Mortal Kombat X

Producent: NetherRealm Studios Wydawca: Cenega Poland Premiera: 14.4.2015 Gatunek: akcja, bijatyka Wersja językowa: PL KINOWA Wydania tej gry: Mortal Kombat X (edycja premierowa), Mortal Kombat X Kollector's Edition (edycja premierowa), Mortal Kombat X Special Edition (edycja premierowa), Mortal Kombat X - wersja cyfrowa (edycja premierowa), Mortal Kombat X - Premium Edition - wersja cyfrowa (edycja premierowa), Mortal Kombat X (Premium Games)

Mortal Kombat X to dziesiąta odsłona słynnych bijatyk, stworzona przez Nether Realm Studios, które ma na swoim koncie także poprzednią część serii - ciepło odebrane Mortal Kombat z 2011 roku. Wydawcą gry jest firma Warner Bros. Interactive Entertainment.


Mortal Kombat X zawiera nową, oryginalną, nieliniową fabułę, w której pojawią się zarówno słynni bohaterowie, tacy jak Scorpion, Sub-Zero, Raiden i Kano, jak również nowi zawodnicy, m.in. Ferra/Torr, D'Vorah, Kotal Kahn i Cassie Cage, stojący po stronie dobra lub zła. Opowieść rozpocznie się w momencie, w którym zakończyła się poprzednia część i zabierze graczy także w przyszłość odległą od tego momentu o 25 lat.


Podobnie jak w poprzednich odsłonach serii, rozgrywka w Mortal Kombat X skupia się na pojedynkach dwóch zawodników, posługujących się rozmaitymi rodzajami ataków i specjalnymi umiejętnościami, wykańczającymi przeciwników na wiele niezwykle brutalnych i efektownych sposóbów.


Podczas zmagań gracze mogą wchodzić w interakcje z otoczeniem, odbijać się od obiektów, by zajmować na nowo pozycję lub wykorzystywać otoczenie jako broń. Każdy z wojowników ma także trzy wariacje - w zależności od dokonanego wyboru gracze mogą posługiwać się zupełnie innymi zestawami umiejętności. Przykładowo, w przypadku Scorpiona można wybrać spośród "Ninjutsu" (bohater posługuje się dwoma mieczami), "Hellfire" (płomieniami) lub "Inferno" (pozwala na przyzywanie pomocników). Wśród nowości są także niedostępne wcześniej tryby zabawy oraz rozbudowane funkcje sieciowe. Warto także podkreślić, iż oprawa graficzna gry stoi na wyższym poziomie niż poprzedniczka.

Mortal Kombat X