Zobaczcie demo z anulowanego RPG w świecie Władcy Pierścieni od Troika Games

Mikołaj Ciesielski
2023/05/08 08:05
0
0

Tim Cain zaprezentował materiał wideo ze zapomnianej produkcji na podstawie powieści J.R.R. Tolkiena.

Tim Cain – producent i główny programista pierwszej odsłony serii Fallout oraz współzałożyciel studia Troika Games – pod koniec kwietnia uruchomił swój nowy kanał w serwisie YouTube, gdzie dzieli różnymi przemyśleniami, a także wspomina stare czasy. Jeden z materiałów zasługuje jednak na szczególną uwagę. Kilka dni temu deweloper udostępnił bowiem wideo prezentujące demo anulowanej gry RPG w świecie Władcy Pierścieni.

Zobaczcie demo z anulowanego RPG w świecie Władcy Pierścieni od Troika Games

Tim Cain prezentuje gameplay z anulowanego RPG w świecie Władcy Pierścieni od Troika Games

Cain informuje, że pomysł stworzenia RPG na podstawie kultowej trylogii J.R.R. Tolkiena pojawił się krótko po zakończeniu prac nad Arcanum. Wówczas do studia Troika Games zgłosiła się firma Sierra Entertainment, która zaproponowała wspomnianemu zespołowi stworzenie gry osadzonej w świecie Władcy Pierścieni. Deweloperzy byli zainteresowani przygotowaniem projektu, dlatego wzięli się do pracy.

Troika Games przygotowało dokument zawierający wstępne informacje dotyczące gry. Cain ujawnia, że gracze mieli kierować drużyną bohaterów, którzy ruszyli do Mordoru przed Drużyną Pierścienia w celu oczyszczenia drogi. W trakcie rozgrywki w ręce postaci miały natomiast trafiać mroczne artefakty. Korzystanie z ich mocy miało natomiast negatywnie wpływać na herosów.

GramTV przedstawia:

Pomysły przedstawione przez Troika Games przypadły do gustu firmie Sierra Entertainment. Deweloperom zlecono stworzenie dema, które Cain zaprezentował w opublikowanym przez siebie materiale wideo. Całość prezentuje opanowany przez pająki Hobbiton. Wydawca – po ujrzeniu prezentacji – postanowił przejąć prace nad projektem, który po kilku miesiącach został ostatecznie anulowany.

Troika Games nie brało udziału w produkcji. Cain wspomina, że deweloperom zapłacono jedynie za przygotowanie przedstawionej wersji demonstracyjnej. Zespół zajął się natomiast stworzeniem Świątyni Pierwotnego Zła – cRPG opartego na systemie Dungeon & Dragons, który zadebiutował we wrześniu 2003 roku. Nieco ponad rok później studio dostarczyło na rynek również Vampire: The Masquerade – Bloodlines.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!