Portal 2 - znamy wymagania sprzętowe

Adam Berlik
2011/02/15 09:51
15
0

Valve ujawniło minimalne wymagania gry Portal 2 w wersji na PC i Mac. Warto je sprawdzić, gdyż na ewentualny upgrade sprzętu są jeszcze ponad dwa miesiące.

Portal 2

Portal 2 - minimalne wymagania sprzętowe wersji PC:

  • system operacyjny: Windows 7, Vista, XP lub 2000
  • procesor Pentium 4 3 GHz, Dual Core 2 GHz lub AMD 64 X2
  • pamięć: 1 GB (XP), 2 GB (Vista)
  • co najmniej 7,6 GB wolnego miejsca na HDD
  • karta graficzna Radeon X800, GeForce 7600 lub Intel HD Graphics 2000 (DirectX 9,
  • 128 MB VRAM, Pixer Shader 2.0b)
  • karta dźwiękowa kompatybilna z DirectX 9.0c

Portal 2 - minimalne wymagania sprzętowe wersji Mac:

  • system operacyjny: Mac OS X 10.6.6.
  • procesor: Intel Core Duo 2 GHz
  • co najmniej 7,6 GB wolnego miejsca na HDD
  • karta graficzna Radeon 2400 lub GeForce 8600M

GramTV przedstawia:

Portal 2 ukaże się na PC, Mac, Xboksa 360 oraz PlayStation 3. Europejska premiera odbędzie się 22 kwietnia. Na gram.pl możecie przeczytać zapowiedź oraz pierwsze wrażenia z rozgrywki w trybie kooperacji.

Komentarze
15
Igor123404
Gramowicz
06/11/2013 14:12

ja mam słaby sprzęt a mi chodzi bez lagównie znam karty graficznej,vramu lub karty dzwiękowejale mamRAM:2,00 GB (dostępne 1,60 GB)System:Windows 8 32-bitProcesor:AMD E-240 Processor 1.50 GHzprocesor x64nw o co chodzi że mam 32bit system a procesor x64:P

Kamilos666999
Gramowicz
17/07/2012 11:57

Ja posiadam Geforce''a 8600GS 512 mb , AMD athlon dual 6000+ , 4gb ram i bez problemowo uruchomilem na maxa

arborek
Gramowicz
15/02/2011 14:03
Dnia 15.02.2011 o 10:40, Vifon napisał:

"Portal 2 ukaże się na PC, Mac, Xboksa 360 oraz PlayStation 3." Powtarzałem setki razy i powtórzę raz jeszcze. Mac to jest PC! A to co określacie mianem "PC", to Windows. Mój laptop z Linuksem jest jak najbardziej PeCetem, a gra oficjalnie nie ruszy, prawda?

Jak by wszystko wszystkim trzeba było tłumaczyć to każdy news musiał by wyglądać jak encyklopedia :) zostawmy definicje na klasówkę z matematyki... aż dziwne że się nie czepiłeś słowa "ukaże" :D:D ja bym powiedział że "zostanie wydany", a może wyda go ktoś konkretny? :D itd.jak to się mówi głupi nie zauważy mądry się nie przypie.... :D:D

Casprov
Gramowicz
15/02/2011 13:58

Wymagania nie "aż'' takie duże : ) Sądzę że na średnich pogram sobie z przyjemnością.

Tompir
Gramowicz
15/02/2011 13:07

Dalibyście w koncu pre ordery. Bo juz nie moge się doczekac :P

klocklimek
Gramowicz
15/02/2011 12:54

Vifon, PC to miano komputera osobistego, w wymaganiach jest napisane, że w przypadku komputera PC(dowolne podzespoły dowolnych producentów), potrzebny jest system z rodziny Windows. Pozatym, Apple to nie PC, ponieważ nie możemy wymieniać w nim podzespołów na dowolne, ponieważ płyty główne, i do niedawna procesory w Macach różniły się konstrukcją od tych znanych PCtowcom. Pozatym gra zapowiada się ciekawie, szczególnie z takimi wymaganami

Vifon
Gramowicz
15/02/2011 12:15
Dnia 15.02.2011 o 11:11, mronoth napisał:

> "Portal 2 ukaże się na PC, Mac, Xboksa 360 oraz PlayStation 3." > Powtarzałem setki razy i powtórzę raz jeszcze. Mac to jest PC! A to co określacie mianem > "PC", to Windows. Mój laptop z Linuksem jest jak najbardziej PeCetem, a gra oficjalnie > nie ruszy, prawda? tak sie popularnie mowi: pc oznacza komputer z windows, a mac z mac os, wychodzi, ze apple wg ciebie sie myli bo skad wzieli kampanie reklamowa: "Mac Vs. PC"? powinni to poprawic :) na stronie oficjalna apple jest tam duzo tekstow dlaczego mac jest lepszy od pc XD, przyklady: mowa o Mac: "And it has features you won’t find on a PC." "Learn the basics differences between a PC and a Mac." http://www.apple.com/why-mac/better-hardware/ napisz maila do apple, ze sie myla na swoich kampaniach reklamowych i na stronie internetowej XD ja wiem o co tobie chodzi, ze mac to tez pc ale tak juz sie utarlo i nawet firmy takie jak apple posluguja sie w takim sensie tymi pojeciami i nikt nie robi problemu

Kampania Apple jest kłamliwa i tyle, ale tego nie zmienię.Wiesz, mi nie przeszkadza, że jest napisane Mac. Bardziej mi przeszkadza PC, bo jest to nieprawda. IMO Powinno się pisać systemami operacyjnymi, bo to ma bardzo duże znaczenie. PC mówi baaaardzo niewiele.

Muradin_07
The King of Iron Fist
15/02/2011 12:14

Wymagania nie są aż tak wysokie... na maksymalnych bez problemu... ;D

mronoth
Gramowicz
15/02/2011 11:11
Dnia 15.02.2011 o 10:40, Vifon napisał:

"Portal 2 ukaże się na PC, Mac, Xboksa 360 oraz PlayStation 3." Powtarzałem setki razy i powtórzę raz jeszcze. Mac to jest PC! A to co określacie mianem "PC", to Windows. Mój laptop z Linuksem jest jak najbardziej PeCetem, a gra oficjalnie nie ruszy, prawda?

tak sie popularnie mowi: pc oznacza komputer z windows, a mac z mac os, wychodzi, ze apple wg ciebie sie myli bo skad wzieli kampanie reklamowa: "Mac Vs. PC"? powinni to poprawic :)na stronie oficjalna apple jest tam duzo tekstow dlaczego mac jest lepszy od pc XD, przyklady:mowa o Mac: "And it has features you won’t find on a PC.""Learn the basics differences between a PC and a Mac." http://www.apple.com/why-mac/better-hardware/napisz maila do apple, ze sie myla na swoich kampaniach reklamowych i na stronie internetowej XDja wiem o co tobie chodzi, ze mac to tez pc ale tak juz sie utarlo i nawet firmy takie jak apple posluguja sie w takim sensie tymi pojeciami i nikt nie robi problemu

n33trox
Gramowicz
15/02/2011 11:11

Fajne te wymagania, pewnie gra też będzie fajna. W końcu to Source, więc czego niby mielibyśmy się spodziewać?

Mohair
Gramowicz
15/02/2011 11:10

Myślałem, że wymagania będą gorsze... Niemniej nadal mam dylemat - jeśli mam GeForce 9400M, a w wymaganiach jest 8600M to jest szansa, że będę mógł w to grać? Bo zupełnie się nie wyznaję w kartach graficznych ;)Z góry dzięki za pomoc.

Smileyer
Gramowicz
15/02/2011 11:08

Da się przeżyć :)Ale prawie 8GB na HDD, hm sporo.

mr-nadol
Gramowicz
15/02/2011 11:03

@VifonWytłumacz to szefostwu i działowi marketingu Apple:)Myślałem, że wymagania będą większe. Nie jest źle.

Vifon
Gramowicz
15/02/2011 10:40

"Portal 2 ukaże się na PC, Mac, Xboksa 360 oraz PlayStation 3."Powtarzałem setki razy i powtórzę raz jeszcze. Mac to jest PC! A to co określacie mianem "PC", to Windows. Mój laptop z Linuksem jest jak najbardziej PeCetem, a gra oficjalnie nie ruszy, prawda?

karolekx23x
Gramowicz
15/02/2011 10:33

No to nie tak źle, sa minimalne ale jaka będzie różnica od maksymalnych, mam nadzieje ze z maksymalnymi nie przesadza.