Żegnaj Cortano! Microsoft potwierdził, że uśmierci swoją aplikację SI w Windows

Krzysztof Żołyński
2023/06/05 10:15
0
0

Microsoft potwierdził, że kończy wsparcie dla Cortany w systemie Windows.

Microsoft wprowadził Cortanę jako asystenta SI i flagową funkcję systemu Windows 10 w 2015 roku. Teraz, osiem lat później, wyciąga wtyczkę. Cortana ma zostać zastąpiona innymi funkcjami opartymi na sztucznej inteligencji, niezależnie od tego, czy będzie to samodzielna aplikacja, czy po prostu część systemu Windows lub Microsoft Edge. Cortana będzie nadal dostępna w Outlook Mobile i różnych wersjach Teams, w tym rozwiązaniu konferencyjnym Microsoft Teams Rooms.

Żegnaj Cortano! Microsoft potwierdził, że uśmierci swoją aplikację SI w Windows

Wiemy, że ta zmiana może wpłynąć na niektóre sposoby pracy w systemie Windows, dlatego chcemy pomóc w płynnym przejściu na nowe opcje.

GramTV przedstawia:

Co zabiło Cortanę? Sztuczna inteligencja. Microsoft nie powiedział tego wprost, ale wydaje się, że firma uważa, że inne usługi oparte na sztucznej inteligencji, takie jak Windows Copilot i usługi Bing Chat są zdecydowanie lepsze i zdobywają wielką popularność.

Microsoft potwierdził, że uśmierci swoją aplikację SI w Windows

Sygnały upadku Cortany zaczęły pojawiać się wiele lat temu, kiedy Microsoft zaczął wycofywać jej udział w kolejnych produktach i spychając na margines. W 2015 roku Cortana była czymś nowym i niesamowitym, flagową funkcją systemu Windows 10. Teraz będzie po prostu kolejną inicjatywą konsumencką Microsoftu, która upadła.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!