GRAM.PL ENCYKLOPEDIA GIER Drakensang: The River of Time

Drakensang: The River of Time

Producent: Radon Labs

Wydawca: Techland

Premiera: 09.09.2010

Gatunek: RPG

Wersja językowa: KINOWA, PL

PEGI: Od 12 lat

Drakensang: The River of Time to prequel gry cRPG o nazwie Drakensang: The Dark Eye wydanej w połowie 2008 roku.

Akcja tej produkcji ponownie rozgrywa się w średniowiecznym świecie Aventuria i przenosi nas do 1009 roku do miasta Ferdok. Wraz z krasnoludem Forgrimme, którego znamy z pierwszej części, udajemy się do legendarnego Nadoret, ale najpierw musi przedostać się przez Wielką Rzekę. We wspomnianej osadzie czeka na nas masa przygód, które przeżyjemy wraz ze swoimi towarzyszami.

Jako że Drakensang: The River of Time jest typowym przedstawicielem gatunku cRPG, pozwala na stworzenie własnej postaci (decydujemy o wyglądzie zewnętrznym bohatera, wybierając jego rysy twarzy, rodzaj postury i uczesanie) lub wybór jednej z dwudziestu pięciu dostępnych. Do naszej dyspozycji oddanych zostało kilka profesji, wśród których pojawia się łucznik, wojownik, alchemik oraz pirat.

<b>Minimalne</b>: procesor Intel Pentium 4 2,8 GHz lub ekwiwalent, 1 GB RAM (Windows XP), 2 GB RAM (Vista), GeForce 6800 GT z 256 MB RAM lub odpowiednik z rodziny Radeon, karta dźwiękowa kompatybilna z DirectX 9.0c, napęd DVD-ROM, 7 GB wolnego miejsca na dysku twardym.<br><br> <b>Zalecane</b>: procesor Intel Core 2 Duo E6750 2,66 GHz lub ekwiwalent, 3GB RAM, GeForce 8800 GT z 512 MB RAM lub odpowiednik z rodziny Radeon.