Informacje

Laptop dla graczy z technologią 3D od Origin

5

Firma Origin PC wprowadziła właśnie do sprzedaży laptopa EON15-3D, na którym nie tylko uruchomimy większość gier, ale również wykorzystamy technologię NVIDIA 3D Vision.

Po olbrzymim sukcesie filmu Avatar, technologia 3D przeżywa niesamowity rozkwit. Coraz częściej trafia też do naszych domów, już nie tylko na ekrany telewizorów, ale również monitory przenośnych komputerów. Ceny są wciąż wysokie, jednak produkty z dopiskiem "3D support" znajdują coraz więcej nabywców.

Laptop dla graczy z technologią 3D od Origin - obrazek 1
Do grona takich producentów dołączyła właśnie firma Origin, która wprowadziła do sprzedaży nową wersję laptopa dla graczy EON15-3D wspierającego technologię NVIDIA 3D Vision. Notebook wyposażony został w 15,6 calową matrycę o rozdzielczości natywnej 1366 x 768 pikseli potrafiącą odświeżać obraz z częstotliwością 120 Hz. Jeśli chodzi o pozostałe parametry, to do wyboru mamy procesory Intel Core i5/i7, do 8 GB pamięci RAM, kartę graficzną GeForce GTX 285M z 1 GB VRAM oraz dyski twarde do 500 GB lub SSD do 512 GB. W pakiecie znajdziemy także zestaw NVIDIA 3D Vision wraz z nadajnikiem, okularami i niezbędnym softem.

Czas na mniej radosne wieści. Ceny tego notebooka zaczynają się od 1.919 "zielonych". Zapewne jest to wartość netto i odnosi się do najsłabszej konfiguracji. Zanim technologia 3D rzeczywiście trafi pod strzechy, minie zapewne kilka lat...

>> My tymczasem zapraszamy do wizyty w internetowym sklepie Sferis.

5 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
G kiczka116

gdyby cena była taka niska, jak ilość liter w wyrazie cena.:) <ahhaha>

Odpowiedz
G RazorBMW

Rofl, nie rozumiem sensu takich laptopów. Bateria słaba, więc o mobilności można zapomnieć.

Odpowiedz
G Furr

> Rofl, nie rozumiem sensu takich laptopów. Bateria słaba, więc o mobilności można zapomnieć.
To było już wałkowane tyle razy...Nie wszyscy korzystają z komputera w jednym miejscu. Niektórzy muszą go wozić między miejscem pracy, czy też tymczasowego zamieszkania, a domem. Niektórzy chcą korzystać z komputera w różnych pomieszczeniach, w których zazwyczaj są jednak gniazdka do podłączenia. Niektórzy nie mają miejsca na oddzielny monitor i wielką skrzynię jednostki centralnej...Mobilność != praca na baterii.

Odpowiedz
G Namaru

> Nie wszyscy korzystają z komputera w jednym miejscu. Niektórzy muszą go wozić między
> miejscem pracy, czy też tymczasowego zamieszkania, a domem. Niektórzy chcą korzystać
> z komputera w różnych pomieszczeniach, w których zazwyczaj są jednak gniazdka do podłączenia.
> Niektórzy nie mają miejsca na oddzielny monitor i wielką skrzynię jednostki centralnej...
>
> Mobilność != praca na baterii.
Mnie znane jest rozróżnienie na urządzenia przenośne i mobilne. Pierwsze to urządzenia, które są niewielkich rozmiarów i mogą być przenoszone, ale ich przeznaczeniem nie jest używanie w ruchu, drugich zadaniem natomiast jest aby właśnie w ruchu działać. W takim ujęciu mobilnymi są telefony, PDA, konsole kieszonkowe czy netbooki. Przenośne jest natomiast większość notebooków (szczególnie mocnych i DRC) czy nawet niektóre konsole stacjonarne np. gamecube miał nawet specjalną rączkę z tego co pamiętam ;)

Odpowiedz
G Kretoszczur

> gdyby cena była taka niska, jak ilość liter w wyrazie cena.:) <ahhaha>
Cena, jak za laptop z 3D i całkiem niezłą konfiguracją, jest bardzo niezła. Nie narzekaj.

Odpowiedz
Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
Najnowsze
Lubisz nas?