Battle Brothers

Premiera:
24.03.2017
Platforma:

O grze

Battle Brothers to taktyczna gra RPG z turowym systemem walki. Za opracowanie tytułu odpowiedzialne jest niezależne Overhype Studios, które przygotowało swoje dzieło w wersjach na PC oraz konsole Xbox One, PlayStation 4 i Switch.

Akcja gry Battle Brothers toczy się w mrocznym, fantastycznym świecie. Gracze dowodzą najemnikami, eksplorując proceduralnie generowanie lokacje. Twórcy opisywanej produkcji dają użytkownikom mnóstwo swobody, dzięki czemu w toku zabawy sami decydujemy o tym, w jakim kierunku zamierzamy się udać i które zadania przyjmiemy, a jakich misji nie będziemy chcieli podjąć. 

Battle Brothers oferuje mechanikę rozgrywki na dwóch płaszczyznach. W trakcie rozgrywki poruszamy się po strategicznej mapie świata (podróżujemy, rozmawiamy z napotkanymi postaciami, rekrutujemy nowych członków ekipy, uzupełniamy zapasy, rozwijamy statystyki bohaterów, itd.) i bierzemy udział w starciach z przeciwnikami, które - jak już wspomniano - toczą się w systemie turowym.

Warto dodać, że w Battle Brothers śmierć postaci ma charakter nieodwracalny. Bohaterowie, którzy zginą w trakcie walki pozostają martwi, ale mogą powrócić jako nieumarli.  

Wymagania sprzętowe

system operacyjny Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8 lub Windows 10, procesor 1,2 GHz, 1 GB RAM, karta graficzna 512 MB VRAM OpenGL 3,3, 1,5 GB wolnego miejsca na dysku twardym