Gry, na które czekamy w 2010 roku - konsole

Łukasz Wiśniewski
2010/01/09 17:00
54
0

Całkowicie subiektywny przegląd Lucasa the Great

Całkowicie subiektywny przegląd Lucasa the Great

Kolejny rok, kolejne oczekiwania od graczy... Czy na pewno kolejne? 12 miesięcy temu spisałem listę gier, na które czekałem w roku 2009 i... cóż, teraz zostałem zmuszony do powtarzania tej samej mantry. Deprymujące jest, jak wiele gier teleportowało się z jednego grafiku wydawniczego w kolejny. Stanąłem przed trudnym zadaniem. Czy ignorować owe produkcje, czy też powtarzać się niczym historia powszechna. Myszasty w swoim zestawieniu w zasadzie zbojkotował przesunięte premiery. Będę dobrym gliniarzem i dam szansę twórcom, wierząc, iż w tym roku dadzą radę... Być może nie chodziło o kwestie finansowe, a o dbałość o szczegóły wykonania? No dobra, żartuję... Jedziemy z listą, która zgodnie z tytułem jest całkowicie subiektywna, więc podlegająca dyskusji – o ile odważycie się ze mną polemizować.

Całkowicie subiektywny przegląd Lucasa the Great, Gry, na które czekamy w 2010 roku - konsole

Zacznijmy od „odgrzewanych kotletów”, czyli tego, w co chciałem sobie pograć w 2009 roku, ale twórcy postanowili, że muszę (i wy ze mną) poczekać. Wiecie, czym się różnimy od Kraju Kwitnącej Wiśni? Otóż mieszkańcy tego technokratycznego raju już zagrywają się Final Fantasy XIII. Osoby, które nie posługują się alfabetem złożonym z domków i krzaczków, muszą poczekać. Niby w zeszłym roku Square Enix wkroczyło przebojem na europejski rynek, ale jeśli ktoś spodziewał się, że dostaniemy nowe Final Fantasy w tym samym czasie, co potomkowie samurajów, to nigdy w życiu tak się nie pomylił. Jeśli nie umiesz przeczytać instrukcji obsługi katany w oryginale, musisz czekać...

Historia lubi się powtarzać, ja w sumie też. Tym razem jednak nawet adres zamieszkania w Tokio nie poprawia sytuacji. Final Fantasy Versus XIII nie zostało jeszcze ukończone. Exclusive dla PS3 (tym, którzy przespali ostanie lata, przypominam: Final Fantasy XIII hula również na konsolach Microsoftu) nie doczekał się wciąż premiery w Japonii. Ponieważ powtarzam się, to jeszcze raz powiem: na tę grę czekam bardziej niż na to, w co w tym momencie grają Japończycy. Kocham cyberpunk – mimo że w pewnym sensie przestał być fantastyką, a stał się prozą dnia codziennego. Naprawdę mam nadzieję, że Square Enix ulituje się i pozwoli mi zapoznać się z tą produkcją w 2010 roku. Litości, ile można czekać?

Nim zostanę (ponownie i oczywiście niesłusznie) okrzyknięty fanboyem Sony, dorzucę coś z oferty konsoli MS. Widzę w perspektywie piękny efekt atmosferyczny, zwany Halo. Microsoft ogłosił, że Halo: Reach już w fazie beta będzie najpopularniejszą grą. Cóż, mają w bazie użytkowników bite trzy miliony, mogą tak zakładać... Fani (pomijanego przez nas oczywiście z czystej złośliwości) Starcrafta II mogą sobie krzyczeć, że ich beta będzie ludniejsza, ale bez pospolitego ruszenia w Korei Południowej nie mają na to szans...

Było już o premierach dla Xboksa 360? No to szlus, wracamy do PlayStation 3. Temat nie będzie nowy, bo o tej grze pisałem już rok temu. Znowu przeceniłem możliwości deweloperów. Albo ja myślę za szybko, albo oni działają za wolno – dość, że na mojej liście wciąż pozostaje God of War III. Kratos pozostaje idolem, nieważne ilu pretendentów się narodzi, nieważne jaki rozmiar miseczki będą mieć niektóre z tej bandy, ON pozostanie tym jedynym. Nie wyląduje w konkursie Playboya (jak Bayonetta), dopóki Hugh Hefner nie dokona coming outu. A ja – nieważne co sobie teraz pomyślicie – będę czekał, aż wreszcie zagości w moim domu.

Co prawda, moje doświadczenia z prowadzeniem samochodu ograniczają się do pewnej krętej górskiej drogi w Finlandii (i do czwartego – nie wirtualnego - skandynawskiego drzewa), ale nie neguję roli gier, w których można się wyżyć za kółkiem. Spośród twórców oferujących najlepszą tego typu rozrywkę wyróżnia się Kazunori Yamauchi i jego Gran Turismo. Co zaoferuje piąta już edycja serii? Jeśli wierzyć zapowiedziom, to mnóstwo rzeczy. Jednak jeśli twórcy jedynie stroszą piórka, to i tak musieliby się poważnie postarać, by zepsuć markę.

GramTV przedstawia:

Mamy w redakcji młodego fanatyka, który zaspamowałby mi skrzynkę pocztową, gdybym nie wspomniał o Split/Second. To jedna z najlepiej zapowiadających się samochodowych gier tego roku. Co ważne, niemal na pewno nie będę musiał o niej wspominać za rok. Trochę z Burnout, ale z dużo większym przytupem, trochę prawdziwego ryzyka związanego z losowymi wydarzeniami... hej! Czy to nie jest właśnie to, czego maniacy oczekują? Nie mówię, że na pewno w to pogram, ale - tak czy inaczej - zawsze kibicuję odważnym projektom. Nie jestem Myszastym, wspierającym jedynie ulubione gatunki i marki...

Być może jeszcze tego nie wyczuliście, ale moja subiektywna lista nie jest skonstruowana na zasadzie listy przebojów. Wymienienie na siódmym miejscu nie oznacza siódmej lokaty... no bo jakże by wyglądało (z punktu widzenia hardcore’owca i wykształciucha) zestawienie, w którym na takiej pozycji ląduje Heavy Rain? W odróżnieniu od wielu innych zbliżających się premier, ta akurat jest świetnie udokumentowana. Informacji mamy w tej chwili wystarczająco dużo, by spodziewać się prawdziwego przeboju. Jeśli twórcy dadzą radę spełnić obietnicę – mamy hit. Jeśli cała para pójdzie w gwizdek, czeka nas porażka roku. Wolę wierzyć, że dadzą radę.

Jeśli - mimo wszystko – w tym roku nie ukaże się gra Alan Wake, to w tym miejscu obiecuję, że za rok zacznę jej dopisywać (nie)chlubny podtytuł : Forever. Przebudzenie lub uśpienie – czas się zdecydować. Najgorsze w tym całym cyrku jest to, że w tej chwili balon oczekiwań narósł do niespotykanych rozmiarów. Krótko mówiąc, nawet jeśli autorzy spreparują świetną grę, niezadowolonych będzie na pęczki. Nie ma to jak naobiecywać klientom, prawda? Z tego miejsca wołam: Alan, jeśli jednak istniejesz, zbudź się!

Od czasu gdy Disney postanowił przenicowywać motywy z mitologii i kultury w ramach opowieści o siostrzeńcach Kaczora Donalda, mam specyficzne podejście do popkulturowych adaptacji klasycznych motywów z mitów i literatury. Podejście jak do jeża – z długim kijem od szczotki w ręku. Dlatego projekt Dante’s Inferno budzi we mnie mieszane uczucia. Na tyle silne, by wepchnąć tę grę do niniejszego zestawienia. Z jednej strony, jako klasyczny wykształciuch (przyznałem się wcześniej), boje się tego panicznie. Z drugiej, jako zdeklarowany fan Kratosa (mity greckie przyprawione wasabi) - mam wypieki na twarzy. Nie jestem zagrożony tym, że zmieni mi się podejście do fundamentów Cywilizacji Zachodu. Jeśli ktoś chce się uczyć z gier, a nie z książek... cóż... to ja przepraszam.

O paru fajnych tytułach nie napisałem. O paru nie miałem zamiaru, bo nie uważam ich za „fajne”. Co nieco z listy podprowadził mi Myszasty, bo tak się składa, że nawet jeśli z opóźnieniem, to wiele tytułów i tak kiedyś trafi na stare, dobre piecyki. Zabrakło strzelanek? Po nich nie oczekuję niczego poza solidnym wygrzewem. Niczego więcej. Czy wynika to z zeszłorocznych premier, czy z wrodzonego cynizmu? Pewnie z obu tych czynników po trochu. Dlaczego ani słowa o Wii i handheldach? Bo w tym kraju załapują się na promil rynku (szkoda). Jeśli czytelnicy zmienią swoje nastawienie, zacznę znowu pisać o produkcjach na te platformy. Póki co, wolę być nazywany fanboyem Sony. Albo Microsoftu. Albo też gościem od PC, który nie zna się na konsolach. Każda z tych łatek była mi już tutaj kiedyś przypisana...

Komentarze
54
ZarXkeZ
Gramowicz
06/02/2010 11:38

Z niecierpliwością czekam na tytuły z tej listy

Xjumpaytech
Gramowicz
15/01/2010 22:15
Dnia 15.01.2010 o 19:43, nVid napisał:

X: wow, goddamn ale ten Natal jest rewolucyjny :o http://www.youtube.com/watch?v=t6rZs9lPBlE&annotation_id=annotation_683527&feature=iv Poza tym przykro mi, ale co z tego że wysyła jakieś promienie skoro prościej (i precyzyjniej) jest coś umieścić w ręce gracza i nie trzeba się martwić, czy konsola ogarnia czy gracz jest daleko od konsoli czy blisko? Mi cały hype na Natala wygląda tak: przeciętny fanboy sobie myśli: powiedzieli nam, że będzie super i rewolucyjnie, to chyba by nie kłamali nie? Jestem na to napalony!

Widziałem to na E3, ale to nic dziwnego nie jest. Na takich prezentacjach z reguły takie urządzenia działają słabo. To z tego, że właśnie dzięki temu możliwy jest efekt 3D. Natal wysyła promienie podczerwieni i przez załamanie ich otrzymuje idealny obraz w 3D ludzkiego ciała, więc EyeToy nie może być w 3D jak to palpatine mówi. Poza tym nie mówię, że jest to rewolucją, a tylko to, że na pewno nie jest kopią EyeToya, jak to tu ktoś napisał, bo jak może być kopią coś odwrotnego i innego.Natal-opiera się na kontrolowaniu gry bez kontrolera przez podczerwień.EyeToy-opiera się na kontrolowaniu gry kontrolerem lub rękoma działając na zasadzie przetwarzania obrazu w Eyepet i najprawdopodobniej Bluetooth przy GEMie.Dwa inne projekty, więc jak coś może być kopią czegoś? To prędzej wandy Sony są kopią Wii, bo takiego czegoś jak Natal nigdy nie było w grach.

nVid
Gramowicz
15/01/2010 19:43

X: wow, goddamn ale ten Natal jest rewolucyjny :o http://www.youtube.com/watch?v=t6rZs9lPBlE&annotation_id=annotation_683527&feature=ivPoza tym przykro mi, ale co z tego że wysyła jakieś promienie skoro prościej (i precyzyjniej) jest coś umieścić w ręce gracza i nie trzeba się martwić, czy konsola ogarnia czy gracz jest daleko od konsoli czy blisko? Mi cały hype na Natala wygląda tak: przeciętny fanboy sobie myśli: powiedzieli nam, że będzie super i rewolucyjnie, to chyba by nie kłamali nie? Jestem na to napalony!

Xjumpaytech
Gramowicz
15/01/2010 17:15

>/ciach/To chyba nie wiesz co znaczy 3D. Natal wysyła promienie podczerwieni do skanowania twarzy/rąk/czy czegoś innego i na tym polega w Eyetoyu jest to zwykła kamerka. A dowód na to, że nie działa w 3D jest na yt w gramy eyepet tvgry.

palpatine
Gramowicz
14/01/2010 22:27

Dnia 10.01.2010 o 14:29, Xjumpaytech napisał:

To EyeToy potrafił łapać obraz w 3D :O. Ciekawe.

Ty najlepiej wiesz, co potrafi i jak robić rzecz, o której nic nie wiesz. Nie widziałeś za wiele z pozycji na EyeToya, prawda ? Wiem, wiem, nie musisz odpisywać. Natal to na prawdę wielka rewolucja. Po prostu lecę do sklepu, bo już nie mogę się doczekać. Ile można się bawić takimi minigierkami ;). http://www.youtube.com/watch?v=ZwwbkzEACws http://www.youtube.com/watch?v=58hfb9ZxzK8

palpatine
Gramowicz
14/01/2010 22:12

Najbardziej czekam w tej chwili na FF13V. Absolutnie zafascynowali mnie klimatem tej części. Po piętach depcze mu GOW3. Na trzeciej pozycji uplasował się HR, po nim FF13. GT5 pod warunkiem, że powali na kolana. Jeśli to będzie to samo, tylko z lepsza grafiką, to małe szanse. Ale zapowiada się soczyście. No i niech w końcu zapowiedzą coś konkretnego pod nowy kontroler. Najlepiej jakiś przyzwoity RPG :P.Z pozycji z innych platform z chęcią ME2. W wielkie RPG nie wierzę, ale zapowiada się kawał dobrego shootera. Może to tylko ex czasowy ;). SC2, ale tylko dla kampanii.Z chęcią zobaczyłbym Diablo 3 i The Last Guardian, ale w tym roku to czysta fikcja ;).

Zekzt
Gramowicz
10/01/2010 18:32

bambusek> Gears of war 3> O którym chyba nawet plotek jeszcze nie ma, ale co tam...Jak już to mowa była w artykule o God of War III.A na jego temat jest juz troche więcej nawet wiadomo niż same "plotki" : http://www.gamespot.com/ps3/action/godofwariii/index.html

Xjumpaytech
Gramowicz
10/01/2010 16:40
Dnia 09.01.2010 o 22:24, MisioKGB napisał:

Natalka? No cóż, jak na razie nie pokazali gry z krwi i kości w której została dziecinka użyta poza oczywiście Burnout Paradise ale to do mnie nie przemówiła; po stronie Sony również nie pokazała się żadna godna uwagi gra używająca tego systemu.

Pokazali, ten filmik jest ze wczesnych beta testów, jak mówią plotki. http://www.youtube.com/watch?v=DKJzfWZ4t9w

Dexter_McAaron
Gramowicz
10/01/2010 15:11

Przyznam, że nie jestem w stanie namierzyć teraz tego newsa. Jedyne źródło jakie póki co mam pod ręką, to wikipediowy wpis od BG&E2. A o jakości Wiki jako źródła wiedzy można by książki spisać... Z drugiej strony, aczkolwiek, pod informacją iż w listopadzie 2009 jakaś szyszka z Ubiego przyznała że prace trwają nadal, widnieje link do jakiegoś konkretnego wywiadu. Z tym że niestety w języku Camusa, więc... no troszkę nie na moje nogi te językowe progi.Niemniej, tak jak napisałaś, sporo wody jeszcze w Morzu Śródziemnym upłynie niż coś ujrzy światło dzienne.

Xjumpaytech
Gramowicz
10/01/2010 14:29
Dnia 10.01.2010 o 02:51, AjKnowJu napisał:

Stwierdzam iż NATAL będzie bliższy plagiatowi, aniżeli rewolucji. Jeżeli ktoś jest ciemny, jak np. TY to nie będzie wiedział, że na PS2 takie coś jak NATAL już dawno zaistniało. Gorsze technicznie? Na pewno , bo różnica wieku jest.... jak różnica wieku jest istotna to i techniczne możliwości są istotne, czyli NATAL nie będzie żadną rewolucją tylko powtórką z PS@ tyle, że nowsze i mocniejsze technologicznie.

To EyeToy potrafił łapać obraz w 3D :O. Ciekawe.Kaucz>> 5.Crackdown 2>Może być lepsza, ale nie musi. Wiemy jedno graficznie moze być porażką roku z zapowiadanych "hitów"O kurcze to jest dopiero wypowiedź roku. TA GRA JEST ROBIONA W STYLU BORDERLANDS (albo nawet na odwrót, bo powstał Crackdown wcześniej od Borderlands). Nie ma być ładna jak Uncharted 2 ma być ciekawa w swoim stylu.

Bambusek
Gramowicz
10/01/2010 13:39
Dnia 10.01.2010 o 00:52, Dexter_McAaron napisał:

Shenme? Od kiedy to jest na hold-onie? Przecież nie tak dawno któryś z gości Ubiego przyznawał, że ktoś tam w tej grze dłubie i dłubie, więc o żadnym zawieszeniu mowy być nie może. Chyba że znowu o czymś nie wiem... W każdym razie, owszem, nie spodziewałbym się co prawda tej gry w tym roku, ale nekrologów też bym jeszcze nie pisał.

Chyba już miesiąc po daniu tego pierwszego trailera ogłoszono, że produkcja zostaje zawieszona. Może faktycznie ktoś na jakichś marnych groszach stara się coś tam zrobić, ale nawet jeśli to na szybką premierę się nie zapowiada.

I_dont_know
Gramowicz
10/01/2010 13:21
Dnia 09.01.2010 o 23:20, Bambusek napisał:

> Beyond good & evil 2. Zawieszone i niezbyt się zapowiada na to, żeby odwiesili. Więc nie dziwne, że gry, która raczej nie powstanie, nie ma tej liście.

no dobra a co z resztą? :P

Lukadder
Gramowicz
10/01/2010 10:08

@xo jakiś tam.Jeżeli tak wierzysz w trailery, to obadaj nieoficjalne wycieki z gameplayu. Jak dla mnie to może po liftingu konkurować tylko z killzone 2.

PierwszaLiga
Gramowicz
10/01/2010 08:59
Dnia 09.01.2010 o 21:59, Xouranotorotos napisał:

1.Halo reach

Wierz w zapowiedzi M$ że gra będzie tak wyglądała...

Dnia 09.01.2010 o 21:59, Xouranotorotos napisał:

2.Alan Wake

Tak, według ciebie zgniecie HR a według mnie nnie. Te gry są całkowicie różne, ale nikt tego nie pojmuje.

Dnia 09.01.2010 o 21:59, Xouranotorotos napisał:

3.Mass effect 2

Gra wychodzi na PC tam ją ogram tak jak jedynkę.

Dnia 09.01.2010 o 21:59, Xouranotorotos napisał:

4.Fable 3

Wizjoner gier? Heh, Peter dłbie przy Milo i z całego Fable zrobi zabawkę casualową (2 i tak była maksymalnie uproszczona i nie dorastała do pięt Fable 1.

Dnia 09.01.2010 o 21:59, Xouranotorotos napisał:

5.Crackdown 2

Może być lepsza, ale nie musi. Wiemy jedno graficznie moze być porażką roku z zapowiadanych "hitów"

Dnia 09.01.2010 o 21:59, Xouranotorotos napisał:

6.Blue dragon 2

2 cześć? Nie słyszałem.

Dnia 09.01.2010 o 21:59, Xouranotorotos napisał:

7.Splinter cell conviction

Splintera ogram na PC. Ale można siędomyślać że Ubi wypuści go na PS3, toż to czasowy ex aby M$ miał coś na E3.

Dnia 09.01.2010 o 21:59, Xouranotorotos napisał:

8.Project NATAL

Hmmm. Tu nic nie napisze bo nie jestem fanem machania przed TV.

Dnia 09.01.2010 o 21:59, Xouranotorotos napisał:

9.Metro 2033

Nie wyjdzie na PS3 i dobrze, juz widzę tą beznadziejną konwersje na X360, via Risen. Skoro twórcy Rosyjscy nie mogą ogarnąć PC (STALKER), to co z metro, ale było o tym na gry-online.

Dnia 09.01.2010 o 21:59, Xouranotorotos napisał:

10.EXOD Intervention

Nie słyszałem, ale nie wypisuj gier o której nic nie wiadomo.

Dnia 09.01.2010 o 21:59, Xouranotorotos napisał:

Hal-life episode 3

Marzenia...

Dnia 09.01.2010 o 21:59, Xouranotorotos napisał:

Gears of war 3

Heh? A było potwierdzenie? W tym roku wyjdą Killzone 3, Resistance 3!!!onoeone prorok...

Dnia 09.01.2010 o 21:59, Xouranotorotos napisał:

Nowe DLC do Left4dead 1 czy dwójki

Mody na PC są za free.

Dnia 09.01.2010 o 21:59, Xouranotorotos napisał:

Nowe DLC do forzy 3.

Wydaje mi się ze to jak powyższy tytuł nie jest grą lecz dodatkiem...Od razu zaznaczam że nie jadę po M$ i na wiele tytułów czekam. Po prostu chciałem pokazać iż nie warto wierzyć obietnicą.

AjKnowJu
Gramowicz
10/01/2010 02:51
Dnia 09.01.2010 o 21:59, Xouranotorotos napisał:

Wymieniać?Dobra. Niektóre tytuły które tu napiszę wychodzą tylko na platformy i usługi Microsoftu jak XBL czy Windows live. Więc zaczynamy 1.Halo reach-ten kto widział trailer wie że grafika na razie bije wsyztko co do tej pory się ukazało ,należy również pamiętac że Halo reach tworzony jest na nowym silniku tzw. X-engine,ten trailer który puszczono na VGA jest oparty na rzeczywistej animacji wiec to nie jest tam jakiś render.Nie wierzycie?Wejdxcie na forum Bungie ,tam jeden z pracowników mówi że ten tariler jest oparty na właśnie rzeczywistej animacji.

Stwierdzam iż... Halo REACH będzie gównem, gdyż trailer jest stanowczym fajerwerkiem. Czyli wybuch i cisza..... Skończyłem.

Dnia 09.01.2010 o 21:59, Xouranotorotos napisał:

> 8.Project NATAL-Jesli ktos sądzi ze to nie bedzie rewolucja jest po prostu ciemny,rewolucja > ,jeżeli ktos ogladał "Raport mniejszości" to wie o co chodzi,nie będzie myszy ,pada, > klawiatury ,będa tylko rece i głos.Niesamowita wygoda w sterowaniu interfejsem czy grami,ta > technologia nadchodzi i pałeczki SONy nie mają przy NATALU racji bytu. > 9.Metro 2033-Nowy STALKER czy FALLOUT?Tego nie wiem,ale najwazniejsze ze nie będzie > na PS3.

Stwierdzam iż NATAL będzie bliższy plagiatowi, aniżeli rewolucji. Jeżeli ktoś jest ciemny, jak np. TY to nie będzie wiedział, że na PS2 takie coś jak NATAL już dawno zaistniało. Gorsze technicznie? Na pewno , bo różnica wieku jest.... jak różnica wieku jest istotna to i techniczne możliwości są istotne, czyli NATAL nie będzie żadną rewolucją tylko powtórką z PS@ tyle, że nowsze i mocniejsze technologicznie.

Dexter_McAaron
Gramowicz
10/01/2010 00:52
Dnia 09.01.2010 o 23:20, Bambusek napisał:

Zawieszone i niezbyt się zapowiada na to, żeby odwiesili.

Shenme? Od kiedy to jest na hold-onie? Przecież nie tak dawno któryś z gości Ubiego przyznawał, że ktoś tam w tej grze dłubie i dłubie, więc o żadnym zawieszeniu mowy być nie może. Chyba że znowu o czymś nie wiem... W każdym razie, owszem, nie spodziewałbym się co prawda tej gry w tym roku, ale nekrologów też bym jeszcze nie pisał.Aczkolwiek przyznaję, że może to być maniakalna autosugestia osoby wspominającej ciepło pierwszą część.....P.S. A tak z innej beczki: radośnie się czyta ten topic, miast starej i nudnej wojny PieC vs. konsole, tym razem pudełkowcy naparzają się między sobą. No co miła odmiana...

Nervous
Gramowicz
10/01/2010 00:46

Wiecie, że rozmawiacie z trollem co nie :P? On karmi się Waszą uwagą...

Mrocz
Gramowicz
10/01/2010 00:00
Dnia 09.01.2010 o 20:40, Xouranotorotos napisał:

A ,no tak w twoim toku myślenia znaczy że np. usługa Windows live i wspierające ją gry np. GTA iv nie są tytułami ekskluzywnymi?Sam się mylisz ME nie zdołasz odplic na Linuxie.Podałes jako przykład niszową grę o której prawie nikt nie słyszał i udajesz mądrego.Zreszta to jest typowe dla fanboyka SONY.Już samo Halo reach zmiażdzy konkurencje oprawa graficzną ,a do tego dołózy kolejny cios Alan Wake i na dokładkę NATAL ,a przciesz to nie wszystkie tytuły ekskluzywne dla Microsoftu.

Eeeeee... Ty wiesz, że przytoczona przeze mnie Cedega nie jest grą? Jezu... Młody, wrzuć na luz, i najlepiej ogranicz Xbox''a bo RROD przeszedł ci na mózg o_ONazywasz mnie fanboyem Sony? Niby z jakiej racji? Bo posiadam PS 3? Bo powiedziałem, że Mass Effect 2 nie jest exclusivem Xbox''a? o_O Bo powiedziałem, że Halo Reach mi się podoba? Dziwny jesteś...Nie rozumiem twojego toku rozumowania o_O Metro super grą BO NIE MA JEJ NA PS 3? To trochę smutne, że innych zalet tego projektu nie dostrzegasz i skoro największą zaletą jest to, że gra NIE WYCHODZI NA PS 3... W takim razie zaczynam wątpić czy ta gra taka dobra jest...Jak dla mnie to to twoje Halo Reach, Alan Wake, i Natal mogą sobie "zmiażdżyć" PS3, PC, Nintendo Wii, PO, PiS, PSL, Baracka Obame, Putina, Kaczyńskich i kogog/co tam jeszcze... Ja sobie w tym czasie zwyczajnie siądę na kanapie z padem bądź przed kompem i będę się cieszył tym co gry powinny dawać, czyli radochę i satysfakcję... Jeżeli ciebie bawi siedzenie na jakimś forum i głoszenie "prawdy objawioniej najświętszego Xbox''a" jaki to on wspaniały i w ogóle... To ci współczuje... I zaczynam wątpić, czy jest tam w co ciekawego grać, skoro wolisz siedzieć na forum(bez obrazy dla innych XBoxowców, wiem, że to super platforma jak każda inna)Ochłoń młody, podchodzisz do swojego ukochanego Xbox''a jak do sprawy życia i śmierci... Dobrze ci życzę, żebyś kiedyś przejrzał na oczy i dostrzegł pewien drobiazg co ci mija przed oczami zwany prawdziwym życiem... Bo mam wrażenie, że zamknąłeś się w świeci, gdzie jesteś tylko ty i twój ukochany Xbox...Z drugiej strony w co ja wierzę, w następnym newsie dalej będę czytał twoje marne wypociny...

Bambusek
Gramowicz
09/01/2010 23:20
Dnia 09.01.2010 o 20:21, I_dont_know napisał:

Beyond good & evil 2.

Zawieszone i niezbyt się zapowiada na to, żeby odwiesili. Więc nie dziwne, że gry, która raczej nie powstanie, nie ma tej liście.

Bajta2
Gramowicz
09/01/2010 23:14

Jedyne interesujące tytuły to GoW 3 i Alan Wake. A co do bety Starcrafta II to według mnie będzie ludniejsza od bety Halo o ile Blizz odda nam odpowiednie serwery :p

Ych0
Gramowicz
09/01/2010 23:01

Czekałem na artykół ale najbardziej na Gow''a 3 i DI raczej.

Slappy
Gramowicz
09/01/2010 22:57
Dnia 09.01.2010 o 21:59, Xouranotorotos napisał:

Wymieniać?Dobra. Niektóre tytuły które tu napiszę wychodzą tylko na platformy i usługi Microsoftu jak XBL czy Windows live. Więc zaczynamy 1.Halo reach-ten kto widział trailer wie że grafika na razie bije wsyztko co do tej pory się ukazało ,należy również pamiętac że Halo reach tworzony jest na nowym silniku tzw. X-engine,ten trailer który puszczono na VGA jest oparty na rzeczywistej animacji wiec to nie jest tam jakiś render.Nie wierzycie?Wejdxcie na forum Bungie ,tam jeden z pracowników mówi że ten tariler jest oparty na właśnie rzeczywistej animacji.

Po trailerach nie ma co oceniać gry.

Dnia 09.01.2010 o 21:59, Xouranotorotos napisał:

2.Alan Wake-gra która według mnie całkowicie zgniecie HR.Otwarty świat,niebywały klimat i plus do tego geniusze z Remedy,i scanariusz będacy mieszanką opowiadań Kinga i kryminalnych powiesci najwyższej klasy. To on jeżeli chodzi o klimat bedzie rzadził 2010 rokiem.

Faktycznie chodzisz z latarką i strzelasz w zombie lub inne istoty. Faktycznie ambitna produkcja. Ale ile razy już w grach było?

Dnia 09.01.2010 o 21:59, Xouranotorotos napisał:

3.Mass effect 2- tu tylko jedno zdanie .Kto nie docenił w swoim życiu chociaż jednej gry Bioware ,to naczy że powinien zerwac z graniem.Krótko mistzrowie gatunku powracają.

Również na PC

Dnia 09.01.2010 o 21:59, Xouranotorotos napisał:

4.Fable 3-wielki wizjoner gier video powraca ze swoja najnowsza gra ,to chyba wystarczy.

Pioter też kokosy zapowiadał przy drugiej części a wyszła bardziej taka siekanka niż typowy RPG.

Dnia 09.01.2010 o 21:59, Xouranotorotos napisał:

5.Crackdown 2-jedynka była bardzo fajna przyjemna gierka na rozluznienie ,a dwójka ma byc jeszcze lepsza.

To może być dobre. Tu się zgodzę ale inFamous postawił wysoko poprzeczkę.

Dnia 09.01.2010 o 21:59, Xouranotorotos napisał:

6.Blue dragon 2- bardzo fajny przyjemny japoński cRPG,juz niedługo bedzie częśc 2.

Ciekawe a Final Fantasy czy inne Japońskie gry mieszałeś z błotem Triedus.

Dnia 09.01.2010 o 21:59, Xouranotorotos napisał:

7.Splinter cell conviction-Jesli ktoś w swoim życiu nie przeczytał powieści Toma Clansy''iego np. "polowanie na czerwony pażdziernik",nie ma czego w tej grze szukać,ani nawet jej kupować.a Jeżeli ktos lubi spiegowskie klimaty ta gra bedzie dla niego idealna.

Czekam, może być dobra gra ale również na PC

Dnia 09.01.2010 o 21:59, Xouranotorotos napisał:

8.Project NATAL-Jesli ktos sądzi ze to nie bedzie rewolucja jest po prostu ciemny,rewolucja ,jeżeli ktos ogladał "Raport mniejszości" to wie o co chodzi,nie będzie myszy ,pada, klawiatury ,będa tylko rece i głos.Niesamowita wygoda w sterowaniu interfejsem czy grami,ta technologia nadchodzi i pałeczki SONy nie mają przy NATALU racji bytu.

No bo nie będzie. Casual i nic więcej. Do codziennych gier to nie wejdzie. Zobacz jak się sprzedał Resident Evil na Wii. Jeśli zaraz jakaś bardziej poważna produkcja to gra się nie sprzedaje. Tylko casualowe gierki. Albo GTA na DS, też nie za dobrze.

Dnia 09.01.2010 o 21:59, Xouranotorotos napisał:

9.Metro 2033-Nowy STALKER czy FALLOUT?Tego nie wiem,ale najwazniejsze ze nie będzie na PS3.

Ale jest na PC.

Dnia 09.01.2010 o 21:59, Xouranotorotos napisał:

Hal-life episode 3 Gears of war 3

A chociaż jakieś oficjalne stanowisko kogoś w sprawie tych tytułów? Jakaś zapowiedź?

Dnia 09.01.2010 o 21:59, Xouranotorotos napisał:

Nowe DLC do Left4dead 1 czy dwójki Nowe DLC do forzy 3.

Lol no to ładnie M$ musi wam mącić w głowach jeśli traktujecie DLC jako pełną grę.Powiem ci tyle. Jesteś zaślepiony. Zrozum że M$ ci nie zapłaci za pisanie takiego czegoś.

Namaru
Gramowicz
09/01/2010 22:42
Dnia 09.01.2010 o 21:59, Xouranotorotos napisał:

6.Blue dragon 2- bardzo fajny przyjemny japoński cRPG,juz niedługo bedzie częśc 2.

Nie no Triderius (sorki jeśli pomyliłem ksywkę, ale nie mam pamięci do imion ) to już przesadziłeś na maksa ;) Fajny, przyjemny i japoński w jednym zdaniu? Co ten Xbox360 robi z ludźmi, lasowanie mózgu to mało powiedziane ;)

Dnia 09.01.2010 o 21:59, Xouranotorotos napisał:

7.Splinter cell conviction-Jesli ktoś w swoim życiu nie przeczytał powieści Toma Clansy''iego np. "polowanie na czerwony pażdziernik",nie ma czego w tej grze szukać,ani nawet jej kupować.a Jeżeli ktos lubi spiegowskie klimaty ta gra bedzie dla niego idealna.

Nie chcę Cię rozczarować, ale związki Toma z tą grą kończą się na tytule. UBI wyciąga wszystkie soki z licencji. Smutne, ale prawdziwe.

Bracio
Gramowicz
09/01/2010 22:36

Dnia 09.01.2010 o 21:59, Xouranotorotos napisał:

9.Metro 2033-Nowy STALKER czy FALLOUT?Tego nie wiem,ale najwazniejsze ze nie będzie na PS3.

Nie ważne czy dobre czy nie, ale ważne, że nie ma na platformę y tak więc jest to już super gra- taki masz tok myślenia synku? Jak na razie jeszcze Ci dużo brakuje do największych fanboyów- Tracera, Tomiego oraz Gordna z polygami (jeśli ktoś już pisze "Dante miażdży Kratosa" nie widząc w ogóle dema GoW 3 jest normalny?).

MisioKGB
Gramowicz
09/01/2010 22:24
Dnia 09.01.2010 o 21:59, Xouranotorotos napisał:

Wymieniać?Dobra. Niektóre tytuły które tu napiszę wychodzą tylko na platformy i usługi Microsoftu jak XBL czy Windows live. Więc zaczynamy 1.Halo reach-ten kto widział trailer wie że grafika na razie bije wsyztko co do tej pory się ukazało ,należy również pamiętac że Halo reach tworzony jest na nowym silniku tzw. X-engine,ten trailer który puszczono na VGA jest oparty na rzeczywistej animacji wiec to nie jest tam jakiś render.Nie wierzycie?Wejdxcie na forum Bungie ,tam jeden z pracowników mówi że ten tariler jest oparty na właśnie rzeczywistej animacji. 2.Alan Wake-gra która według mnie całkowicie zgniecie HR.Otwarty świat,niebywały klimat i plus do tego geniusze z Remedy,i scanariusz będacy mieszanką opowiadań Kinga i kryminalnych powiesci najwyższej klasy. To on jeżeli chodzi o klimat bedzie rzadził 2010 rokiem. 3.Mass effect 2- tu tylko jedno zdanie .Kto nie docenił w swoim życiu chociaż jednej gry Bioware ,to naczy że powinien zerwac z graniem.Krótko mistzrowie gatunku powracają. 4.Fable 3-wielki wizjoner gier video powraca ze swoja najnowsza gra ,to chyba wystarczy. 5.Crackdown 2-jedynka była bardzo fajna przyjemna gierka na rozluznienie ,a dwójka ma byc jeszcze lepsza. 6.Blue dragon 2- bardzo fajny przyjemny japoński cRPG,juz niedługo bedzie częśc 2. 7.Splinter cell conviction-Jesli ktoś w swoim życiu nie przeczytał powieści Toma Clansy''iego np. "polowanie na czerwony pażdziernik",nie ma czego w tej grze szukać,ani nawet jej kupować.a Jeżeli ktos lubi spiegowskie klimaty ta gra bedzie dla niego idealna. 8.Project NATAL-Jesli ktos sądzi ze to nie bedzie rewolucja jest po prostu ciemny,rewolucja ,jeżeli ktos ogladał "Raport mniejszości" to wie o co chodzi,nie będzie myszy ,pada, klawiatury ,będa tylko rece i głos.Niesamowita wygoda w sterowaniu interfejsem czy grami,ta technologia nadchodzi i pałeczki SONy nie mają przy NATALU racji bytu. 9.Metro 2033-Nowy STALKER czy FALLOUT?Tego nie wiem,ale najwazniejsze ze nie będzie na PS3. 10.EXOD Intervention- o tej grze jeszcze nic nie wiadomo,ale plotki głosza że to bedzie FPS/RPG w stylu Deus Exa. Wymienie jeszcze tytuły które nie są zapowiedziane ale moziwe że wyjda jeszcze w tym roku. Hal-life episode 3 Gears of war 3 Nowe DLC do Left4dead 1 czy dwójki Nowe DLC do forzy 3. I to na razie tyle ,możliwe ze zapomniałem o kilku tytułach,ale chyba tyle wystarczy.

Poważnie fanboy z Ciebie, sorki stary ale powinieneś odpaść z tej maskarady.Cóż wszystkim czym teraz jest Halo Reach to trailery, trailery które mogą być lekko przerenderowane więc nie powinieneś się raczej opierać na nich gdy definiujesz najlepszą grafikę w jakiejkolwiek grze. Próba porównania Alan Wake do Heavy Rain jest nie na miejscu. Natalka? No cóż, jak na razie nie pokazali gry z krwi i kości w której została dziecinka użyta poza oczywiście Burnout Paradise ale to do mnie nie przemówiła; po stronie Sony również nie pokazała się żadna godna uwagi gra używająca tego systemu. Wszystko dopiero przed nami. W sumie wiesz, powinieneś pracować jako analityk, wiesz taki koleś co dużo gada nie wie o czym i najważniejsze jest to, że do końca upiera się przy swoim. :)

Adan
Gramowicz
09/01/2010 22:13
Dnia 09.01.2010 o 21:59, Xouranotorotos napisał:

9.Metro 2033-Nowy STALKER czy FALLOUT?Tego nie wiem,ale najwazniejsze ze nie będzie na PS3.

Hahaha, tutaj odpadłem xD Rozumiem, że jeśli gra okazałaby się także na PS3 (jak to miało miejsce np. przy takim Quantum Theory, tyle, że tu z exa PS3 stała się multiplatformą) to od razu byłaby kompletnie do bani? x]Proszę kontynuuj swoje wywody na temat wyższości X360 nad PS3, bo dawno się tak nie uśmiałem ^^

Bambusek
Gramowicz
09/01/2010 22:10
Dnia 09.01.2010 o 21:59, Xouranotorotos napisał:

Nie wierzycie?Wejdxcie na forum Bungie ,tam jeden z pracowników mówi że ten tariler jest oparty na właśnie rzeczywistej animacji.

No tak, pracownik Bungie to absolutnie obiektywne źródło.

Dnia 09.01.2010 o 21:59, Xouranotorotos napisał:

3.Mass effect 2- tu tylko jedno zdanie .Kto nie docenił w swoim życiu chociaż jednej gry Bioware ,to naczy że powinien zerwac z graniem.Krótko mistzrowie gatunku powracają.

Mistrzami gatunki to było Black Isle. Bioware ok, robią dobre tytuły, ale mistrzami bym ich nie nazwał. Od czasów BG (które robili wspólnie z Black Isle) raczej stoją w miejscu.

Dnia 09.01.2010 o 21:59, Xouranotorotos napisał:

4.Fable 3-wielki wizjoner gier video powraca ze swoja najnowsza gra ,to chyba wystarczy.

Wielki bajkopisarz i złotousty chyba. Wizje to on może i ma, tylko potem niezbyt mu wychodzi ich realizacja.

Dnia 09.01.2010 o 21:59, Xouranotorotos napisał:

7.Splinter cell conviction-Jesli ktoś w swoim życiu nie przeczytał powieści Toma Clansy''iego np. "polowanie na czerwony pażdziernik",nie ma czego w tej grze szukać,ani nawet jej kupować.a Jeżeli ktos lubi spiegowskie klimaty ta gra bedzie dla niego idealna.

Przestań może dmuchać ten balon, bo zaraz pęknie. Convinction pewnie będzie dobry, ale bez przesady.

Dnia 09.01.2010 o 21:59, Xouranotorotos napisał:

8.Project NATAL-Jesli ktos sądzi ze to nie bedzie rewolucja jest po prostu ciemny,rewolucja ,jeżeli ktos ogladał "Raport mniejszości" to wie o co chodzi,nie będzie myszy ,pada, klawiatury ,będa tylko rece i głos.Niesamowita wygoda w sterowaniu interfejsem czy grami,ta technologia nadchodzi i pałeczki SONy nie mają przy NATALU racji bytu.

Wolę nie myśleć co będzie, jeżeli NATAL nawali. Ty i Pile chyba się rytualnie potniecie żyletkami, taką wiarę w tym pokładacie.

Dnia 09.01.2010 o 21:59, Xouranotorotos napisał:

Gears of war 3

O którym chyba nawet plotek jeszcze nie ma, ale co tam...

Dnia 09.01.2010 o 21:59, Xouranotorotos napisał:

Nowe DLC do Left4dead 1 czy dwójki

Do dwójki zapewne, ale to tylko DLC.

Xouranotorotos
Gramowicz
09/01/2010 21:59

Wymieniać?Dobra.Niektóre tytuły które tu napiszę wychodzą tylko na platformy i usługi Microsoftu jak XBL czy Windows live.Więc zaczynamy1.Halo reach-ten kto widział trailer wie że grafika na razie bije wsyztko co do tej pory się ukazało ,należy również pamiętac że Halo reach tworzony jest na nowym silniku tzw. X-engine,ten trailer który puszczono na VGA jest oparty na rzeczywistej animacji wiec to nie jest tam jakiś render.Nie wierzycie?Wejdxcie na forum Bungie ,tam jeden z pracowników mówi że ten tariler jest oparty na właśnie rzeczywistej animacji.2.Alan Wake-gra która według mnie całkowicie zgniecie HR.Otwarty świat,niebywały klimat i plus do tego geniusze z Remedy,i scanariusz będacy mieszanką opowiadań Kinga i kryminalnych powiesci najwyższej klasy.To on jeżeli chodzi o klimat bedzie rzadził 2010 rokiem.3.Mass effect 2- tu tylko jedno zdanie .Kto nie docenił w swoim życiu chociaż jednej gry Bioware ,to naczy że powinien zerwac z graniem.Krótko mistzrowie gatunku powracają.4.Fable 3-wielki wizjoner gier video powraca ze swoja najnowsza gra ,to chyba wystarczy.5.Crackdown 2-jedynka była bardzo fajna przyjemna gierka na rozluznienie ,a dwójka ma byc jeszcze lepsza.6.Blue dragon 2- bardzo fajny przyjemny japoński cRPG,juz niedługo bedzie częśc 2.7.Splinter cell conviction-Jesli ktoś w swoim życiu nie przeczytał powieści Toma Clansy''iego np. "polowanie na czerwony pażdziernik",nie ma czego w tej grze szukać,ani nawet jej kupować.a Jeżeli ktos lubi spiegowskie klimaty ta gra bedzie dla niego idealna.8.Project NATAL-Jesli ktos sądzi ze to nie bedzie rewolucja jest po prostu ciemny,rewolucja ,jeżeli ktos ogladał "Raport mniejszości" to wie o co chodzi,nie będzie myszy ,pada, klawiatury ,będa tylko rece i głos.Niesamowita wygoda w sterowaniu interfejsem czy grami,ta technologia nadchodzi i pałeczki SONy nie mają przy NATALU racji bytu.9.Metro 2033-Nowy STALKER czy FALLOUT?Tego nie wiem,ale najwazniejsze ze nie będzie na PS3.10.EXOD Intervention- o tej grze jeszcze nic nie wiadomo,ale plotki głosza że to bedzie FPS/RPG w stylu Deus Exa.Wymienie jeszcze tytuły które nie są zapowiedziane ale moziwe że wyjda jeszcze w tym roku.Hal-life episode 3Gears of war 3Nowe DLC do Left4dead 1 czy dwójkiNowe DLC do forzy 3.I to na razie tyle ,możliwe ze zapomniałem o kilku tytułach,ale chyba tyle wystarczy.

Namaru
Gramowicz
09/01/2010 21:13
Dnia 09.01.2010 o 20:40, Xouranotorotos napisał:

Już samo Halo reach zmiażdzy konkurencje oprawa graficzną ,a do tego dołózy kolejny cios Alan Wake i na dokładkę NATAL ,a przciesz to nie wszystkie tytuły ekskluzywne dla Microsoftu.

Ble. Ja tam tej amerykańskiej papki nie tykam. Zresztą Windows Live to najgorsza rzecz jaka mogła spotkać PCtowego gracza, na szczęście sporo developerów to olewa (tak jak MS olewa graczy pecetowych).A tak w ogóle: "You have the manners of a begger."

BzykuPL
Gramowicz
09/01/2010 21:06
Dnia 09.01.2010 o 20:40, Xouranotorotos napisał:

> Trochę kombinowania i by dało się są sposoby odpalania gier Windowsowych pod Linuxem, > jak choćby Cedega... Gra nie jest exclusivem Microsoftu... Prawa do Marki należą do EA > i to oni czerpią zyski z tej gry... > > Zresztą o co ci chodzi? Skoro gra nie wychodzi TYLKO na Xboxie nie jest jego exclusivem... > Nie mówimy tu o exclusivach developera tylko platformowych... Aż tak cie to boli? A ,no tak w twoim toku myślenia znaczy że np. usługa Windows live i wspierające ją gry np. GTA iv nie są tytułami ekskluzywnymi?Sam się mylisz ME nie zdołasz odplic na Linuxie.Podałes jako przykład niszową grę o której prawie nikt nie słyszał i udajesz mądrego.Zreszta to jest typowe dla fanboyka SONY.Już samo Halo reach zmiażdzy konkurencje oprawa graficzną ,a do tego dołózy kolejny cios Alan Wake i na dokładkę NATAL ,a przciesz to nie wszystkie tytuły ekskluzywne dla Microsoftu.

Następny co wierzy w cuda grafiki pokroju Crysisa 4. Po trailerze uważasz że zmiażdży konkurencję? Jeśli tak to jesteś zaślepionym fanboyem Xboxa.Mass Effect 2 nie jest exclusivem, skoro wychodzi na PC to znaczy że nie jest. Są to dwie oddzielne platformy.

PierwszaLiga
Gramowicz
09/01/2010 21:02
Dnia 09.01.2010 o 20:40, Xouranotorotos napisał:

Zreszta to jest typowe dla fanboyka SONY.Już samo Halo reach zmiażdzy konkurencje oprawa graficzną

Jak ja kocham takie dzieciaczki, nie było czystego gameplayu, a i tak wiedzą ze nowe Halo zniszczy.

Dnia 09.01.2010 o 20:40, Xouranotorotos napisał:

,a do tego dołózy kolejny cios Alan Wake

Padłem po tym uderzeniu. Gra będzie bardzo dobra i będę ją miał w kolekcji.

Dnia 09.01.2010 o 20:40, Xouranotorotos napisał:

i na dokładkę NATAL ,a przciesz to nie wszystkie tytuły ekskluzywne dla Microsoftu.

Wymieniaj... Bo gry z których nie pokazano gameplayów się nie liczą...

Xouranotorotos
Gramowicz
09/01/2010 20:40
Dnia 09.01.2010 o 19:26, Mrocz napisał:

Trochę kombinowania i by dało się są sposoby odpalania gier Windowsowych pod Linuxem, jak choćby Cedega... Gra nie jest exclusivem Microsoftu... Prawa do Marki należą do EA i to oni czerpią zyski z tej gry... Zresztą o co ci chodzi? Skoro gra nie wychodzi TYLKO na Xboxie nie jest jego exclusivem... Nie mówimy tu o exclusivach developera tylko platformowych... Aż tak cie to boli?

A ,no tak w twoim toku myślenia znaczy że np. usługa Windows live i wspierające ją gry np. GTA iv nie są tytułami ekskluzywnymi?Sam się mylisz ME nie zdołasz odplic na Linuxie.Podałes jako przykład niszową grę o której prawie nikt nie słyszał i udajesz mądrego.Zreszta to jest typowe dla fanboyka SONY.Już samo Halo reach zmiażdzy konkurencje oprawa graficzną ,a do tego dołózy kolejny cios Alan Wake i na dokładkę NATAL ,a przciesz to nie wszystkie tytuły ekskluzywne dla Microsoftu.

amsterdream
Gramowicz
09/01/2010 20:36

Nie ma Last Guardian. Do dupy taka lista.XouranotorotosProszę o bana dla tego fanboya.

I_dont_know
Gramowicz
09/01/2010 20:21

uboga ta lista(dorzuciłbym jeszcze Fable 3, Mass Effect 2, NNN2, Crackdown 2, Skate 3, Snoopy Flying Ace, Toy Soldiers, EXOD Intervention, This is Vegas, Brink, Fallout:new vegas, Metal Gear Solid: Rising, Lego Harry potter, Beyond good & evil 2, I am alive, Dead Rising 2).A z tego co tam jest wypisane to zgodzę się z:Heavy Rain, Alan Wake, Final Fantasy XIII, Halo Reach i God of War III.

kotlecik5
Gramowicz
09/01/2010 20:19

Nie czekam na żadną, ale to pewnie dlatego, że nie mam konsoli ~~

blackdead3
Gramowicz
09/01/2010 20:09

Większość przedstawionych tytułów to te wieksze na stacjonarne konsole np na psp na wiosna ma wyjść Kingdom hearts Birth by sleep i sądze że jakieś inne dobre tutuły więc onich też by było warto wspomnieć.

Mrocz
Gramowicz
09/01/2010 19:26

Trochę kombinowania i by dało się są sposoby odpalania gier Windowsowych pod Linuxem, jak choćby Cedega... Gra nie jest exclusivem Microsoftu... Prawa do Marki należą do EA i to oni czerpią zyski z tej gry...Zresztą o co ci chodzi? Skoro gra nie wychodzi TYLKO na Xboxie nie jest jego exclusivem... Nie mówimy tu o exclusivach developera tylko platformowych... Aż tak cie to boli?

Xouranotorotos
Gramowicz
09/01/2010 19:14
Dnia 09.01.2010 o 19:05, Mrocz napisał:

Heavy Rain, God Of War III, Gran Turismo 5, Last Guardian.... A jeszcze krążą plotki o InFamous 2 i Resistance 3... Kolejny rewelacyjny rok dla Sony, dobrze, że ruszyli porządnie... Ostatnie 2 lata były również niesamowite i wręcz przepełnione świetnymi tytułami. Oby tak dalej... Halo Reach również pasuje na liście IMHO... Podoba mi się lekka zmiana klimatu... Poprzednie Halo denerwowały mnie swoją nieco "infantylnością świata" a ostatni trailer Reach pokazuje coś co można określić jako: "mix Halo z Gears Of War i lekką domieszką Star Wars Republic Commando" :D Jestem na TAK! Brakuje mi na tej liście Mass Effect 2, ale z drugiej strony gra wychodzi też na PC więc nie jest to exclusive... Choć Split/Second też wychodzi na Pieca a mimo to jest ( i zasługuje na to miejsce, bo zapowiada się czadowa ścigałka arcade) Z rzeczy które wychrzaniłbym z tej listy osobiście, to Dante''s Inferno... Zagrałem w demo, i dla mnie to badziewny klon God Of War 3, z niezwykle idiotycznym początkiem... :/ Szczerze to zapowiada się crap, na innych platformach może się sprzedać, bo nic innego w tym roku nie ma... Ale na PS 3 w obliczu Boga Wojny nie ma szans... a... na innych platformach wychodzi też Darksiders i też zapowiada się dużo lepiej od Dantes Inferno...

Spoiler

(Bohater wyżyna armię, po chwili spotyka gostka co sobie idzie jak na spacerku i "ot tak sobie" wbija mu sztylet w plecy po czym przychodzi Śmierć, i z palcem w nosie ją zabijamy słysząc jak błaga o litość... LOL gdzie tu klimat? gdzie epickość? Bo to wyglądało jak popis twórczości Uwe Boll''a xD

<= Mimo wszystko warto to zobaczyć, bo samo wykonanie tych scen powoduje niekontrolowane ataki śmiechu :) Do Alana Wake''a też mam spore obawy, owszem graficznie jest bardzo dobrze, choć nie idealnie, ale jak patrze na gameplay przychodzi mi na myśl tylko jeden tytuł... Alone In The Dark, więc zgodzę się trochę z autorem tekstu, że jeżeli gra nie wyjdzie, i nie okaże się dobra... to mamy porażkę roku 2010... Tyle ode mnie... PS. Nie zapominajmy o genialnych multiplatformach: Alien vs Predator i Battlefield: Bad Company 2 oraz prawdopodobnie Aliens: Colonial Marines... Jak dla mnie te 3 gry to Must Have...

ME 2 jest tytułem eksluzywnym dla Microsofty ,nie wierzysz?Spróbuj zainstalowć np. ME na Linuxie.

Mrocz
Gramowicz
09/01/2010 19:05

Heavy Rain, God Of War III, Gran Turismo 5, Last Guardian.... A jeszcze krążą plotki o InFamous 2 i Resistance 3... Kolejny rewelacyjny rok dla Sony, dobrze, że ruszyli porządnie... Ostatnie 2 lata były również niesamowite i wręcz przepełnione świetnymi tytułami. Oby tak dalej...Halo Reach również pasuje na liście IMHO... Podoba mi się lekka zmiana klimatu... Poprzednie Halo denerwowały mnie swoją nieco "infantylnością świata" a ostatni trailer Reach pokazuje coś co można określić jako: "mix Halo z Gears Of War i lekką domieszką Star Wars Republic Commando" :D Jestem na TAK!Brakuje mi na tej liście Mass Effect 2, ale z drugiej strony gra wychodzi też na PC więc nie jest to exclusive...Choć Split/Second też wychodzi na Pieca a mimo to jest ( i zasługuje na to miejsce, bo zapowiada się czadowa ścigałka arcade)Z rzeczy które wychrzaniłbym z tej listy osobiście, to Dante''s Inferno... Zagrałem w demo, i dla mnie to badziewny klon God Of War 3, z niezwykle idiotycznym początkiem... :/ Szczerze to zapowiada się crap, na innych platformach może się sprzedać, bo nic innego w tym roku nie ma... Ale na PS 3 w obliczu Boga Wojny nie ma szans...a... na innych platformach wychodzi też Darksiders i też zapowiada się dużo lepiej od Dantes Inferno...

Spoiler

(Bohater wyżyna armię, po chwili spotyka gostka co sobie idzie jak na spacerku i "ot tak sobie" wbija mu sztylet w plecy po czym przychodzi Śmierć, i z palcem w nosie ją zabijamy słysząc jak błaga o litość... LOL gdzie tu klimat? gdzie epickość? Bo to wyglądało jak popis twórczości Uwe Boll''a xD

<= Mimo wszystko warto to zobaczyć, bo samo wykonanie tych scen powoduje niekontrolowane ataki śmiechu :)Do Alana Wake''a też mam spore obawy, owszem graficznie jest bardzo dobrze, choć nie idealnie, ale jak patrze na gameplay przychodzi mi na myśl tylko jeden tytuł... Alone In The Dark, więc zgodzę się trochę z autorem tekstu, że jeżeli gra nie wyjdzie, i nie okaże się dobra... to mamy porażkę roku 2010...Tyle ode mnie...PS. Nie zapominajmy o genialnych multiplatformach: Alien vs Predator i Battlefield: Bad Company 2 oraz prawdopodobnie Aliens: Colonial Marines... Jak dla mnie te 3 gry to Must Have...

wsaadman
Gramowicz
09/01/2010 19:04

Dziwne właśnie, że nie ma ani I''am Alive, ani Last guardian ;]

PierwszaLiga
Gramowicz
09/01/2010 19:01
Dnia 09.01.2010 o 18:35, Xouranotorotos napisał:

Dla mnie oczywiście jeżeli chodzi o konsole to Alan Wake ,ME2,HALO Reach,dodatki do forzy 3 i dante inferno.Zresztą cieszę że na Xboxa 360 wychodzą w tym rokunlepsze tytułu niż te osławione "exy" na PS3.

Tak, tak geniuszu, plus dalej. Pokazuj intelekt. W każdej wypowiedzi najeżdżasz na Sony. Masz już ołtarzyk w pokoju?

sewik23
Gramowicz
09/01/2010 18:55

Ten artykuł to żenada. Myszasty napisał o wiele lepiej o piecach. Błagam zatrudnijcie mnie ;PP

Renzov
Gramowicz
09/01/2010 18:36

Ciekawe zestawienie, ale nie zgadzam się ze wszystkim. Jednak jak to autor tekstu podkreślił kilkakrotnie jest to subiektywna lista, więc nie mam pretensji. Z niecierpliwością czekam na Heavy Rain''a.

Slappy
Gramowicz
09/01/2010 18:36

Heh nie.Splint Second wychodzi na PC a jakość jest wpisany w grach na konsole.Po prostu napisałem na jakie czekam.

Xouranotorotos
Gramowicz
09/01/2010 18:35

Dla mnie oczywiście jeżeli chodzi o konsole to Alan Wake ,ME2,HALO Reach,dodatki do forzy 3 i dante inferno.Zresztą cieszę że na Xboxa 360 wychodzą w tym rokunlepsze tytułu niż te osławione "exy" na PS3.

SERGYO
Gramowicz
09/01/2010 18:27
Dnia 09.01.2010 o 18:17, Slappy napisał:

No cóż tyle w 2010 świetnych gier się zapowiada że nie można wszystkich umieścić. Ja osobiście czekam na Heavy Rain z tytułów Sony. A z pozostałych to na Splinter Cell: ConViction, Bad Company 2 i Mafia II

Mam nadzieje że nieuważasz że Battlefield BC 2 i Mafia 2 będa tylko na Xbox''a?Jeśli nie, to ja bym do tej listy dodał jeszcze Mass Effect 2 i Just Cause 2(to bedzie szaleństwo XD )

chwistek111
Gramowicz
09/01/2010 18:21

Jedna mała uwaga.Jak można porównywać ilość betatesterów jeżeli Blizzard zawsze ogranicza ich liczbe? o_OJak Halo bedzie mialo zupelnie otwarte betatesty to wiadomo, ze bedzie ludziejsze od Starcrafta. Blizzard rozda ograniczona ilosc kodów + wiele z nich bedzie tylko dsotepna do wygrania w konkursach ;)

Slappy
Gramowicz
09/01/2010 18:17

No cóż tyle w 2010 świetnych gier się zapowiada że nie można wszystkich umieścić.Ja osobiście czekam na Heavy Rain z tytułów Sony.A z pozostałych to na Splinter Cell: ConViction, Bad Company 2 i Mafia II

PierwszaLiga
Gramowicz
09/01/2010 17:59

Brakuje moim skromnym zdaniem The last Guardian :> Ta gra zmiecie nawet Heavy Rain. Ale oczywiście to lista autora.

Econochrist
Gramowicz
09/01/2010 17:57

Każdy ma swoją listę gie na które czekai każdy ma na ich temat inne odczucia.Dlatego też nie zgadzam się ze wszystkim tu napisanymTrochę na przekór, trochę z powodu własnych odczuć.

PinKee
Gramowicz
09/01/2010 17:56

Lucas - nie ma takiej gry Grand Turismo. Zaplątała Ci się jakaś literka "d" niepotrzebnie, najlepszy symulator samochodowy na Playstation nazywa się Gran Turismo.

Bambusek
Gramowicz
09/01/2010 17:54

Starcia na ilość graczy bet Reach i Starcraft 2 to będzie właściwie USA vs Korea. Osobiście stawiam na skośnookich, no ale się okażę. Oczywiście optymistycznie zakładam, że beta SC 2 będzie w tym roku. Tak samo jak premiera Wings of Liberty.

Scorpio100
Gramowicz
09/01/2010 17:40

Już nie :D

r4z0rb1ade
Gramowicz
09/01/2010 17:18

link do poprawy, wywala na główną