Darmowa alternatywa dla Civilization V już niedługo trafi na Steam

Wincenty Wawrzyniak
2022/12/14 16:15
1
0

Na platformie Steam wkrótce zadebiutuje gra Unciv – darmowa produkcja oferująca mechaniki znane z Civilization V, która powinna pójść na każdym sprzęcie.

W bliżej nieokreślonej przyszłości na platformie Steam zadebiutuje Unciv. To bardzo prosta, zarówno pod względem oprawy graficznej, jak i oprawy dźwiękowej, darmowa gra strategiczna typu 4X, która oferuje mechaniki z Sid Meier’s Civilization V. Mowa tutaj również o otwartym kodzie źródłowym, ułatwiającym modyfikowanie tytułu. Choć nie wiemy, kiedy gra zadebiutuje w sklepie, powstała już karta produktu.

Darmowa alternatywa dla Civilization V już niedługo trafi na Steam

Darmowa alternatywa dla Civilization V na Steam

Unciv nie jest nową grą. Produkcja w pierwszej kolejności – 2 stycznia 2019 roku – ukazała się na urządzeniach mobilnych z systemem Android. Nieco później trafiła także na komputery osobiste w wersji na systemy operacyjne Windows oraz Linux, aczkolwiek da się ją zainstalować również na sprzętach z systemem MacOS. Dużą zaletą tytułu są zdecydowanie wymagania sprzętowe, które umożliwiają uruchomienie jej na praktycznie każdym sprzęcie – zgodnie z tym, co zamieszczono na karcie Steam, zalecana konfiguracja powinna posiadać 2 GB pamięci RAM.

Czy warto będzie spróbować swoich sił w Unciv? Tak opisuje grę deweloper, Yair Morgenstern:

To zależy od tego, czego szukasz. Jeżeli zależy Ci na grafice w wysokiej rozdzielczości, niesamowitej ścieżce dźwiękowej, animacjach i tym podobnych – gorąco polecam grę Civilization V od studia Firaxis Games. Jeżeli jednak szukasz po prostu małej, szybkiej, łatwo modyfikowalnej i złożonej strategii 4X, która będzie działać “na ziemniaku”, jesteś we właściwym miejscu.

GramTV przedstawia:

Komentarze
1
Marcin
Gość
23/12/2022 20:55

Grałem w to na iPadzie. Oryginał lepszy. Oczywiście to tylko moja opinia.