Drakensang: The River of Time

Producent: Radon Labs Wydawca: Techland Premiera: 9.9.2010 Gatunek: RPG Wersja językowa: PL KINOWA Wydania tej gry: Drakensang: The River of Time (edycja premierowa), Drakensang: The River of Time - Edycja Kolekcjonerska (edycja premierowa), Drakensang: The River of Time + Drakensang: Phileasson's Secret - wersja cyfrowa (edycja premierowa)

Drakensang: The River of Time to prequel gry cRPG o nazwie Drakensang: The Dark Eye wydanej w połowie 2008 roku.


Akcja tej produkcji ponownie rozgrywa się w średniowiecznym świecie Aventuria i przenosi nas do 1009 roku do miasta Ferdok. Wraz z krasnoludem Forgrimme, którego znamy z pierwszej części, udajemy się do legendarnego Nadoret, ale najpierw musi przedostać się przez Wielką Rzekę. We wspomnianej osadzie czeka na nas masa przygód, które przeżyjemy wraz ze swoimi towarzyszami.


Jako że Drakensang: The River of Time jest typowym przedstawicielem gatunku cRPG, pozwala na stworzenie własnej postaci (decydujemy o wyglądzie zewnętrznym bohatera, wybierając jego rysy twarzy, rodzaj postury i uczesanie) lub wybór jednej z dwudziestu pięciu dostępnych. Do naszej dyspozycji oddanych zostało kilka profesji, wśród których pojawia się łucznik, wojownik, alchemik oraz pirat.

Drakensang: The River of Time

Trwają prace nad prequelem Drakensanga

Patryk Purczyński
18

DTP entertainment poinformowało o powstawaniu gry Drakensang: The River of Time, będącej prequelem wydanego w grudniu 2008 The Dark Eye. Do Polski tytuł ten trafi dzięki firmie Techland.