Zwolnienia u twórców Life is Strange: True Colors. Deck Nine straci 20% zespołu

Mikołaj Ciesielski
2024/02/28 08:40
2
0

Studio potwierdza złe wieści.

Wczoraj dowiedzieliśmy się o masowych zwolnieniach w PlayStation. Niestety okazuje się, że to nie koniec przykrych wieści z branży gier wideo. Decyzję o redukcji etatów podjęło bowiem kolejne już – w ciągu ostatnich tygodni – studio. Tym razem mowa o Deck Nine, czyli zespole odpowiedzialnym m.in. za Life is Strange: True Colors.

Zwolnienia u twórców Life is Strange: True Colors. Deck Nine straci 20% zespołu

Deck Nine to kolejne studio dotknięte zwolnieniami. Twórcy Life is Strange: True Colors wydali komunikat

Deck Nine poinformowało w komunikacie opublikowanym na portalu społecznościowym X, że – podobnie jak wiele innych zespołów – również zostało dotknięte przez „pogarszające się warunki rynkowe”. Dlatego też twórcy Life is Strange: True Colors podjęli „trudną” decyzję o zwolnieniu 20% pracowników.

Ci ludzie to niesamowici, utalentowani i wspaniali deweloperzy. W trakcie swojej pracy w Deck Nine Games wywarli ogromny wpływ i nie była to łatwa decyzja. Prosimy, zatrudnijcie ich, są rewelacyjni – czytamy w opublikowanym komunikacie.

Stephan Frost – reżyser w Deck Nine Games – poinformował natomiast, że kierownictwo studia zdecydowało się na obniżki wynagrodzeń, by jak najbardziej zmniejszyć skalę zwolnień. Deweloper dodał, że twórcy Life is Strange: True Colors posiadają obecnie „najsilniejszy zespół w historii”, a także stwierdził, że aktualna sytuacja w branży gier wideo jest „do bani”.

GramTV przedstawia:

Na koniec przypomnijmy, że najnowszą grą studia jest The Expanse: A Telltale Series. Gra zadebiutowała w 2023 roku na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X/S.

Wczytywanie ramki mediów.

Komentarze
2
PanM
Gość
28/02/2024 22:50
Headbangerr napisał:

Coś dużo tych zwolnień wszędzie ostatnio.

Firmy źle zareagowały na sytuację pandemiczną. Ludzie zamknięci w domach szukali rozrywki i zyski rozrywek cyfrowych poszły mocno w górę. Zamiast potraktować to jako anomalie i tworzyc dalej spokojnie wszystkie firmy mocno poszły w inwestycje. Wiele firm IT zatrudniali programistów na zapas, bo liczyli, że po pandemii firmy na nowo się rozkręcą i wygra ten kto będzie na to przygotowany. Niestety realia pokazały co pokazały. Ludzie wrócili do pracy i nie potrzebują tyle cyfrowej rozrywki. W IT nie ma bumu na rozwuj, a dodatkowo pojawienie się Chatgpt zaburzyło rynek. Aktualnie mamy dość mocna korektę w firmach które starały się mocno rozwinąć w zbyt krótkim czasie bez zapewnionych kobtraktow. Niestety mocno to niektórych zaboli.

Headbangerr
Gramowicz
28/02/2024 10:52

Coś dużo tych zwolnień wszędzie ostatnio.