W co zaGRAMy we wrześniu 2022 roku - najciekawsze premiery miesiąca

Adam "Harpen" Berlik
2022/08/31 19:00
3
0

Remake pierwszego The Last of Us, nowa FIFA, polskie Serial Cleaners, zwariowany Metal: Hellsinger i nie tylko!

Gerda: A Flame in Winter

W co zaGRAMy we wrześniu 2022 roku - najciekawsze premiery miesiąca
  • platformy docelowe: PC, Switch
  • data premiery: 1 września
  • producent: PortaPlay
  • wydawca: DON'T NOD

DON'T NOD to firma doskonale znana wszystkim fanom narracyjnych przygodówek za sprawą cyklu Life is Strange. Tym razem jednak wspomniana ekipa nie odpowiada za stworzenie, ale wydanie gry zatytułowanej Gerda: A Flame in Winter, którą opracowało studio PortaPlay.

Akcja toczy się w małej duńskiej wiosce, gdzie poznajemy historię Gerdy, która wiedzie spokojne życie do momentu, gdy zostaje ono wywrócone do góry nogami. Główna bohaterka żyje bowiem w czasach II wojny światowej, więc autorzy podejmują wiele istotnych dla tamtego okresu (i nie tylko) tematów związanych z okupacją, odwagą, współczuciem czy nadzieją. Tytuł kładzie nacisk na eksplorację, przeprowadzanie dialogów i podejmowanie istotnych decyzji wpływających na losy postaci i dalszy przebieg zdarzeń.

LEGO Brawls

  • platformy docelowe: PC, Xbox Series X/S, PlayStation 5, Xbox One, PlayStation 4, Switch
  • data premiery: 2 września
  • producent: Red Games
  • wydawca: LEGO Games

GramTV przedstawia:

LEGO Brawls ukazało się w 2019 roku na urządzeniach z systemem operacyjnym iOS, ale już "za chwilę" pojawi się na komputerach i konsolach. Nie będzie to jednak przygodówka akcji, lecz bijatyka z elementami platformówki, której autorzy inspirowali się serią Super Smash Bros. Oznacza to, że docelowym trybem rozgrywki będzie multiplayer dla maksymalnie ośmiu graczy (autorzy zaimplementowali funkcję cross-play), lecz nic nie stanie na przeszkodzie, by rywalizować ze sztuczną inteligencją.

LEGO Brawls odda do naszej dyspozycji różnorodne tryby zabawy, w tym mecze z udziałem dwóch maksymalnie czteroosobowych zespołów lub potyczki 1 na 1. W połączeniu z całą gamą ciosów i lokacjami stworzonymi przy użyciu klocków LEGO otrzymamy jednocześnie doskonale znaną, lecz w pewnym sensie unikatową mieszankę. Tym bardziej, że odwiedzimy między innymi średniowieczny zamek lub spróbujemy przetrwać, walcząc w pirackiej zatoce. Warto wspomnieć, że nie znajdziemy tu predefiniowanych postaci, lecz kreator pozwalający na stworzenie od podstaw własnego wojownika.

Komentarze
3
Niakadan napisał:
FIFA 23 co w tym ciekawego jest? idziesz kopiesz piłkę wow czyli jak co roku nic ciekawego  

Jeśli jest to jedna z najchętniej kupowanych gier na świecie każdego roku obok Call of Duty, to jednak dla wielu osób jest to ciekawe ;)

Niakadan
Gramowicz
31/08/2022 23:28
FIFA 23 co w tym ciekawego jest? idziesz kopiesz piłkę wow czyli jak co roku nic ciekawego

 

MisticGohan_MODED
Gramowicz
31/08/2022 21:30

Nic ciekawego... przynajmniej dla mnie.
Trwa Wczytywanie