Co w modach piszczy #26 - Darkest Dungeon, Oblivion, Skyrim

Łukasz LM Wiśniewski
2017/09/26 19:45
1
0

W dzisiejszej odsłonie m.in. wyruszamy z Los Santos w poszukiwaniu życia pozaziemskiego i nowy/stary gracz w wojnie domowej o prowincję Skyrim.

Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was zestawienie ciekawych modyfikacji, które w ostatnim czasie pojawiły się w sieci, a być może jeszcze nie zdążyliście się z nimi zapoznać. Dajcie znać, jeśli przeoczyliśmy coś ciekawego, a jeśli mieliście okazję testować omówione mody, to podzielcie się wrażeniami w komentarzach.

Harbinger Class Mod

  • Darkest Dungeon | Red Hook Studios (2016)

Co w modach piszczy #26 - Darkest Dungeon, Oblivion, Skyrim

Dzisiejsze zestawienie rozpoczynamy od stosunkowo niewielkiej modyfikacji, wprowadzającej do gry Darkest Dungeon nową klasę – Harbingera – która z pewnością przypadnie do gustu fanom takich postaci, jak Król Lisz z Warcrafta, Nocny Król z Gry o Tron czy znanego z Władcy Pierścieni Czarnoksiężnika z Angmaru. Omawiana tutaj klasa czerpie inspirację ze wspomnianych postaci, co zaowocowało trzema postawami, których możemy użyć podczas starć z przeciwnikami. Do każdej z nich przypisano dwie umiejętności, ale bohater dysponuje też jedną ogólnodostępną zdolnością, która działa inaczej w zależności od obranej postawy. Całość wymaga lekkiego treningu, gdyż poszczególne zdolności przypisane do postawy potrafią po użyciu zmienić ją na inną, co też przesądza o efektach, jakie osiągniemy w kolejnej turze bohatera. Wszystkie niezbędne informacje o klasie znajdziecie na stronie moda w Warsztacie Steam, do której link znajdziecie w nagłówku. Przy okazji możecie zerknąć na pozostałe klasy stworzone do tej pory przez użytkownika Exaelus.

Loot Menu

  • The Elder Scrolls IV: Oblivion | Bethesda Softworks (2006)

Autor moda postanowił uczynić przeszukiwanie ciał poległych przeciwników i rozmaitych pojemników nieco wygodniejszym i w tym celu stworzył specjalne menu zainspirowane tym, które możemy zobaczyć w czwartej odsłonie Fallouta. Za sprawą moda pojawia się nowe okno zarządzania podnoszonym ekwipunkiem wyposażone w odpowiednie filtry, ikony przedmiotów i ich pełne nazwy. Okno dostępne jest w dwóch wariantach i możemy umieścić w dowolnym punkcie ekranu, a sam mod nie koliduje z innymi fanowskimi rozszerzeniami, które poprawiają interfejs gry. Większość dostępnych opcji należy ustawić w pliku inicjującym działanie modyfikacji, by następnie cieszyć się nowinkami w Oblivionie.

Grand Theft Space

  • Grand Theft Auto V | Rockstar Games (2015)

W minionych tygodniach w sieci ukazała się grywalna wersja zapowiadanej jeszcze w styczniu modyfikacji do GTA V, która pozwoli nam wybrać się na poszukiwania pozaziemskich form życia. Mod oferuje eksplorację w iście sandboksowym stylu, gdzie możemy poruszać się statkiem kosmicznym pomiędzy 11 planetami i 3 księżycami. Tam czekają na nas nowe misje, wyzwania i przeciwnicy, którym stawimy czoła w warunkach zmniejszonej grawitacji. Całość zamknięta jest w ramach jednej opowieści, ale warto nadmienić, że mimo grywalnej wersji odpowiedzialna za Grand Theft Space ekipa nie przerwała prac, więc w najbliższym czasie z pewnością pojawi się sporo dodatkowej zawartości. Sama modyfikacja powstała z myślą o stworzeniu dodatkowej przestrzeni i warunków dla nowych modyfikacji, więc liczymy, że inni modderzy podejmą temat, a świat wykraczający poza ramy Los Santos stanie się jeszcze większy i bardziej zróżnicowany.

The Second Great War

  • The Elder Scrolls V: Skyrim | Bethesda Softworks (2011)

GramTV przedstawia:

Kolejna pozycja w naszym zestawieniu pozwoli nam wziąć udział w kolejnej wojnie pomiędzy Cesarstwem a Aldmerskim Dominium. Tym razem jednak do walki o najwyższą stawkę staną także separatyści z prowincji Skyrim. Modyfikacja przewiduje kilka związanych z wątkiem misji dla każdej z obranych stron konfliktu, które doprowadzą nas do jednego z czterech przewidzianych zakończeń. Linia fabularna przewiduje także porażkę popieranej przez nas frakcji, więc należy podchodzić do realizowanych misji z pewną dozą ostrożności, gdyż niestawienie się na wezwanie czy opuszczenie pola walki wiąże się z fiskiem w dążeniu o dominację naszego stronnictwa. Warto nadmienić, że postacie niezależne powiązane z naszymi rywalami będą nastawione do nas wrogo, a afiszowanie się symbolami poszczególnego stronnictwa może sprowadzić na nas kłopoty. Dodatkowo w grze pojawiło się kilka dedykowanych działaniom wojennym pancerzy, które będziemy mogli nabyć u kowala deklarującego poparcie dla danych celów politycznych. Wszystkie niezbędne informacje i garść niespodzianek znajdziecie w pliku tekstowym dołączonym do modyfikacji.

The Batman in Skyrim

  • The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition | Bethesda Softworks (2016)

Dzisiejsze zestawienie kończymy pozytywnym akcentem, gdyż po wielu latach czczej walki z przestępczością w prowincji Skyrim do akcji wkracza Mroczny Rycerz. W ramach modyfikacji w grze pojawia się specjalna jaskinia, która pełni rolę naszej bazy wypadowej, oczywiście znajdziemy w niej także osobistego kamerdynera. Poza tym mamy do dyspozycji kostium i wierzchowca, jak możecie zauważyć na załączonym powyżej obrazku. Mod oferuje także inspirowanego postacią Bane'a głównego antagonistę i szereg specjalnych umiejętności wzorowanych na komiksowym pierwowzorze.

Poprzednie zestawienie

To wszystko co mamy dla Was na dzisiaj. Już niedługo pojawi się kolejna odsłona cyklu a wraz z nią zestawienie najnowszych fanowskich rozszerzeń. Zapraszamy do komentowania zestawienia i dyskusji w komentarzach, a po więcej modyfikacji sięgnijcie do poprzedniego artykułu, który poświęcony był modyfikacjom do takich tytułów jak m.in Half-Life, Battlefield 1942, GTA V. Zajrzyjcie koniecznie.

Komentarze
1
Kietna_QuTak
Gramowicz
27/09/2017 10:48

Od siebie dodam, że wyszła nowa wersja moda MISERY do S.T.A.L.K.E.R. Call of Pripyat, w którego na pewno zagram jak tylko znajdę czas :-) http://themiserymod.com