Zapowiedziano Dungeons & Dragons - Daggerdale

Igor Wiśniewski
2010/12/22 15:00

Tęskniliście za przygodami w Forgotten Realms? Jeśli tak to Atari na wiosnę coś wam przyniesie.

Dungeons & Dragons: Daggerdale będzie hack'n'slashem. Drużynowym, nastawionym na kooperację czterech osób. Fabuła nie będzie jakoś specjalnie ambitna: zły Rezulus i jego organizacja Zhentarim przygotowują się do ataku na krainę Daleland. Tytułowa Daggerdale to dolina będąca częścią tej krainy. Oczywiście tylko bohaterowie kierowani przez Graczy mogą powstrzymać zagrożenie. Pokazano pierwszy trailer:

GramTV przedstawia:

Gra zadebutuje na wiosnę i trafi wyłącznie do dystrybucji cyfrowej. Wersja na pecety będzie dostępna bezpośrednio ze strony wydawcy, konsolowe wylądują odpowiednio na Xbox Live Arcade i Playstation Network.

Komentarze
10
Usunięty
Usunięty
23/12/2010 08:54

Domyslnym swiatem dla D&D jest Greyhawk, ktory popularnoscia i opracowaniem zostawia FR daleko w tyle. Zreszta, tak jest od pierwszej edycji D&D. Mam cale wydanie D&D od drugiej edycji RPG i zastanawia mnie jak mozna spartolic taki potencjal mechaniki jaki maja zasady trzeciej czy czwartej edycji. Chociaz mnie to bardziej na team slashera wyglada niz na h&s. Chociaz to w sumie jeden ch.

Usunięty
Usunięty
22/12/2010 17:35

Jako stary gracz w DnD powiem tak: Forgotten Realms to jeden z uniwersów multiwersum DnD. Wszystkie światy DnD łączą się w jedno multiwersum, Spellslinger czy Planescape są tego dowodem. Jednak to nie FR jest domyślnym uniwersum dla DnD. W 3 edycji był to Grayhawk, w 4 jest to Points of Light, bliżej nieokreślony świat. FR jest po prostu jednym z głównych uniwersów, jednym z najbardziej lubianych.Planescape to też osobny setting, a nie część FR.No i jeszcze każdy setting ma swoje własne, unikalne zasady i elementy mechaniki.

hans_olo
Gramowicz
22/12/2010 17:06
Dnia 22.12.2010 o 16:47, Galder_Grasfiord napisał:

D&D to tylko system rpg, pod którym "dopisane" są różne światy, domyślny fantasy to Forgotten Realms.

Jako stary gracz potwierdzam. I co więcej można chociażby grać w mitologicznej Grecji czy Chinach. Był nawet taki podręcznik do trzeciej ed. D&D to tylko sugestia, reszta leży w kwestii MG/twórcy gry. Z tego co pamiętam uogólnienie FR jakim było planescape zakładało nawet istnienie naszego rzeczywistego świata w jednym z wymiarów.
Trwa Wczytywanie