Informacje

Uniwersalny system chłodzenia notebooków od Cooler Master

5

Firma Cooler Master zaprezentowała nowy system chłodzenia przenośnych komputerów NotePal U3 z trzema "ruchomymi" wentylatorami.

Sam pomysł nie jest nowy, wykorzystała go już wcześniej ta sama firma, choćby w modelu NotePal U2, jednak nowa "tacka" daje nam jeszcze więcej możliwości konfiguracyjnych.

Uniwersalny system chłodzenia notebooków od Cooler Master - obrazek 1
Cała idea opiera się bowiem na zastosowaniu ażurowej podstawy z licznymi otworami, których średnica odpowiada elementom mocującym trzy 80 mm wentylatory, pracujące w zakresie od 950 do 1800 obrotów na minutę i generujące przy tym hałas o maksymalnym natężeniu 18 dB. Dzięki temu możemy każdy z trzech "wicherków" umieścić dokładnie pod miejscem, gdzie nasz ukochany i drogocenny laptop wydziela najwięcej ciepła; rozwiązanie proste, ciekawe i praktyczne. Wykonany z aluminium system chłodzenia Cooler Master NotePal U3 ma wymiary 420 mm x 320 mm x 65 mm i waży (wraz z wentylatorami) 1,04 kg.

Niestety, producent nie podał jeszcze daty premiery, ani sugerowanej ceny systemu Cooler Master NotePal U3.

Uniwersalny system chłodzenia notebooków od Cooler Master - obrazek 2

5 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
G silvver

Przydałby się jakieś rzetelne testy takich podkładek.
Sam mam jakaś za 40 zł (dostałem w prezencie od brata :P) i powiem szczerze, że praktycznie nic to nie daje (temperatura spada max o 1-2 C) a tylko wyją te wentylatory

Odpowiedz
G Michael1v5

mac040495 - trafny komentarz, po prostu pasuje...

Co do podkładek to jestem również za ich rzetelnym testem... Gram.pl, co Wy na to? Sam planuje jakaś kupić, a ta wyżej wydaje się być ciekawa.

Czekamy na test gram.pl!:D

Odpowiedz
G Gniewny1j

Takie chłodzenie w szczególności przyda się do notebooków firmy HP pavilion całej serii od 5d do 7d. Ktoś tam wyjątkowo inteligentny wpadł na pomysł umieszczenia wywietrznika od spodu. Co do samej podkładki wydaję się całkiem dobra, ale jaka się nie wydaje przed kupnem. Też jestem również za jakimś rzetelnie przeprowadzonym testem. ;)

Odpowiedz
G NintendoPassion

Przyznaję się bez bicia, przydałoby się do mojego Della. Grzeje jak piec centralny.

Odpowiedz
Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
Najnowsze
Lubisz nas?