Crime O'Clock

Premiera:
30.06.2023
Gatunek:
przygodowa
Platforma:
PC, Switch
Producent:
Bad Seed
Wydawca:
Just For Games
Język:
angielska

O grze

Crime O'Clock to gra, którą ciężko przypisać do jednego gatunku. Na pierwszy rzut oka mamy do czynienia z klasyczną przygodówką, ale szybko okazuje się, że to również pełnoprawna gra logiczna z elementami charakterystycznymi dla podgatunku HOPA.

W produkcji opracowanej przez studio Bad Seed i wydanej za sprawą firmy Just For Games musimy zapobiegać przestępstwo zanim one nastąpią. Oznacza to, że za sprawą Crime O'Clock niejednokrotnie będziemy podróżować w czasie, lokalizując najpierw odpowiednie znaczniki, a następnie odwiedzając lokacje z przeszłości. Wszystko po to, aby uporać się z morderstwami, kradzieżami, włamaniami i nie tylko.

Crime O'Clock oferuje możliwość odwiedzenia pięciu różnych epok, dzięki czemu zabawa jest niezwykle różnorodna, tak samo jak obiekty, które musimy znaleźć na poszczególnych planszach, chcąc osiągnąć postępy w zabawie. Autorzy udostępnili funkcję przybliżania i oddalania obrazu, w ale nawet przy użyciu zooma ciężko będzie nam zlokalizować niektóre przedmioty - w Crime O'Clock liczy się bowiem spostrzegawczość. 

Oprawa wizualna Crime O'Clock w dużej mierze jest czarno-biała, ale na ekranie niejednokrotnie pojawiają się także inne barwy, w tym żółta i purpurowa. Taki zabieg sprawia, że ekran jest niezwykle czytelny, co w przypadku tego typu gry jest niezaprzeczalną zaletą. 

Wymagania sprzętowe

system operacyjny Windows 7, procesor 1,8 GHz, 4 GB RAM, karta graficzna 1 GB VRAM, DirectX 10, 1 GB wolnego miejsca na dysku twardym, karta dźwiękowa