W co zaGRAMy w lutym 2021 roku - najciekawsze premiery miesiąca

Adam "Harpen" Berlik
2021/01/28 17:00
3
0

Odświeżone wersje Nioh, Control na konsolach nowej generacji, średniowieczne GTA, hack’n’slash dla fanów Hades, city-builder w klimatach Faraona i nie tylko. Szykuje się naprawdę interesujący miesiąc!

Control

W co zaGRAMy w lutym 2021 roku - najciekawsze premiery miesiąca

  • platformy docelowe: Xbox Series X, PlayStation 5
  • data premiery: 2 lutego
  • producent: Remedy Entertainment
  • wydawca: 505 Games

Pierwszą grą, na którą warto zwrócić uwagę w lipcu jest Control, bowiem produkcja autorstwa studia Remedy Entertainment (Max Payne, Alan Wake, Quantum Break) zadebiutuje na konsolach nowej generacji, czyli Xbox Series X i PlayStation 5 (od sierpnia 2019 roku tytuł jest dostępny na PC, Xbox One i PlayStation 4). Co istotne, w przypadku edycji na platformy Microsoftu, gra od razu pojawi się w abonamencie Xbox Game Pass, więc chętni subskrybenci usługi wypróbują Control na Xbox Series X bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Gra zaoferuje dwa tryby działania: 60 klatek na sekundę i niższą rozdzielczość ekranu (konkretne informacje na temat jakości obrazu nie zostały ujawnione) lub 30 FPS, ale z lepszą grafiką (nie zabraknie obsługi raytracingu). Skrócone zostaną także czasy wczytywania, bowiem Control na XSX i PS5 zrobi użytek z dysków SSD zamontowanych w tych urządzeniach.

Werewolf: The Apocalypse - Earthblood

  • platformy docelowe: PC, Xbox One, PlayStation 4, Xbox Series X, PlayStation 5
  • data premiery: 4 lutego
  • producent: Cyanide Studio
  • wydawca: Nacon

Werewolf: The Apocalypse - Earthblood to z kolei ciekawie zapowiadające się RPG akcji z perspektywy trzeciej osoby, które powstaje w Cyanide Studios. Zgodnie z tym, co sugeruje nazwa, przeniesiemy się do uniwersum wykreowanego na potrzeby stołowej gry fabularnej zatytułowanej Wilkołak: Apokalipsa. Werewolf: The Apocalypse - Earthblood ma zaoferować rozbudowaną kampanię fabularną (zabraknie multiplayer). Pokierujemy w niej Cahalem, potężnym Garou, który spędza życie na wygnaniu po tym, jak stracił kontrolę nad swoją niszczycielską furią. Co ważne jednak, świadczy ona o ogromnych możliwościach protagonisty, bowiem może on być nie tylko człowiek i rozmawiać z innymi ludźmi, ale także walczącym z przeciwnikami wilkołakiem lub skradającym się wilkiem. Wykonując rozmaite zadania spróbuje okiełznać swoje moce, co wcale nie będzie takie proste, jak mogłoby się wydawać.

GramTV przedstawia:

Komentarze
3
Gregario
Gramowicz
01/02/2021 04:17

A mnie ciekawi Lust from Beyond, a konkretnie to, czy twórcy tym razem lepiej wykorzystają potencjał tkwiący w grze.

MisticGohan_MODED
Gramowicz
28/01/2021 23:54

Little Nightmares II obowiązkowo i może Persona 5 ale to już innym terminie.

MisioKGB
Gramowicz
28/01/2021 18:48

LITTLE NIGHTMARES 2!!!
Trwa Wczytywanie