Tech

MSI AGILITY GD30 – test podkładki pod mysz, który dowodzi, że rozmiar ma znaczenie

LM, 30.09.2019 09:30 2

Jaka podkładka jest, każdy widzi, ale szybko przekonamy się, że diabeł tkwi w szczegółach – wytrzymałość, komfort, łatwość w konserwacji. Sprawdzamy, czy nowy produkt MSI gwarantuje to wszystko.

Jeśli przyjrzymy się podstawowym peryferiom PC, to okazuje się, że dla standardowego użytkowania blaszaka kluczowe są trzy z nich – klawiatura, mysz i oczywiście podkładka. Ta ostatnia w połączeniu z gryzoniem powinna zapewnić nam przede wszystkim odpowiedni komfort użytkowania. I chociaż mierzyć go można na różne sposoby, to każda podkładka powinna być przede wszystkim wytrzymała, łatwa w konserwacji i oczywiście dobrze zgrana z sensorem myszy. Dzisiaj przyjrzymy się jednej ze świeżych pozycji w ofercie MSI – materiałowej podkładce AGILITY GD30.

AGILITY GD30 otrzymałem w prostym, podłużnym pudełku, które nie zwierało niczego, poza zwiniętą w rolkę materiałową podkładką, co oczywiście nie powinno być dla nas żadnym zaskoczeniem. Ta krótko po wyjęciu z opakowania gładko rozkłada się na blacie i doskonale do niego przylega. Podkładka o wymiarach 400 × 450 mm jest niemal 4-krotnie większa od tej, której używałem na co dzień – z jednej strony przeznaczona jest dla osób, które mają sporo miejsca na biurku, bo żaden pożytek z podkładki, która nie leży w całości bez zagięć na blacie biurka czy stołu. Jeśli spełnimy ten jeden podstawowy warunek, to szybko dostrzeżemy zalety jej rozmiarów – dzięki sporej powierzchni nawet wypolerowana czy zakurzona powierzchnia blatu nie prowadzi do niepożądanych przesunięć jej, co docenimy przy dłuższych sesjach z grami. Podczas zabawy niejednokrotnie wykonamy gwałtowne ruchy myszą, które dla mniejszej podkładki prowadziły do mimowolnego przesuwania całym zestawem mysz + podkładka. Żeby ich uniknąć, podświadomie angażowałem nadgarstek do dodatkowego wysiłku, by nie przesuwać podkładki i zagwarantować sobie, że mysz na niej pozostanie. Tu ten problem nie występuje, co szybko odbiło się na wzroście komfortu użytkowania.

MSI AGILITY GD30 to podkładka tekstylna, której wierzch wykonano z jedwabiu. Całość jest czarna i prostokątna z drobnymi wypustkami na dole. Podkładkę ozdobiono srebrnymi symbolami producenta – w lewym dolnym rogu umieszczono spory fragment logo MSI, a w prawym górnym rogu kompletne logo i nazwę. Brzegi starannie obszyto i po dokładnym sprawdzeniu nie odnalazłem nawet pojedynczej luźnej nici czy mankamentów, które mogłyby świadczyć, że brzegi będą się strzępić. Tymczasem baza wykonana jest z gumy, co zauważalnie wpływa na odpowiednią trakcję i przyczepność do podłoża. Jedwab na wierzchu jest bardzo przyjemny w dotyku, ale prowadząc dłoń po podkładce łatwo wyczuć drobne nierówności, które są charakterystyczne dla podkładek tekstylnych – to przekłada się na konieczność używania ich przede wszystkim w parze z myszą wyposażoną w sensor optyczny, który nie będzie odczytywał nierówności. Jak na podkładkę (i to czarną) przystało, ta doskonale zbiera kurz, ale wszelkie szare plamki możemy błyskawicznie usunąć, nawet ograniczając się do przetarcia podkładki wilgotną ściereczką. W razie potrzeby możemy ja też dokładniej sprać, aczkolwiek mając na uwadze delikatność powierzchni i czas niezbędny na jej wysuszenie. Całość jest odczuwalnie grubsza – około 3 mm – ale nie wpływa to negatywnie na komfort użytkownika.

MSI AGILITY GD30 z pewnością warta jest wydanych na nią pieniędzy. Podkładkę wyceniono na około 100 PLN, co w większości wynika z ilości materiałów wykorzystanych do wykonania bazy takich rozmiarów. Jak wspomniałem – jeśli tylko mamy wystarczającą ilość miejsca na biurku, to szybko dostrzeżemy zalety korzystania z tak dużej podkładki. Może nie bezpośrednio, ale fani dłuższych sesji z grami czy profesjonaliści wykonujący multum ruchów myszą szybko przekonają się, że ręka zdecydowanie mniej się męczy, a mysz swobodnie sunie po podkładce, która ze względu na swoje rozmiary pozostaje w miejscu, zamiast nieustannie ją gonić.

Podkładkę MSI AGILITY GD30 kupisz w atrakcyjnej cenie w ofercie sklepu Sferis.pl.

najnowsze