Zakup Bungie przez Sony pod lupą Federalnej Komisji Handlu

Smolak
2022/05/07 15:00
0
0

Dochodzenie rozpoczęło się pod koniec kwietnia.

Jak informuje portal pcgamer.com, jeszcze w ubiegłym miesiącu rozpoczęło się sprawdzanie transakcji, na mocy której Sony wykupiło Bungie. Dochodzenie przeprowadzane jest przez Federalną Komisję Handlu, czyli niezależną agencję rządu Stanów Zjednoczonych. Przedstawione raporty mówią o tym, że głównym celem kontroli jest ustalenie czy Sony nie planuje uczynić gier nowo pozyskanego studia tytułami ekskluzywnymi na konsole PlayStation.

Zakup Bungie przez Sony pod lupą Federalnej Komisji Handlu

Przypomnijmy, że niedługo po ogłoszeniu transakcji Bungie ogłosiło, że twórczość studia dalej będzie niezależna. Zapewniając tym samym, że ich gry – chociażby seria Destiny – będą multiplatformowe, a ich celem będzie dotarcie do jak najszerszego grona odbiorców. Jak widać, Federalna Komisja Handlu nie uwierzyła firmom na słowo i postanowiła samodzielnie sprawdzić i ocenić sytuację.

Dodatkowa kontrola może skutkować tym, że proces zakończenia formalności związanych z przejęciem mógłby przedłużyć się nawet o sześć miesięcy. Zdaję sobie sprawę z tego, że możecie być zaskoczeni tą informacja, gdyż gry na wyłączność nie są niczym nowym, a w przypadku podobnych przejęć nie mieliśmy do czynienia z takimi sytuacjami.

Niewykluczone więc, że w przyszłości takie dochodzenia staną się normą, gdyż mogą mieć związek ze zmianami w amerykańskim prawie. Ich głównym celem jest przeciwdziałanie monopolizacji.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!