Zbanowani gracze Soulmask trafiają na publiczną listę udostępnianą przez twórców

Patrycja Pietrowska
2024/06/13 12:50
1
0

Deweloperzy odpowiedzialni za Soulmask dbają o „sprzyjające środowisko gry”.

Jakiś czas temu informowaliśmy o ważnym kamieniu milowym, który udało osiągnąć się twórcom gry Soulmask. Tytuł nie może narzekać na brak zainteresowania – zgodnie ze statystykami serwisu SteamDB w ciągu ostatnich 24 godzin jednocześnie grało nawet 34 tysiące osób. Okazuje się jednak, że część użytkowników platformy Valve dopuszcza się naruszenia zasad rozgrywki, w związku z czym twórcy regularnie udostępniają publiczną listę zbanowanych graczy.

Soulmask
Soulmask

Twórcy Soulmask regularnie publikują listę zbanowanych graczy

Jak zauważył serwis PCGamesN, twórcy Soulmask regularnie dzielą się listą zbanowanych graczy na platformie Valve. Mniej więcej co tydzień na Steamie publikowane jest zestawienie osób, który dopuściły się różnych naruszeń zasad rozgrywki. Deweloperzy ukrywają oczywiście niektóre liczby w identyfikatorach użytkowników, co uniemożliwia dokładne zidentyfikowanie nieuczciwych graczy.

Najnowszy wpis związany ze zbanowanymi graczami Soulmask został udostępniony wczoraj – 12 czerwca 2024 roku. Lista obejmuje zarówno osoby, które otrzymały bana na stałe, jak i na krótki okres. Jak zaznaczają twórcy, zespół „bardzo troszczy się o uczciwość gry” i w pełni angażuje się w „tworzenie sprzyjającego środowiska gry”. Deweloperzy zachęcają również do zgłaszania naruszeń, których dopuszczają się inni gracze.

GramTV przedstawia:

Powody, dla których wspomniani na liście użytkownicy Steam otrzymali ban w Soulmask to między innymi promowanie informacji o oszustwach na kanale czatu” czy „angażowanie się w oszukiwanie lub inne działania, które poważnie podważają uczciwość gry”. Trzeba przyznać, że każdorazowo lista okazuje się być całkiem długa, a twórcy mają sporo pracy w zakresie banowania cheaterów.

Uciekając przed śmiertelnym rytuałem ofiarnym, znajdujesz starożytną mistyczną maskę. Maska kryje w sobie potężną wiedzę, która zmieni świat, jaki znałeś. Staw czoła trudnym wyzwaniom natury, przetrwaj, zbierz zwolenników i zbuduj własne plemię. Odkrywaj i zgłębiaj prawdy kryjące się za enigmatyczną maską. – głosi opis gry Soulmask.

Na zakończenie warto przypomnieć, że Soulmask dostępny jest wyłącznie na komputerach osobistych. Gra zadebiutowała na rynku 31 maja 2024 roku.

Komentarze
1
JakiśNick
Gramowicz
13/06/2024 16:35

W dzisiejszych czasach chorych na mózg ludzi, skończy się to morderstwem lub swattingiem.