Gry na wyłączność w 2022 roku – oferta PlayStation

Mateusz Mucharzewski
2022/01/08 09:10
1
0

2021 rok był nieco słabszy? Może tak. O kolejnym nikt jednak nie powinien mówić w złym kontekście. Zapowiadają się szalone miesiące.

Gry na wyłączność w 2022 roku – oferta PlayStation

Po podsumowaniu tegorocznego portfolio Microsoftu czas na sprawdzenie co ciekawego ma do zaoferowania Sony. W 2021 roku otrzymaliśmy kilka udanych, ale jednak nie spektakularnych gier. Swoje zrobiły chociażby opóźnienia, przez co część tytułów przeniosła się na początek 2022 roku. W związku z tym Sony będzie miało bardzo dobry pierwszy kwartał. W kolejnych miesiącach też nie zabraknie atrakcji. Ciężko to porównywać z ofertą Microsoftu, bo wiele zależy od tego jak odebrane będą poszczególne tytuły. Na papierze wygląda to jednak bardzo ciekawie.

Podobnie jak było w przypadku Xbox Series X|S, zapraszam na przegląd dużych gier od studiów wewnętrznych, produkcje AAA z czasową wyłącznością oraz mniejsze projekty. Już teraz mogę napisać, że wygląda to bardzo okazale. Czeka nas udany rok dla PlayStation 5? Na to wygląda.

Sprawdź również ofertę gier na wyłączność dla Xbox Series X|S.

Gry AAA

Zaczynamy od najważniejszych produkcji, czyli gier AAA od studiów first party. To Sony potrafi robić najlepiej. Pierwsze mocne uderzenie już w przyszłym miesiącu. Wtedy zagramy w Horizon: Forbidden West. Osobiście nie spodziewam się rewolucji w rozgrywce, ale z wielką przyjemnością zobaczę jak wizualnie prezentuje się nowe dzieło Guerrilla Games. Wiele wskazuje na to, że będzie to kolejny pokaz możliwości PlayStation 5 oraz nowy benchmark dla gier z otwartym światem.

GramTV przedstawia:

Po drugim Horizon szybko pojawi się kolejny duży tytuł na wyłączność. Po zdecydowanie zbyt długiej przerwie wraca seria Gran Turismo. Tutaj również oczekuję wysoko postawionej poprzeczki w kwestii oprawy wizualnej. Liczę też na świetny gameplay, którzy przywróci serię do czasów świetności. Po tej marcowej premierze czeka nas dłuższa przerwa, która skończy się prawdopodobnie jesienią tego roku. Wtedy na rynek powinien trafić God of War: Ragnarok, sequel jednej z najlepszych produkcji dostępnych na PlayStation 4. Podobnie jak w przypadku Horizon nie oczekuję rewolucji w rozgrywce. Jestem jednak przekonany, że Sony Santa Monica dostarczy kolejny genialny tytuł.

Widzimy tutaj w jak zupełnie różnych miejscach jest Sony i Microsoft. Japońska korporacja stawia w tym roku na nowe części sprawdzonych marek, z kolei producent Xboksa to głównie nowe IP (chyba, że jednak wyjdzie Forza Motorsport). Jestem bardzo ciekawy kto lepiej na tym wyjdzie.

Komentarze
1
Headbangerr
Gramowicz
08/01/2022 23:31

Obecną generację konsol sobie odpuszczę. Na PC mam wszystko, co wychodzi na Xbox'a, a jeśli chodzi o Playstation 5 - od dłuższego czasu usilnie próbuję znaleźć kilka gier exclusive, dla których mógłbym ewentualnie PS5 nabyć, i w dalszym ciągu wychodzi mi jedynie Demon Souls i Rachet & Clank. W Horizon:Zero Dawn i God of War grałem, ale obie te gry znudziły mnie dosyć szybko. Pozostałe tytuły z listy na 2022 rok również niezbyt mnie interesują.