GRAM.PL ENCYKLOPEDIA GIER Dishonored: Definitive Edition

Dishonored: Definitive Edition

Producent: Arkane Studios

Wydawca: Cenega Poland

Premiera: 28.08.2015

Gatunek: akcja fpp

Wersja językowa: PL/EN

Dishonored: Definitive Edition zawiera odświeżone wydanie wielokrotnie nagradzanej gry akcji Dishonored oraz wszystkie dodatki, które ujrzały światło dzienne od momentu jej wydania: The Knife of Dunwall, The Brigmore Witches, Dunwall City Trials oraz Void Walkers Arsenal. Pakiet został wydany na konsole Xbox One i PlayStation 4 oraz PC.

Corvo Attano, doskonały wojownik, został uznany za zabójstwo cesarzowej, gdyż strażnicy, którzy przybyli na miejsce zbrodni zastali właśnie jego z zakrwawionym mieczem w dłoni. Nie zdawali sobie jednak sprawy, że morderca zdążył już uciec, więc uznali wspomnianego bohatera winnym i rozpoczęli za nim pościg – tak przedstawia się zarys fabularny Dishonored, czyli gry, w której nasze zadanie polega na oczyszczeniu się z zarzutów. Musimy uciekać przed strażnikami i znaleźć właściwego zabójcę.

Dishonored umożliwia likwidowanie przeciwników z zaskoczenia bez wzbudzania podejrzeń innych strażników, a także pozwala na rozprawianie się z nimi w bezpośrednim starciu. Trzeba jednak wiedzieć, że zabijanie wrogów pozostając niezauważonym jest dużo łatwiejsze, bowiem kiedy uruchomimy alarm, niemilcy mogą wezwać posiłki i pokonanie wszystkich oponentów stanie się wyjątkowo trudne.

Konstrukcja misji w Dishonored oferuje graczowi możliwość wykazania się kreatywnością. Przechodząc kolejne lokacje ewidentnie widać liczne rozgałęzienia, co oznacza, że do celu prowadzi kilka ścieżek. Jeśli przykładowo chcemy wejść do pomieszczenia na piętrze, możemy wspiąć się po budynku lub też skorzystać z tradycyjnej metody i dostać się do niego frontowymi drzwiami.

konsola PlayStation 4, połączenie z internetem, dostęp do funkcji sieciowych wymaga abonamentu PlayStation Plus