Informacje

Najdziwniejsze i najtrudniejsze osiągnięcia na Xboksie 360

38 Adam Wieczorek

Osiągnięcia w grach na Xboksa 360 potrafią przyprawić o zawrót głowy. Które z tych piekielnych wynalazków są najtrudniejsze, bądź najdziwniejsze?

Wraz z wprowadzeniem konsoli Xbox 360, Microsoft postanowił zastosować sprytny manewr przedłużający żywotność gier. Osiągnięcia z miejsca zachwyciły większość graczy pozwalając błyskawicznie ocenić, kto jest najlepszym graczem pod słońcem.

Najdziwniejsze i najtrudniejsze osiągnięcia na Xboksie 360 - obrazek 1

Dzisiaj prezentujemy kilka z najtrudniejszych i najdziwniejszych osiągnięć, jakie pojawiły się w grach na Xboksie 360. Oczywiście to tylko wierzchołek góry lodowej i zachęcamy do rozbudowania tej listy.

Na początek coś dla miłośników wielogodzinnego grania. Final Fantasy XI oferuje osiągnięcie, które polega na zdobyciu 75 poziomu w dowolnej z klas. Za spędzenie przed ekranem ponad 100 godzin (pamiętając, że gra wymaga opłacenia złotego abonamentu Xbox Live oraz subskrypcji) otrzymamy 30 punktów.

Guitar Hero III to generalnie duże wyzwanie dla miłośników osiągnięć, ale nas fascynuje 5 punktowy potworek, który polega na dziesięciokrotnym spapraniu piosenki. Nie wiemy, czy jest ktoś na świecie, kto zdobył to osiągnięcie inaczej niż specjalnie.

Ghost Recon: Advanced Warfighter przygotowuje dla nas prawdziwe wyzwanie. Aby zdobyć 40 punktów trzeba być po prostu najlepszym graczem na świecie. Bułka z masłem. Drugi wynalazek za 24 punkty pochodzi z tej samej gry. Tym razem trzeba zabić 10 tysięcy przeciwników w trybach sieciowych gry. Zdobycie go to, przy dobrych wiatrach, jakieś 1000 meczów.

Z kolei FIFA 09 oferuje cały jeden punkt każdemu, kto spędzi przed ekranem 50 godzin. Uzupełnieniem jest osiągnięcie za 10 punktów, gdzie mamy wygrać mecz nie będąc podłączonym do usługi Xbox Live.

Czas na tytuł z Xbox Live Arcade. Trials HD to jedna z trudniejszych gier, a zdobycie 40 punktów za bezbłędne przejście 24 poziomów stanowiło wyzwanie na tyle duże, że wymagania ograniczono do 20 poziomów. To ciągle za wiele, jak dla przeciętnego gracza.

Dead Rising nie bez powodu jest uważane za jedną z najtrudniejszych gier w historii konsoli Xbox 360. Przeżycie 5 i 7 dni w trybie Infinity wymaga od gracza spędzenia przed ekranem odpowiednio 10 i 14 godzin, a wszystko przy stale spadającym poziomie energii i braku odnawiającego się pożywienia. Za swe wysiłki można zebrać dwa razy po 20 punktów.

Na zakończenie jeden z najnowszych nabytków Xbox Live Arcade - Mega Man 10. Trzydzieści punktów czeka na gracza, który przejdzie całą grę bez żadnych obrażeń. Wydaje się to nieosiągalne dla normalnej istoty ludzkiej.

Na tym kończymy listę, choć to z pewnością nie wyczerpuje tematu. Na pewno macie swoje przykłady arcytrudnych lub arcygłupich osiągnięć.

38 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
G ww3pl

Little Rocket Man w Orange Box, konkretnie HL2:EP2.

Tak, zrobiłem. Tak, jestem z siebie dumny.

Odpowiedz
G Muradin_07

Ach te osiągnięcia... Nie dają nic oprócz radochy z dostania znaczka i linijki tekstu...

@ww3pl: Też zrobiłem Little Rocket Man w OB i też jestem z tego dumny... ^^

Odpowiedz
G ww3pl

> @ww3pl: Też zrobiłem Little Rocket Man w OB i też jestem z tego dumny... ^^
To niesamowite, ile przekleństw przypomina sobie człowiek w etapie z autem, prawda?

Odpowiedz
G Muradin_07

Mówisz o tej ostatniej jeździe?? ;DJak tak to tak, za pierwszym razem... Ale potem jak jeszcze raz sobie pograłem to aż tak trudno nie było... ^^

Odpowiedz
Bumblejazz

a fight night 4 ?

Odpowiedz
G Master_Morti

Takie bzdury to tylko na konsolach :) <prowokacja ;P >

Odpowiedz
G arborek

Ja do najtrudniejszych (bo łatwych jest na pęczki ) dorzucę :
-Limbo : skończyć grę bez wyłączania za jednym razem i zginąć max 5 razy :D
-Splinter Cell Conviction : Skończyć wszystkie mapy w trybie Ostatni Bastion na najwyższym poziomie trudności

to takie dwa które ostatnio spędzają mi sen z powiek :D:D

Odpowiedz
G Lordpilot

Adamie "Volvie" Wieczorku - jedna uwaga: gry MMO na "klocku" nie wymagają złotego abonamentu. Płaci się subskrypcję, natomiast konto można mieć "srebrne"

W Lost Odyssey podołałem osiągnięciom na których poległeś, ale gra wciągnęła mnie tak mocno, że zwiedzałem każdy zakątek i stoczyłem tysiące walk ;-) Na Numara Atol można też pobawić się w "grind" i podbicie levelu.

Najdziwniejszym osiągnięciem pozostaje dla mnie wystrzelenie w kosmos tego pierdolonego krasnala z EP2 - szacunek dla ludzi, którym chciało się go "tachać" przez całą grę, ja spasowałem ;-)

Najciekawsze dwa sa natomiast w PGR4 - jedno nawiązuje do filmu "Powrót do przyszłości", drugie do "Casino Royale". Plus dla Bizzare za tak pomysłowe odwołanie się do popkultury (same "acziki" są dość proste do zrobienia, trudniej zgadnąć, co trzeba zrobić żeby wpadły).

Odpowiedz
G Henrar

> Najdziwniejszym osiągnięciem pozostaje dla mnie wystrzelenie w kosmos tego pierdolonego
> krasnala z EP2 - szacunek dla ludzi, którym chciało się go "tachać" przez całą grę, ja
> spasowałem ;-)
Ja natomiast podchodzę do tego osiągnięcia czwarty raz - za piewrszym spasowalem na etapie z autem :)

Odpowiedz
G Pile

Niezłe jest osiągnięcie z GoW 2. 100 000 zabitych przeciwników.

Odpowiedz
Bumblejazz

w fnr4 macie achiv o nazwie XXL ! :D Win the Heavyweight Championship Belt in Online World Championship Mode. co znaczy że mieć komplet jest prawie nieosiągalne ;d

Odpowiedz
G Zdenio

Na PS3 nie bawię się w trofea... Przechodzę grę raz, czasem dwa, potem gram w multi. Ale nie mam różnych trofeów za zbieranie znajdziek, albo pokonanie kogoś w jakiśtam określony sposób, więc jestem gorszym graczem od innych? :f

Odpowiedz
G natanadler

Mnie ostatnio limbo rozwaliło achievkiem za przejścei gry bez straty życia.

Odpowiedz
G Markush

Co do acziwmenta z GH3... Dajcie mi xpudło i GH3 (albo samo GH3 na peceta) to pokażę wam, ze niespecjalnie 10 razy pod rząd spapram najprostszą piosneczkę. Moje uber umiejętności w takich grach ogarniają jedynie 3 przyciski bez naciskania tego wihajsterka udającego struny.

Odpowiedz
Phoenixpl

ja sie w achievy nie bawie;p i dla mnie(i mnie podobnych:P) ktorzy potrafia siedziec tudziez zrobic wszystko aby zdobyc linijke tekstu i kilku nic nieznaczacych punktow nazywam achiev slut :P tlumaczyc nie musze chyba;p

Odpowiedz
G Fang

Nie mam nic przeciwko trudnym osiągnięciom ale denerwują mnie takie nudne zmuszające do siedzenia niewyobrażalnie długo żeby je nabić jak Seriously 2.0 z Gears of War 2 czyli zabij 100.000 wrogów czy to samo w Left 4 Dead gdzie trzeba zabić 53.595 zombiaków...

Odpowiedz
G Phobeus

Tak jest, aby nabić Seriously 2.0 (100 000 fragów) w GoW 2 trzeba jeździć brumakiem przez ok. 16 godzin. Z kolei jeszcze trudniejsze jest osiągnięcie Seriously z pierwszej części GoW. Wymaga ok. tysiąca godzin spędzonych na meczach rankingowych. Chore :)

Odpowiedz
Emeltener

Mnie najbardziej dołuje Seriously 2.0 i achievement polegajacy na rozegraniu 1000 meczy w Gearsach
Dodatkowo idiotyczny jest Endangered Species w GTA IV.

Odpowiedz
G arborek

> ja sie w achievy nie bawie;p i dla mnie(i mnie podobnych:P) ktorzy potrafia siedziec
> tudziez zrobic wszystko aby zdobyc linijke tekstu i kilku nic nieznaczacych punktow
> nazywam achiev slut :P tlumaczyc nie musze chyba;p
no ja nie wiem czy tak nic nieznaczące są te punkty. Kończysz grę i zostaje po tym jakiś ślad. Coś więcej niż wspomnienie. fajnie jak by punkty można na coś wymienić... ale nawet bez tego... a twoja nazwa mało oryginalna ... ja koszę achivementy tylko w grach które szczególnie mi się spodobały. Do tej pory mam calaki w :-Batman : Arcam Asylum-Assassins Creed 2-Resident Evil 5-Death Spank :D

Odpowiedz
G Dared00

> Left 4 Dead gdzie trzeba zabić 53.595 zombiaków...
Przecież to wpada samo z siebie przy regularnej grze. Ja to wbilem gdzieś w 4-5 miesięcy.A w samym tekście dużo pierdól. Znowu.Final Fantasy XI (...) gra wymaga opłacenia złotego abonamentu Xbox LiveNie wymaga.Guitar Hero III to generalnie duże wyzwanie dla miłośników osiągnięć, ale nas fascynuje 5 punktowy potworek, który polega na dziesięciokrotnym spapraniu piosenki. Nie wiemy, czy jest ktoś na świecie, kto zdobył to osiągnięcie inaczej niż specjalnie. To może ruszcie tyłek i spróbujcie zagrać TTFAF na Expercie. Tak mi to wpadło.

Odpowiedz
Jave

W jedynce Lefta mam wszystkie osiągnięcia, na PC. Te 53 tysiące zabijałem... rok.

Osobiście lubię zdobywać acziki na PS3. Moim postanowieniem jest zdobyć wszystkie w pierwszym Bioshocku na jednym przejściu gry. Rośnie poziom trudności, gracz ma pewność, że wycisnął z danej produkcji tyle, ile tylko mógł. Oj, tak. Warto.

Nie mniej, nie kupuję gier, na których zrobienie wszystkich aczików jest prawie-że-niemożliwe. Nieco to frustrujące, na szczęście, jakoś się tak dzieje, że te tytuły zwyczajnie mi nie odpowiadają.

Temat o X360, a w LP2 gram na PS3, ale jestem pewien, że tam mają identyczne osiągnięcia. O ile 500 meczy da się zrobić, o tyle wszystkie Good Joby to już wymóg naprawdę zgranej ekipy z ogromną ilością wolnego czasu. A to się już zdarza... to się nie zdarza.

Odpowiedz
kowalus05

Heh ;]] Noom te osiagniecia niektore wprost dobijaja xD wygórowane jak niewiem co a daja 30 pkt ;P jak np. w GTA 4 trzeba ulozyc na tej maszynie klocki ;dd 10000 pkt tak sie meczylem z tym a niewiem czemu xD Albo w Mafii 2 jest zadanie jechac z predkoscia 50 km/h przez 5 min ;D ooooj trzeba miec cierpliwosc ;D

Odpowiedz
G Revan91

Można dodać CoD3, 40 000 pkt w meczach rankingowych, gdzie za jednego fraga jest 1 punkt.

Odpowiedz
G Jackaloppe

> -Limbo : skończyć grę bez wyłączania za jednym razem i zginąć max 5 razy :D
Tworzenie takich osiągnięć to, według mnie, totalny idiotyzm. Wymuszają siedzenie przed konsolą przez, huh, bardzo długi czas?Podobnie sprawy się tyczą przechodzenia gier bez żadnych obrażeń. x_x

Odpowiedz
Sepiky

A ja polecam przejść ostatni poziom Trine'a - Tower of Sarek, na poziomie very hard bez żadnej śmierci :P. Powodzenia ;)

Odpowiedz
G ShaunHastings

Osobiście dodałbym do głupich - Idiota z Risen - spadnij z klifu ileśtamrazy.
do trudnych - wszystko związane z flagami z Assassin's Creed 1 - bez poradnika praktycznie niemożliwe, a do tego nie dostaje się pokaźnej ilości punktów.

Odpowiedz
G Kaucz

Mega Man 10 toż to hardkor, samo demo przechodziłem 20 razy i mi się nie udało.

Odpowiedz
G Bambusek

> Takie bzdury to tylko na konsolach :) <prowokacja ;P >
Oj nie tylko, StarCraft 2 ze swoimi portretami za 1000 zwycięstw w lidze może tu dzielnie konkurować :) (a i klasycznych chorych aczików, zwłaszcza w singlu, trochę się znajdzie) Podobnie jak steamowy Dogfighter, gdzie trzeba zabić x przeciwników określoną bronią (takim Shotgunem to naprawdę wyczyn). Zresztą ta gra ma też kilka aczików, w których nie wiadomo o co chodzi.

Odpowiedz
Aar0n

To jeszcze mogę dodać od siebie achievementa z Gears of War 2 polegający na zdobyciu 100 tysięcy killi.

Odpowiedz
G Marco_Polo

> Najdziwniejszym osiągnięciem pozostaje dla mnie wystrzelenie w kosmos tego pierdolonego krasnala z EP2 - szacunek dla ludzi, którym chciało się go "tachać" przez całą grę, (...)
Dziękuję (dodam, że na najwyższym poziomie trudności) :-DW L4D 2 jest podobna misja w kampanii "Karnawał Śmierci" i związany z tym oczywiście achivment polegający na uratowaniu gnoma Chompskiego. Wpierw trzeba drania wygrać na strzelnicy, potem targać go ze sobą przez wszystkie mapy do helikoptera w finale (przedzierając się przez hordy umarlaków).

Odpowiedz
G Abe83

A ustrzelił ktoś wszystkie gołębie w GTA IV? :)) Mnie się nawet nie chciało próbować... "Strzeliłem" kilka przypadkowo napotkanych. A z tymi achiev'kami robi się powoli taki cyrk, że przypomina mi się rozdział w Księdze Rekordów Guinnesa, poświęcony rekordom najdziwniejszym. "Najdłużej ruszający się pozbawiony głowy kurczak" wymiata ;))))

Odpowiedz
G Fuadex

Na steam: Spędź rok czasu grając w Garrys Mod'a :] Ktoś chętny?

Odpowiedz
G Szymonmac

"Guitar Hero III to generalnie duże wyzwanie dla miłośników osiągnięć, ale nas fascynuje 5 punktowy potworek, który polega na dziesięciokrotnym spapraniu piosenki. Nie wiemy, czy jest ktoś na świecie, kto zdobył to osiągnięcie inaczej niż specjalnie. "
A i owszem, jest - ja :D Uwziąłem się, że przejdę chociaż intro Through The Fire And Flames na expercie i dostałem osiągnięcie :P

Odpowiedz
Hell_Knight

Nawet nie wspomnę o acziku w GoW 2 - Baw się jak w 1999. Tzn. mam rozegrać 1999 rund w MP...

Odpowiedz
G mr-nadol

@ww3pl
Nawet mi nie mów:P Raz zapomniałem zamknąć włazu, ale na szczęście save "sprzed" miałem..

Odpowiedz
G Arkhaor

> Left 4 Dead gdzie trzeba zabić 53.595 zombiaków...

Przynajmniej ten acziw ma uzasadnienie fabularne ;].

Odpowiedz
G Lordpilot

> Dziękuję (dodam, że na najwyższym poziomie trudności) :-D Jestem pod wrażeniem. Ukłony z mojej strony :)ps. W l4D2 krasnal po raz kolejny nie zostanie przeze mnie uratowany :)

Odpowiedz
Gofruciutek

[Nie dorosłem do posługiwania się internetem]

Odpowiedz
Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
Najnowsze
Lubisz nas?