Tin Hearts

Premiera:
20.04.2023
Gatunek:
logiczna, VR
Platforma:
PC, XONE, PS4, Switch, PS5, XSX
Producent:
Rogue Sun
Wydawca:
Wired Productions
Język:
angielska

O grze

Tin Hearts to gra logiczna wydana przez firmę Wired Productions na PC oraz konsole Xbox Series X/S, PlayStation 5, Xbox One, PlayStation 4 i Switch. Co ciekawe, mamy tutaj do czynienia z produkcją nowego studia Rogue Sun, w skład którego wchodzą byli pracownicy Lionhead Studios, a więc ekipy odpowiedzialnej za kultowe Fable.

Zadanie gracza w Tin Hearts jest pozornie bardzo proste, gdyż polega na doprowadzeniu zabawkowych żołnierzyków do wyznaczonego miejsca. Jak to często bywa, tylko początkowe etapy są banalne, a z czasem poziom trudności sukcesywnie wzrasta, zmuszając odbiorców do wykazania się licznymi umiejętnościami w zakresie logicznego myślenia. Kampania składa się łącznie z ponad 40 różnorodnych etapów, podczas których musimy zaginać czasoprzestrzeń, by przejść kolejne lokacje w świecie pełnym magii i tajemnic. 

Tin Hearts przedstawia historię genialnego wynalazcy z epoki wiktoriańskiej, Alberta Butterwortha. Chcąc ją poznać będziemy wstrzymywać, przyśpieszać i cofać czas, kontrolować urządzenia do nadmuchiwania balonów, odbijać się od bębenków, robiąc użytek z regularnie odblokowywanych mocy. Nie zabraknie także konieczności łączenia ze sobą przedmiotów. 

Warto dodać, że Tin Hearts oferuje także opcjonalny tryb VR, dzięki któremu możemy spojrzeć na wydarzenia z zupełnie innej perspektywy. Funkcja ta jest oczywiście dostępna wyłącznie na wybranych platformach sprzętowych. 

Wymagania sprzętowe

system operacyjny Windows 7 SP1, Windows 8,1 lub Windows 10, procesor Intel Core i5-4590, 4 GB RAM, karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 970 lub AMD Radeon R9 290, 7 GB wolnego miejsca na dysku twardym