Arise: A Simple Story

Premiera:
03.12.2019
Gatunek:
przygodowa
Platforma:
PC, XONE, PS4
Producent:
Piccolo Studio
Wydawca:
Techland
Język:
angielska

O grze

Arise: A Simple Story to gra przygodowa z elementami zręcznościówki, w której rozgrywkę obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Tytuł stworzony przez Piccolo Studio wydała firma Techland.

Główny bohater Arise: A Simple Story po śmierci obudził się w zupełnie nowym świecie, gdzie dostrzegł na horyzoncie pewną górę. Widząc światło znajdujące się na jej szczycie postanowił sprawdzić, co się tam kryje. Tak rozpoczyna się historia ukazana w Arise: A Simple Story, której autorzy podejmują wiele istotnych tematów.

Arise: A Simple Story oferuje mechanikę rozgrywki, która pozwala na kontrolowanie czasu (przyśpieszanie, cofanie i zatrzymywanie). Dzięki tej możliwości gracz zmienia swoje otoczenie, co pozwala mu na ożywianie wspomnień i rozwiązanie kolejnych, nieskomplikowanych zagadek.

Warto wspomnieć, że Arise: A Simple Story zawiera tryb multiplayer dla dwóch graczy, który dostępny jest zarówno lokalnie, jak i za pośrednictwem internetu.

Wymagania sprzętowe

system operacyjny Windows 7, Windows 8,1 lub Windows 10 (64 bit), procesor Intel Core i3 4340 3,6 GHz lub odpowiednik AMD, 6 GB RAM, karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 670 lub odpowiednik AMD Radeon (2 GB VRAM), DirectX 11, 6 GB wolnego miejsca na dysku twardym, karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c