W co zaGRAMy w październiku 2021 roku - najciekawsze premiery miesiąca - część druga

Adam "Harpen" Berlik
2021/09/30 17:00
0
0

Wczoraj zaprezentowaliśmy pierwszą część zestawienia najciekawszych gier, które ukażą się w październiku. Czas na pozostałe.

Disciples: Liberation

W co zaGRAMy w październiku 2021 roku - najciekawsze premiery miesiąca - część druga

  • platformy docelowe: PC, Xbox Series X/S, PlayStation 5, Xbox One, PlayStation 4
  • data premiery: 21 października
  • producent: Frima Studio
  • wydawca: Kalypso Media

Drugą część zestawienia najciekawszych premier nadchodzącego miesiąca otwiera Disciples: Liberation, czyli kolejna odsłona kultowego cyklu, a zarazem pierwsza, która trafia nie tylko na komputery, ale również na konsole. Czwarta część serii rozpoczętej w 1999 roku zaoferuje połączenie mechanik charakterystycznych dla strategii turowych i RPG-ów. Przeniesiemy się do Nevendaar, czyli fantastycznej krainy, a naszym zadaniem będzie jej wyzwolenie. Aby tak się stało, kierowana przez nas postać wyruszy w długą i niebezpieczną podróż, w trakcie której zbierze sojuszników, dokonując wielu istotnych wyborów mających wpływ na przebieg opowieści. Warto bowiem zaznaczyć, że w Disciples: Liberation pojawi się wiele różnych zakończeń. Co istotne, opisywana produkcja zaoferuje cztery klasy postaci i nie skupi się wyłącznie na eksploracji, walce czy rozwoju naszej bohaterki, ale również na rozbudowie miasta.

The Dark Pictures: House of Ashes

  • platformy docelowe: PC, Xbox Series X/S, PlayStation 5, Xbox One, PlayStation 4
  • data premiery: 22 października
  • producent: Supermassive Games
  • wydawca: Bandai Namco Entertainment

GramTV przedstawia:

Jeśli graliście w The Dark Pictures: Man of Medan i The Dark Pictures: Little Hope, to z pewnością czekacie na październikowy debiut The Dark Pictures: House of Ashes, czyli ostatniej część trylogii The Dark Pictures Anthology. Osobom, które dotychczas nie miały z nią do czynienia warto wyjaśnić, że mowa tu o pierwszoosobowych grach przygodowych w konwencji horroru za które odpowiada ekipa Supermassive Games mająca na swoim koncie także Until Dawn. Historia opowiedziana w finale The Dark Pictures zabierze nas do 2003 roku, do Iraku, w którym wojna ma się ku końcowi. Oddział żołnierzy i agentka terenowa CIA Rachel King wyruszy w góry Zagros, bowiem u ich stóp znajduje się podziemny skład broni chemicznej. Na miejscu okaże się jednak, że członkowie naszej ekipy zostali zwabieni w pułapkę. Poza opcją zabawy dla jednego gracza w The Dark Pictures: House of Ashes pojawi się także kooperacja.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!