Japoński oddział Nintendo zaprzeczył, jakoby firma planowała ujawnić na tegorocznych targach E3 nowy model swojej mega-popularnej przenośnej konsolki, DS-a. Ten handheld już raz (w marcu 2006 roku) przeszedł gruntowne zmiany, dzięki którym na półkach sklepowych na całym świecie zawitał model Lite.

Hamamura wspomniał o nowym modelu DS-a na swoim corocznym seminarium dla inwestorów i prasy. Według niego, gdyby spojrzeć na przeszłe wydarzenia i strategię japońskiego konsolowego giganta, to tegoroczna premiera odświeżonej wersji jego kieszonkowej konsolki jest bardzo prawdopodobna.