The Vanishing of Ethan Carter

Producent: The Astronauts Wydawca: CD Projekt/CDP.pl Premiera: 25.9.2014 Gatunek: przygodowa Wersja językowa: PL/EN, PL, PL KINOWA Wydania tej gry: Zaginięcie Ethana Cartera - wersja cyfrowa (edycja premierowa), Zaginięcie Ethana Cartera (edycja premierowa), Zaginięcie Ethana Cartera (eXtra Klasyka)

The Vanishing of Ethan Carter to pierwsza produkcja studia The Astronauts, które zostało założone przez Adriana Chmielarza i kilku innych byłych członków People Can Fly (twórcy m.in. Painkillera, Bulletstorma i pecetowej wersji Gears of War).


Pozornie mamy tutaj do czynienia wyłącznie z detektywistyczną przygodówką, w której główny bohater ma za zadanie rozwiązać sprawę tajemniczego porwania chłopca. The Vanishing of Ethan Carter jest jednak przedstawicielem gatunku weird fiction horror, a jego twórcy spróbowali ponadto zmienić sposób opowiadania historii. Ich zamiarem było również to, by użytkownik mógł poczuć, że znajduje się w centrum wydarzeń.


The Vanishing of Ethan Carter pozwala nam wcielić się w postać dysponującą nadnaturalna zdolnością, która umożliwia jej wizualizowanie scen popełnionych morderstw. Rozgrywka skupia się zatem na eksploracji, szukaniu dowodów i przeprowadzaniu dialogów, ale autorzy postanowi nie umieszczać w swojej produkcji scen walki, skupiając się na odkrywaniu świata. Kluczowe jest oczywiście odpowiednie wykorzystywanie umiejętności naszego bohatera.


Całość powstała w oparciu o Unreal Engine 3. W grze The Vanishing of Ethan Carter odwiedzamy przede wszystkim górzyste tereny, ale nie brakuje także innych lokacji.The Vanishing of Ethan Carter