Oddaj swój głos w plebiscycie GRAM AWARDS 2022

Persona 5 Strikers

Premiera:
23.01.2021
Gatunek:
akcja, RPG
Platforma:
PC, PS4, Switch
Producent:
Omega Force
Wydawca:
atlus
Język:
angielska

O grze

Persona 5: Strikers to trzecioosobowa gra akcji z elementami RPG wydana przez firmę Atlus na PC oraz konsole PlayStation 4 i Switch. Za stworzenie tytułu odpowiada studio Omega Force.

Fabularnie opisywana produkcja stanowi kontynuację Persony 5, więc powinniśmy najpierw ukończyć wspomniany tytuł zanim uruchomimy Persona 5: Strikers. Akcja toczy się pół roku po fabule z „piątki”, kiedy to w Tokio dochodzi do serii dziwnych zdarzeń. Z czasem grupa naszych bohaterów, wśród których nie mogło zabraknąć Jokera, odwiedza także inne lokacje, wśród których znajduje się chociażby Saporro.

Persona 5: Strikes oferuje mechanikę rozgrywki stanowiącą połączenie rozwiązań charakterystycznych dla serii Persona oraz cyklu Dynasty Warriors. Zabawa skupia się więc na eksplorowaniu lokacji i masowej eksterminacji napotkanych przeciwników. W trakcie gry musimy jednak pamiętać o sukcesywnym rozwijaniu swoich towarzyszy (np. poprzez odblokowywanie nowych zdolności), bowiem w ten sposób zwiększamy ich szanse na przetrwanie w kolejnych starciach.

Jedynym trybem zawartym w Persona 5: Strikes jest singleplayer, a konkretniej rozbudowana kampania fabularna. W grze nie znajdziemy żadnych wariantów rozgrywki wieloosobowej.