LEGO The Hobbit

Producent: Traveller's Tales Wydawca: Cenega Poland Premiera: 11.4.2014 Gatunek: przygodowa, akcja Wersja językowa: PL/EN, PL KINOWA, EN Wydania tej gry: LEGO The Hobbit (edycja premierowa), LEGO The Hobbit - wersja cyfrowa (edycja premierowa)

LEGO The Hobbit to przygodowa gra akcji z rozgrywką zaprezentowaną z perspektywy trzecioosobowej. Produkcja została przygotowana przez utalentowane studio Travellers Tales (autorzy LEGO Władca Pierścieni, LEGO Batman, LEGO Indiana Jones i innych), a jej wydaniem zajęła się firma Warner Bros Interactive Entertainment.


Podobnie, jak w poprzednich odsłonach LEGO, tak i w LEGO The Hobbit mamy do dyspozycji tryb kooperacji (internetowej lub lokalnej) oraz możliwość zabawy w pojedynkę. Przedstawione wydarzenia powinny być doskonale znane miłośnikom filmów Hobbit: Niezwykła Podróż i Hobbit: Pustkowie Smauga – scenariusz ukazuje kluczowe momenty z tych obrazów kinowych. Zatem w trakcie zabawy mamy okazję prześledzić wydarzenia z udziałem Bilbo Bagginsa, Gandalfa, Thorin i innych bohaterów zmierzających w kierunku Samotnej Góry.


LEGO The Hobbit to w dużej mierze gra akcji pozbawiona przemocy. Na ekranie obserwujemy postacie zbudowane z klocków LEGO, które biorą udział w zróżnicowanych i efektownych pojedynkach. Oprócz tego produkcja oferuje fragmenty, podczas których musimy wysilić szare komórki, by odblokować dostęp do kolejnych lokacji – łamigłówki charakteryzują się różnym poziomem zaawansowania.

LEGO The Hobbit