podstawą do wytoczenia procesu.

W marcu tego roku inne orzeczenie sądowe stwierdziło, że Activision ma wystarczające dowody do tego, aby pozwać Electronic Arts. Ta sprawa również toczy się wokół twórców Infinity Ward. Firma kierowana przez Bobbiego Kotticka oskarża bowiem EA o nakłanianie Westa i Zampelli do zmiany barw klubowych, kiedy pracowali jeszcze nad Modern Warfare 2.

GramTV przedstawia:

Sprawy trafią na wokandę sądową pod koniec tego roku lub na początku przyszłego, więc nie ma co liczyć na to, że szybko poznamy ich rezultaty.

Komentarze
22
Usunięty
Usunięty
18/06/2011 18:59
Dnia 18.06.2011 o 17:57, Devan28 napisał:

co waćpanie pleciesz? małe DLC od EA? że niby np. Vietnam dla BC2 jest mały?

A to EA wydało tylko Vietnama? Spectact, Onslaught czy DLC z unlockami do BC2, DLC do ME2 czy DA2 czy paczki broni do Dead Space''a to tylko parę przykładów.@Tenebrael:Widzisz, nie do końca. EA ma bardzo nierówną strategię DLC, zależną od serii. O Battlefield''a dbają, ale do Dead Space''a wydawali paczki broni za 400MSP.

Tenebrael
Gramowicz
18/06/2011 18:02

Doił Kottick razy kilka, wydoją i Kotticka :P Kibicuję chłopakom :)Henrar:Z EA jest o tyle dobrze, że DLC sa albo małe i (zwykle) darmowe, albo drogie, ale pełnowartościowe (Vietnam). Z Acti jest tak, że są małe i drogie.Zresztą, ok, EA ma jasne i ciemne strony. Raz wydają lepsze rzeczy, raz gorsze, raz dobre, raz badziewne DLC, raz za kasę, raz za darmo. Acti z kolei ciągnie kase na wszystkim, na czym tylko może, i to nijak niewspółmierną do tego, co oferuje w zamian.

Usunięty
Usunięty
18/06/2011 17:57

co waćpanie pleciesz? małe DLC od EA? że niby np. Vietnam dla BC2 jest mały?
Trwa Wczytywanie