W co zaGRAMy w styczniu 2022 roku - najciekawsze premiery miesiąca

Adam "Harpen" Berlik
2021/12/31 17:00

W styczniu wcale nie będzie tak źle, jak mogłoby się wydawać. Zagramy między innymi w Rainbow Six: Extraction, pecetowe God of War, nowe Pokemony i dodatek do Ghostrunnera.

Monster Hunter: Rise

W co zaGRAMy w styczniu 2022 roku - najciekawsze premiery miesiąca

  • platformy docelowe: PC
  • data premiery: 12 stycznia
  • producent: Capcom
  • wydawca: Capcom

26 marca 2021 gra Monster Hunter: Rise ukazała się na Switchu, co oznacza, że właściciele PC musieli prawie rok czekać na premierę tytułu na swojej platformie. W naszej recenzji produkcja studia Capcom otrzymała niezwykle wysoką ocenę 9/10, więc z pewnością jest na co czekać. Zwłaszcza, że wersja komputerowa z pewnością zaoferuje udoskonaloną oprawę graficzną i więcej FPS-ów (na Switchu mieliśmy zaledwie 30 klatek na sekundę).

W grze Monster Hunter: Rise możemy polować na potwory zarówno samemu, jak i z maksymalnie trzema innymi graczami, bowiem tytuł oferuje sieciowy tryb kooperacji. Akcja toczy się we wiosce Kamura Village, gdzie kilkadziesiąt lat temu doszło do wielkiego kataklizmu, ale mieszkańcom udało się wrócić do normalności. Niestety, nie na długo, ponieważ na horyzoncie pojawiło się zupełnie nowe zagrożenie. Walcząc z licznymi bestiami zrobimy wszystko, by nie doprowadzić do kolejnej tragedii.

God of War

  • platformy docelowe: PC
  • data premiery: 14 stycznia
  • producent: Santa Monica Studio
  • wydawca: PlayStation PC LLC

GramTV przedstawia:

Sony nieustannie realizuje swój plan, udostępniając gry, które dotychczas były dostępne wyłącznie na konsolach PlayStation, właścicielom PC. Kolejną (między innymi po Horizon: Zero Dawn, Days Gone czy Death Stranding) taką produkcją będzie wydany w 2018 roku God of War znany posiadaczom PlayStation 4 i PlayStation 5. Wygląda więc na to, że po raz kolejny będziemy mieli szansę niejednokrotnie usłyszeć wypowiadane przez Kratosa charakterystyczne słowo “chłopcze”...

God of War nie opowiada bowiem wyłącznie o losach wspomnianego herosa, ale także jego syna, Artreusa. Warto przypomnieć, że gra znacząco różni się od wcześniejszych części serii, ponieważ tym razem otrzymaliśmy przygodówkę akcji z perspektywy trzeciej osoby. Mamy tu pół-otwarty świat, kompletnie inny system walki, wolniejsze tempo rozgrywki, efektowne starcia z bossami i - oczywiście - zagadki logiczne.

Pecetowa wersja God of War zaoferuje udoskonaloną grafikę, wsparcie 4K, odblokowany limit klatek na sekundę, liczne opcje pozwalające na dostosowanie jakości oprawy wizualnej, wsparcie technologii NVIDIA DLSS i NVIDIA Reflex, wsparcie klawiatury i myszy oraz licznych kontrolerów (także DualShock 4 i DualSense) z możliwością swobodnego przypisania przycisków i klawiszy, a także obsługę monitorów ultrapanoramicznych.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!