Nintendo dementuje plotki o nowym modelu DS-a

Renor Mirshann
2008/04/16 08:48
9
0

Nintendo zaprzeczyło informacjom o nowym modelu konsolki DS, który miałby zostać ujawniony na tagach E3 i zadebiutować w tym roku. Firma odniosła się do konkretnej wypowiedzi Hirokazu Hamamury (szefa dużej japońskiej firmy wydawniczej), który mówił, że ten wypuszczony po raz pierwszy w 2004 roku handheld może szybko doczekać się kolejnego - po edycji Lite z 2006 - redesignu.

Japoński oddział Nintendo zaprzeczył, jakoby firma planowała ujawnić na tegorocznych targach E3 nowy model swojej mega-popularnej przenośnej konsolki, DS-a. Ten handheld już raz (w marcu 2006 roku) przeszedł gruntowne zmiany, dzięki którym na półkach sklepowych na całym świecie zawitał model Lite. Nintendo dementuje plotki o nowym modelu DS-a

O możliwym redesignie mówił Hirokazu Hamamura - szef japońskiej firmy wydawniczej Enterbrain, która skupia się na tytułach związanych z branżą gier wideo. "Nie możemy mówić o tym, co konkretnie planujemy na E3, ale na pewno nie zaprezentujemy tego, co pan Hamamura sugeruje - chciałbym jasno i wyraźnie zdementować te plotki. Nie mamy pojęcia, jakimi przesłankami się on kierował, gdy o tym mówił" - skomentował kierownik działu PR Nintendo Japan.

Hamamura wspomniał o nowym modelu DS-a na swoim corocznym seminarium dla inwestorów i prasy. Według niego, gdyby spojrzeć na przeszłe wydarzenia i strategię japońskiego konsolowego giganta, to tegoroczna premiera odświeżonej wersji jego kieszonkowej konsolki jest bardzo prawdopodobna.

GramTV przedstawia:

Komentarze
9
Usunięty
Usunięty
16/04/2008 19:30

Może to tylko zapieranie się Nintendo (ukrywanie prawdy) i na E3 naprawdę zaprezentują nowy model? A Pan Hamamura po prostu się zapomniał i za dużo powiedział ;)

Usunięty
Usunięty
16/04/2008 17:44
Dnia 16.04.2008 o 12:43, gpodoba napisał:

jakby psp mial dotykowy wyświetlacz to by było inaczej :) myślę że to tylko kwestia czasu... ;]

W jednym PSX Extreme czytałem , że w Ameryce za niecałe 20$ można kupić nakładkę na wyświetlacz PSP i wtedy ten wyświetlacz będzie dotykowy.

Usunięty
Usunięty
16/04/2008 17:40

jak ja mam dosc gdybania na tej stronie " wydzadza to.. moze wydadza tamto" "bedzie nowa wersja a potem sprostowanie..." umieszczajcie fakty, nie domysly na podstawie wypowiedzi. takie artykuly to wg mnie zapchajdziury... tak wiem czekam na ban. ;)




Trwa Wczytywanie