Szybki jak błyskawica - MSI N480GTX Lightning

Michał Myszasty Nowicki
2010/09/13 13:57
0
0

MSI ujawniło pierwsze szczegóły na temat swojego najmocniej podkręconego modelu GeForce GTX 480, należącego do serii Lightning.

Mimo i tak naprawdę dużej wydajności oraz "przyszłościowej architektury", kolejni producenci wciąż poszukują sposobów, by z najmocniejszej obecnie karty "zielonych" wycisnąć coś jeszcze. Do tego grona należy również firma MSI.

Szybki jak błyskawica - MSI  N480GTX Lightning

Karta graficzna N480GTX Lightning, to model zbudowany przez MSI niemalże od podstaw. Przeprojektowano płytkę PCB (jest teraz jeszcze dłuższa), na której zastosowano wysokiej jakości podzespoły "Military Class", karta posiada 16 fazowy system zasilania, punkty sprawdzania napięć, podwójny BIOS i aż trzy złącza zasilania; dodatkowe jest dedykowane samej tylko pamięci. Oczywiście nie obyło się bez niereferencyjnego systemu chłodzenia Twin Frozr III z dwoma wentylatorami o średnicy 90 mm i pięcioma ciepłowodami. Pozostałe parametry karty prezentują się następująco:

  • 480 rdzeni CUDA
  • GPU pracujące z szybkością 750 MHz (+ 50 MHz)
  • częstotliwość pracy rdzeni CUDA 1500 MHz (+ 99 MHz)
  • 1,5 GB pamięci GDDR5
  • efektywna szybkość pamięci 4000 MHz (+ 304 MHz)
  • 384-bitowy interfejs pamięci
  • komplet wyjść 2x DVI, HDMI i DisplayPort

Karta powinna już niedługo trafić do sprzedaży, choć jej sugerowana cena może odstraszyć wielu chętnych. Ustalono ją bowiem na poziomie 550 $.

GramTV przedstawia:

Zdjęcia: TechSweden

Szukając odpowiadającego Wam sprzętu do gry, konsol, akcesoriów, czy komputerowych podzespołów nie zapomnijcie również zapoznać się z ofertą działu sprzętowego w sklepie gram.pl!

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!