GRAM.PL ENCYKLOPEDIA GIER Sid Meier's Civilization V

Sid Meier's Civilization V

Producent: Firaxis Games

Wydawca: Cenega Poland

Premiera: 24.09.2010

Gatunek: strategia

Wersja językowa: brak danych, angielska, w całości po polsku, polskie napisy

PEGI: Od 12 lat

Sid Meier’s Civilization V to kolejna odsłona znanej serii gier strategicznych, która wprowadza nowość w postaci podziału mapy rozgrywki na sześciokątne pola. Opcja ta otwiera przed graczem możliwość stosowania jeszcze bardziej zróżnicowanych taktyk oraz pozwala na bardziej szczegółową eksplorację poszczególnych lokacji.

Sid Meier’s Civilization V oddaje do dyspozycji graczy rozbudowaną kampanię fabularną, w której możemy wybrać jedną z osiemnastu dostępnych cywilizacji i poprowadzić ją od epoki kamienia po erę wypraw w kosmos. Gra zawiera usprawniony system dyplomacji, nowy system bitew oraz wiele innych nowych opcji. Można bawić się także wspólnie z innymi użytkownikami za pośrednictwem internetu, poprzez e-mail, sieć lokalną lub przy jednym komputerze.

Sid Meier’s Civilization V, pomimo iż jest strategią, powstało także z myślą o mniej wprawionych graczach. Twórcy zaimplementowali intuicyjny interfejs użytkownika z opanowaniem którego poradzi sobie każdy gracz. Dostępny jest także system podpowiedzi, który znacznie ułatwia zabawę niezaprawionym w boju dowódcom.

Sid Meier’s Civilization V bazuje na zupełnie nowej technologii, która gwarantuje wysokiej jakości oprawę graficzną – bitwy z udziałem ogromnej liczby jednostek wyglądają bardzo realistycznie. Na tym jednak zmiany się nie kończą – całkowicie zaanimowany przywódca danej rasy przemawia bowiem do graczy w ich ojczystym języku, co jest również nowością w cyklu. Warto dodać, że gra posiada narzędzia do tworzenia rozmaitych modyfikacji.

system operacyjny Windows XP SP3, Windows Vista SP2, Windows 7, dwurdzeniowy procesor, 2 GB RAM, 8 GB wolnego miejsca na HDD, napęd DVD-ROM, karta graficzna 256 MB VRAM - Radeon HD 2600 XT lub lepszy bądź GeForce 7900 GS lub lepszy, karta dźwiękowa kompatybilna z DirectX 9.0c, DirectX 9.0c