Co w modach piszczy #27 - Batman: Arkham Asylum, Wiedźmin 3, S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci

Łukasz LM Wiśniewski
2017/10/10 19:45
0
0

W dzisiejszej odsłonie m.in. Arkham na wizualnym dopingu, buszowanie w trawach Velen i nowa wersja moda Misery do S.T.A.L.K.E.R-a.

Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was zestawienie ciekawych modyfikacji, które w ostatnim czasie pojawiły się w sieci, a być może jeszcze nie zdążyliście się z nimi zapoznać. Dajcie znać, jeśli przeoczyliśmy coś ciekawego, a jeśli mieliście okazję testować omówione mody, to podzielcie się wrażeniami w komentarzach.

ArkhamAsylumTexturePack

  • Batman: Arkham Asylum GOTY | Rocksteady Studios (2009)

Dzisiejsze zestawienie otwieramy pozycją, która z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom gry Batman: Arkham Asylum. Modder o pseudonimie GPUnity udostępnił w sieci zestaw obejmujący niemal połowę przeskalowanych i usprawnionych tekstur z produkcji studia Rocksteady. Warto zaznaczyć, że pakiet dedykowany jest grze Batman: Arkham Asylum w wersji GOTY, więc może pojawić się brak kompatybilności z innymi wersjami, aczkolwiek auto modyfikacji zachęca do zgłaszania wszelkich nieprawidłowości i jest zdecydowany szybko im zaradzić. Oczywiście grywalna wersja moda obejmuje jedynie część tekstur, ale już wkrótce pojawią się kolejne aktualizacje. Jednocześnie GPUnity zapowiedział, że w najbliższym czasie zamierza podobnym modem uświetnić wydaną w 2011 roku grę Batman: Arkham City. Żeby skorzystać z nowinek, w opcjach gry musicie zmienić jakość wyświetlanych tekstur na bardzo wysokie, co może jednak wpłynąć negatywnie na wydajność gry dla starszych blaszaków. Punktem odniesienia może być fakt, że modder nie napotkał żadnych utrudnień podczas rozgrywki w rozdzielczości 1620p dla karty grafiki GTX 970.

SkyUI

  • The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition | Bethesda Softworks (2016)

Co w modach piszczy #27 - Batman: Arkham Asylum, Wiedźmin 3, S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci

W jednym z poprzednich artykułów informowaliśmy o pierwszej, próbnej wersji narzędzia Skyrim Script Extender, które zostało udostępnione dla wydanej w ubiegłym roku wersji Special Edition Skyrima. Okazuje się, że nie jest to jedyna dobra wiadomość dla entuzjastów usprawnionej wersji hitu Bethesdy. W sieci pojawiła się także wersja alfa jednego z najpopularniejszych modów do gry – SkyUI. Przypomnijmy, że jest to dedykowana pecetowcom modyfikacja, która znacznie poprawia zaprojektowany z myślą o konsolach interfejs gry. Wprawdzie dostępna wersja modyfikacji nie jest jeszcze wspierana i możemy korzystać z niej na własne ryzyko, ale nie powinna też uszkodzić plików gry czy uniemożliwić rozgrywkę. W nagłówku znajdziecie odnośnik do strony modyfikacji, gdzie znajdziecie wszystkie niezbędne informacje, w tym instrukcję instalacji.

Beautiful Grass

  • Wiedźmin 3: Dziki Gon | CD Projekt RED (2015)

Jeśli lubicie eksplorować świat wykreowany w trzeciej odsłonie Wiedźmina, to być może zainteresuje Was udostępniony niedawno mod, który znacznie poprawia wygląd trawy w grze. Modder o pseudonimie Boostin4kix za pierwowzór obrał wygląd trawy zaprezentowany na zwiastunach Wiedźmina 3, zanim ta została znacznie okrojona podczas optymalizowania gry. Aby w pełni cieszyć się zawartością modyfikacji, po jej zainstalowaniu koniecznie musicie zwiększyć dystans rysowania się obiektów na mapie. Wiąże się to oczywiście z większym zaangażowaniem Waszego blaszaka w obsługę gry, więc zarezerwowane jest wyłącznie dla posiadaczy nowszych konfiguracji sprzętowych. Dzięki Beautiful Grass buszowanie wśród trwa Białego Sadu, Velen lub Skellige będzie znacznie przyjemniejsze dla oka.

Misery 2.2

  • S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci | GSC Game World (2009)

GramTV przedstawia:

W ostatnich tygodniach w sieci pojawiła się też długo wyczekiwana aktualizacja moda Misery do gry S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci opatrzona numerem 2.2 (dzięki, Kietna_QuTak). Najnowsza wersja moda oferuje usprawnione tekstury przeciwników i wyposażenia, poprawioną sztuczną inteligencję przeciwników i znacznie zwiększony poziom trudności rozgrywki – usunięto minimapę, spowolniono działanie medykamentów, a z interfejsu zniknęło kilka istotnych elementów, w tym wskaźnik aktualnego stanu amunicji. Poza tym w przeciwieństwie do oryginalnej gry jedzenie i bandaże nie mają wpływu na stan zdrowia protagonisty. Misery oferuje także trzy dodatkowe klasy bohatera, masę nowego wyposażenia, nowe warunki atmosferyczne oraz możliwość naprawiania zniszczonych przedmiotów czy pozyskiwanie komponentów ze znalezionych broni.

Ravengate - Riften Underground

  • The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition | Bethesda Softworks (2016)

Dzięki modyfikacji stworzonej przez użytkownika Enai Saion wykreowany przez nas bohater może wziąć udział w nielegalnym turnieju, który rozgrywa się w podziemiach Pękniny. Wystarczy osiągnąć 5 poziom i zamordować dowolnego z bohaterów niezależnych, a już wkrótce zainteresowani naszymi poczynaniami organizatorzy zawodów złożą na ręce kuriera stosowne zaproszenie. Mod oferuje nową lokację w podziemiach miasta i możliwość udziału w 10 pojedynkach z unikalnymi przeciwnikami. Zanim przystąpimy do zmagań, możemy też podpatrzeć, jak w turnieju radzą sobie nasi konkurenci. Twórca zastrzega, że w kolejnych aktualizacjach doda kolejnych przeciwników oraz misje pobocze, a także upomina, że do zwycięstwa nie wystarczy jedynie bycie sprawnym szermierzem – kolejne wyzwania będą wymagać od nas także dobrej znajomości otwierania zamków, retoryki czy kradzieży kieszonkowej.

Skyrim Together

  • The Elder Scrolls V: Skyrim | Bethesda Softworks (2011)

Na zakończenie dzisiejszego zestawienia mamy krótką, aczkolwiek istotną informację dla fanów Skyrima. Odpowiedzialna za modyfikację Skyrim Together ekipa modderów poinformowała, że jeszcze przed końcem roku pojawi się pierwsza stabilna wersja modyfikacji. Mod pozwoli nam na sieciową rozgrywkę w The Elder Scrolls V: Skyrim dla wielu graczy. Projekt powstaje z udziałem grupy entuzjastów, którzy tworzą go w przerwie od codziennych obowiązków, więc wspomniany wcześniej termin nie jest wiążący, ale pozostaje mieć nadzieję, że jeszcze w 2017 roku dane nam będzie cieszyć się tym ambitnym modem.

Poprzednie zestawienie

To wszystko co mamy dla Was na dzisiaj. Już niedługo pojawi się kolejna odsłona cyklu a wraz z nią zestawienie najnowszych fanowskich rozszerzeń. Zapraszamy do komentowania zestawienia i dyskusji w komentarzach, a po więcej modyfikacji sięgnijcie do poprzedniego artykułu, który poświęcony był modyfikacjom do takich tytułów jak m.in Darkest Dungeon, Oblivion, Skyrim. Zajrzyjcie koniecznie.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!