Oddaj swój głos w plebiscycie GRAM AWARDS 2022

Total War: ROME Remastered

Premiera:
29.04.2021
Gatunek:
strategia
Platforma:
PC
Producent:
Creative Assembly, Feral Interactive
Wydawca:
SEGA
Język:
angielska

O grze

Total War: ROME Remastered to odświeżona wersja gry strategicznej autorstwa studia Creative Assembly, która pierwotnie została wydana w 2004 roku. Nowe wydanie klasycznej produkcji opracowała wspomniana firma we współpracy z ekipą Feral Interactive.

Za sprawą Total War: ROME Remastered otrzymujemy udoskonaloną edycję znanego tytułu, która zawiera nie tylko podstawową wersję gry Total War: ROME, ale także oficjalne rozszerzenia, takie jak Barbarian Invasion i Alexander. Łącznie otrzymujemy zatem co najmniej kilkadziesiąt godzin emocjonującej rozgrywki.

Total War: ROME Remastered nie wprowadza rewolucyjnych zmian względem oryginału, bowiem celem twórców było dostosowanie gry do współczesnych standardów. Postarano się więc o udoskonalenie jakości oprawy wizualnej. Dodano również wsparcie rozdzielczości 4K i ekranów ultrapanoramicznych.

Powyższe nie oznacza jednak, że Total War: ROME Remastered nie oferuje żadnych nowości. Autorzy zaimplementowali bowiem rozbudowany samouczek, a także funkcje znane z późniejszych części serii Total War, takie jak mapa taktyczna i mapy kontekstowe. Pojawiło się także kilkanaście nowych stronnictw.

Total War: ROME Remastered to gra dla jednego i wielu graczy. Cross-platformowy multiplayer umożliwia rozgrywkę posiadaczom wersji na system Windows z użytkownikami Maca i Linuxa.

Recenzje tej gry:

1
6,9
Recenzja
Łukasz LM Wiśniewski
Recenzja Total War: ROME Remastered. Dobry remaster świetnej gry to zły pomysł
SEGA postawiła na odświeżenie chwały Starożytnego Rzymu. Z jednej strony cieszę się na ROME Remastered, z drugiej obawiam inwazji odgrzewanych kotletów.
28.04.2021
1

Powiązane galerie:

Galeria
Zdjęcia: 5
Total War: ROME Remastered
25.03.2021

Treści o tej grze:

1
LM
Wracamy do Rzymu. Total War: ROME Remastered oficjalnie zapowiedziane!
Tak, czas przywrócić Rzym do pełni chwały. I to niebawem – SEGA obwieściła remaster pierwszego ROME: Total War, który ukaże się jeszcze w kwietniu.
25.03.2021
1
Inne
Adam "Harpen" Berlik
W co zaGRAMy w kwietniu 2021 roku - najciekawsze premiery miesiąca
Wielu czeka na Outriders, ale w ostatniej chwili do zestawienia dołączył remaster Rome: Total War. To oczywiście nie wszystko, co czeka nas w kwietniu!
31.03.2021
Mikołaj Ciesielski
Total War: ROME Remastered na oficjalnym porównaniu z oryginałem
Sprawdźcie, jakie zmiany w oprawie wizualnej wprowadzi odświeżona wersja gry.
31.03.2021
LM
Total War: ROME Remastered to nie tylko poprawki wizualne. Pokaz usprawnień w...
Odświeżone wydanie Rome: Total War z 2004 roku przetrze szlak dla przyszłych remasterów? A może lepiej gdyby twórcy zajęli się kolejnym Medievalem i Shogunem?
16.04.2021
Mikołaj Ciesielski
Weekendowe promocje na Steam. Gry na PC taniej nawet o 90% – przegląd ofert
W niższych cenach kupimy m.in. Yakuza: Like a Dragon, Medieval Dynasty, Humankind, a także całą masę innych ciekawych tytułów.
08.10.2022