Dishonored

Producent: Arkane Studios Wydawca: Cenega Poland Premiera: 12.10.2012 Gatunek: akcja, fpp Wersja językowa: PL KINOWA, PL/EN, EN, B/D Wydania tej gry: Dishonored (edycja premierowa), Dishonored (Premium Games), Dishonored: Game of the Year Edition (edycja premierowa), Dishonored - wersja cyfrowa (edycja premierowa), Dishonored: Game of the Year Edition - wersja cyfrowa (edycja premierowa), Dishonored: Game of the Year Edition (Premium Games), Dishonored (Pomarańczowa Kolekcja Klasyki)

Dishonored to pierwszoosobowa gra akcji od Arkane Studios, która została wydana przez firmę Bethesda Softworks. Produkcja ta łączy elementy skradanki i przygodówki, a jej akcja toczy się w steampunkowym świecie, w XIX wieku. Mimo to zawarto w niej nowoczesne technologie, pojazdy i uzbrojenie.


Głównym bohaterem Dishonored jest Corvo, oskarżony o morderstwo cesarzowej zabójca, posiadający nadprzyrodzone zdolności (szybka prędkość, teleportacja, daleki skok). Protagonista ma zamiar odszukać tych, którzy wrobili go w morderstwo i zemścić się na nich. Podejmowane przez niego, czyli gracza, działania prowadzą do wielu różnych zakończeń.


Grając w Dishonored, w zależności od preferencji można zabijać kolejnych przeciwników (korzystając ze wspomnianych mocy lub pułapek, strzał usypiających i innych gadżetów) lub też pozostawić ich przy życiu. Należy jednak uważać, by nie strzelić do cywilów, bo nieostrożność może mieć poważne konsekwencje. Przykładowo w następnych etapach, gdzie pewne osoby miały być naszymi sojusznikami, mogą okazać się wrogami, gdyż nie spodoba im się nasze postępowanie.

Dishonored

Bethesda kłamała: twórcy Dishonored pracują nad Prey 2

Piotr Bajda
20

W dementi sprzed dwóch tygodni Pete Hines zapewniał - Nie mam pojęcia skąd w ogóle wzięły się te informacje. Kwestia Prey 2 i Human Head to kwestia Prey 2 i Human Head. Arkane zajmuje się swoimi sprawami. Co nie jest prawdą. Na światło dziennie wydostały się e-maile potwierdzające oddelegowanie Arkane do projektu.

Czymże jest piękny świat, gdy nie można się nim napawać?

Piotr Bajda
2

Gry wideo raz po raz rzucają nas do cudownych światów, nie dając szansy ich spokojnego zwiedzania. Tutaj ktoś strzela, tam zleca misję, fałszywy krok może oznaczać upadek w przepaść, a na domiar złego często złowieszczo tyka zegar. Dla spragnionych napawania się ładnymi widokami powstał niepowtarzalny kanał na YouTube.

Bethesda zapowiada pakiet Void Walker’s Arsenal do Dishonored. Premiera w połowie maja

Mateusz Stanisławski
7

Już za kilkanaście dni posiadacze Dishonored będą mogli wyposażyć swoje egzemplarze w garść mniejszych rozszerzeń, które wcześniej były dostępne tylko w formie bonusów do przedpremierowych zamówień. Ujawniono konkretną datę premiery, znamy też cenę zbiorczego wydania.

Game Developers Choice Awards rozdane. Podróż skradła prawie całe show

Patryk Purczyński
8

Podobnie jak w przypadku gali BAFTA, ceremonia rozdania nagród z wyboru twórców gier została zdominowana przez Podróż. Wręczono też kilka wyróżnień specjalnych.